poniedziałek, 26 września 2022 06:19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Felieton

FELIETON: Elżbieta II – „nasza” królowa
FELIETON: Elżbieta II – „nasza” królowa

Śmierć monarchini Zjednoczonego Królestwa Elżbiety II wstrząsnęła ludźmi na całym świecie, nie tylko na obszarze Brytyjskiej Wspólnoty Narodów (British Commonwealth of Nations). Z różnych powodów. Choćby dlatego, że koronowano ją 2 czerwca 1953 roku, więc nawet starsi dziś ludzie, dobiegający siedemdziesiątki, nie znają świata bez Elżbiety II!

Wczoraj, 20:18
FELIETON: Pamięć i trauma 17 września
FELIETON: Pamięć i trauma 17 września

Już niebawem 83. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Niedziela 17 września to dla Polaka więcej niż data. To głęboka polska trauma, to dzień, który otwiera całą sekwencję zdarzeń: Sybir, Zbrodnia Katyńska, nędza wynikająca z celowego „udziadowienia” nas przez agresorów, śmierć, poniewierka, fałszywe „wyzwolenie”, bezpieka i cenzura na straży kłamstwa prawie przez pół wieku, Rakowiecka 37 i inne miejsca kaźni. To wszystko miało początek tamtej strasznej niedzieli.

16.09.2022 17:55
FELIETON: Jak alianci zadrwili z reparacji dla Polski
FELIETON: Jak alianci zadrwili z reparacji dla Polski

Tematem numer jeden w Polsce stały się od 1 września reparacje wojenne Niemiec dla Polski. W polskim raporcie obliczono wymaganą kwotę odszkodowań na 6 bln 200 mld zł. Nie wiemy, na ile rząd polski jest zdeterminowany, by domagać się konsekwentnie tej kwoty – wielokrotnie wyższej od unijnych gruszek na wierzbie, czyli kwot obiecanych nam przez niemiecką unię i bezczelnie wstrzymywanych pod pozorem braku „praworządności” w Polsce a tak naprawdę w ramach niemieckiej operacji, mającej na celu obalenie legalnego rządu polskiego i osadzenie u władzy Donalda Tuska, do którego Ursula von der Leyen zwraca się publicznie My Friend i życzy sobie, by wrócił na jej łono jako polski Prime Minister…

10.09.2022 18:50
Reklama
FELIETON: Bitwa o podręcznik szkolny!
FELIETON: Bitwa o podręcznik szkolny!

Wkrótce nowy rok szkolny i nowy przedmiot w szkołach ponadpodstawowych: historia i teraźniejszość. To inicjatywa ministra edukacji prof. Przemysława Czarnka, który zauważył to, co od lat widzą nauczyciele: szkolna „wiedza o społeczeństwie” to lipa wyrastająca z czasów PRL. Nie daje wiedzy ani nie uczy o społeczeństwie…

28.08.2022 06:00
Wojna w Europie już trwa
Wojna w Europie już trwa

Mówią optymiści, że dzięki Ukrainie wojna nie dotrze do Europy, więc trzeba wspierać Ukrainę. Tymczasem w Europie toczy się wojna równie zacięta jak ta na Ukrainie, tylko że jeszcze bez rakiet. Ostatnia wizyta Frau Ursuli von der Leyen w Warszawie prowadzi do konkluzji, że być może dostaniemy jakiś ochłap z „funduszu odbudowy”, ale pod warunkiem, że w Polsce jeden sędzia będzie miał prawo kwestionować prawo innego sędziego do wydawania orzeczeń!

10.08.2022 11:55    3    1
Prawo „szariatu” także w Polsce
Prawo „szariatu” także w Polsce

Szwecja boryka się od lat z muzułmańskimi „uchodźcami”, których w nadmiarze przyjęła pod swój dach. W niektórych miastach powstały dzielnice, które rządzą się własnymi prawami i do których nawet policja czy straż pożarna boją się zaglądać, nawet gdy się pali... Widziałem to w Malmoe na własne oczy kilka lat temu! Obowiązuje tam de facto prawo szariatu, którego państwo szwedzkie nie jest w stanie kontrolować.

03.08.2022 08:04    12    1
Reklama
Deutsches Reich zamiast Unii?
Deutsches Reich zamiast Unii?

Wiadomość z poniedziałku: Ze słów szefowej Komisji Europejskiej, byłej minister obrony Niemiec Ursuli von der Leyen wynika, że dopóki zawieszeni przez Izbę Dyscyplinarną sędziowie nie zostaną przywróceni do orzekania, „fundusz odbudowy” nie zostanie dla Polski uruchomiony. Jeszcze przed pierwszą wypłatą przewidziane dla Polski środki w ramach bezzwrotnych dotacji zostały zmniejszone o 1,3 mld euro. Polski dziennikarz Łukasz Warzecha wyliczył, że niemieckich „kamieni milowych” dla polskiego dostępu do funduszu „odbudowy” jest ponad 60 i nie ma szans na wypłatę środków, które Polska żyrowała i które i tak będzie spłacać!

27.07.2022 12:10    13
FELIETON: Będzie wojna domowa w Polsce?
FELIETON: Będzie wojna domowa w Polsce?

Takie pytanie brzmi strasznie, ale – nie oszukujmy się – wielu ludzi pracuje ciężko nad tym, by losy Polski rozstrzygnęły się w bitwach ulicznych, skoro wybory nie przynoszą takich wyników, jakich oczekują oni i ich patroni zza bliskiej granicy. Nie ukrywają tego. Co gorsza, plany siłowych rozwiązań snują nie jacyś polityczni menele, lecz polityczni przywódcy opozycji! Tego w historii polskiej demokracji jeszcze nie było!

26.07.2022 11:45
Kto jest „starym dziadem”?
Kto jest „starym dziadem”?

Żyjemy w czasach kultu młodości i lekceważenia ludzi starych. To lekceważenie jedni formułują niemal wprost, bez ogródek, szydząc z emeryckiej „14”, inni się powstrzymują, no bo przecież emeryt to też „elektorat”, więc lepiej mu się nie narażać, jego głos może się przydać przy najbliższych wyborach.

12.07.2022 20:50
Reklama
FELIETON: Bieg nie tylko po zdrowie
FELIETON: Bieg nie tylko po zdrowie

Nie brakuje dziś imprez biegowych. „Bieg po zdrowie” staje się udziałem już nie tylko wyczynowców, ale i rzeszy amatorów, dla których przebiegnięcie 10.000 m poniżej godziny staje się powodem do dumy, ale przecież nie o wynik tu chodzi.

12.06.2022 17:30
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama