czwartek, 6 października 2022 07:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Felieton

FELIETON: Ogłupianie przez ocieplanie…
FELIETON: Ogłupianie przez ocieplanie…

Za kwestionowanie doskonałości komunizmu jako celu, do którego zmierza „cała postępowa ludzkość”, można było w Związku Sowieckim stracić życie (jako „wróg ludu”) albo trafić do łagru. Czy jesteśmy świadkami narodzin nowego „naukowego światopoglądu” z Klimatem zamiast Marksem i Engelsem? Czy za wyśmiewanie „ryzyka klimatycznego” będą wsadzali do więzienia – jak za żarty z Lenina?

12.06.2022 13:35
FELIETON: „Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną”…
FELIETON: „Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną”…

Dużo się mówi o pokoju w kontekście brudnej rosyjskiej wojny z Ukrainą. Zdumiewające jest jednak to, że piewcy pokoju w ogóle nie mówią, jak ten pokój ma wyglądać. Pokój i basta!

29.05.2022 11:20
FELIETON: Bądźmy wierni!
FELIETON: Bądźmy wierni!

Kiedy wychodzi ten numer „Gazety Kociewskiej”, mija właśnie 79 rocznica brawurowej ucieczki rtm. Witolda Pileckiego z KL Auschwitz, co umożliwiło mu spisanie pełnego raportu o sytuacji w tym obozie i wysłania go na Zachód. Każdy z nas może wygooglować ten raport, wpisując w wyszukiwarkę „raport Witolda”. To nie jest zwykły raport. To dzieło filozoficzne, ponadczasowe, wyrastające z najpiękniejszych tradycji polskiego humanizmu.

01.05.2022 10:20
FELIETON: Nie bójcie się…
FELIETON: Nie bójcie się…

Byłem na Placu Zamkowym i na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie, gdy przemawiał tam prezydent USA Joe Biden. Razem z Polakami czekało na to przemówienie wielu Ukraińców, którzy z flagami ukraińskimi i polskimi szli przez miasto pod Zamek jak na Górę Synaj, by zawrzeć porozumienie z Bidenem i jego narodem. Byli bardzo podnieceni, czekali na wielkie słowa.

03.04.2022 09:45
FELIETON: Ruski mir i ruska swastyka
FELIETON: Ruski mir i ruska swastyka

Aby zrozumieć agresję Rosji na Ukrainę, trzeba się zainteresować sytuacją demograficzną kulawego rosyjskiego imperium, bo tu odnajdujemy genezę tego, co się teraz dzieje. I znaczenie nowego zbrodniczego symbolu, który Moskale malują i na czołgach, i na swoich samochodach. Prymitywnym rysunkiem ta złowroga Zetka Putina przypomina hitlerowską swastykę.

27.03.2022 07:10
FELIETON: Znak oporu i nadziei
FELIETON: Znak oporu i nadziei

W piątek 20 marca 1942 roku na murach okupowanej przez Niemców Warszawy pojawił się po raz pierwszy Znak Polski Walczącej. Dlaczego w postaci kotwicy?

20.03.2022 17:15
FELIETON: Dlaczego milczycie, kiedy nas zabijają?
FELIETON: Dlaczego milczycie, kiedy nas zabijają?

Świat z niepokojem patrzy na bandycki atak rosyjski na Ukrainę; bombardowanie szpitali i bloków mieszkalnych; śmierć kobiet i dzieci; gigantyczny exodus Ukraińców, którego końca nie widać. Tymczasem toczy się równolegle druga wojna. Świat udaje, że jej nie widzi.

13.03.2022 13:50
FELIETON: Rok Kociewskich Bohaterów AK
FELIETON: Rok Kociewskich Bohaterów AK

W środę 9 lutego radni Rady Powiatu Starogardzkiego przyjęli ważną uchwałę: o ustanowieniu roku 2022 Rokiem Kociewskich Bohaterów Armii Krajowej.

20.02.2022 15:55
FELIETON: Święte polskie i kociewskie Sprawy
FELIETON: Święte polskie i kociewskie Sprawy

Kiedy będziemy siadali do wieczerzy wigilijnej, wspomnijmy pewnego polskiego generała, który w wieczór wigilijny 1946 roku został wyprowadzony z celi moskiewskiego więzienia na śmierć.

23.12.2021 20:35
FELIETON: Program niemieckiej Europy
FELIETON: Program niemieckiej Europy

Po ostatnich wyborach w Niemczech dziennikarze w Polsce pokpiwali sobie, że zanim zostanie sformowany nowy niemiecki rząd, upłynie dużo czasu, bo różnice programowe między koalicjantami są duże. A może ci nowi porzucą grillowanie Polski, pouczanie w sprawie „praworządności”, wtrącanie się do reformy sądownictwa, chore pomysły „dekarbonizacji”?

18.12.2021 10:48
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama