czwartek, 6 października 2022 05:01
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

Na czym polega cyklinowanie podłogi?
Na czym polega cyklinowanie podłogi?

Na samą myśl o cyklinowaniu dostajemy gęsiej skórki. Kojarzy nam się to ze sporymi kosztami, które musielibyśmy ponieść, swoim bałaganem i niekończącym się remontem. Jednak sytuacja wygląda inaczej, gdyż na przestrzeni kilkunastu lat dopracowano maszyny oraz technikę odnawiania pakietu i drewnianych posadzek. Co zatem warto wiedzieć na ten temat? Zastanowimy się nad tym w dalszej części naszego tekstu.

Wczoraj, 16:41
Dodatek węglowy – wnioski można składać do 30 listopada
Dodatek węglowy – wnioski można składać do 30 listopada

Przypominamy, że do 30 listopada 2022 r. do Urzędu Miasta Starogard Gdański można składać wnioski o dodatek węglowy. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Wczoraj, 16:15
PILNE: Wypadek z udziałem trzech samochodów na drodze wojewódzkiej nr 222 w miejscowości Trzcińsk
PILNE: Wypadek z udziałem trzech samochodów na drodze wojewódzkiej nr 222 w miejscowości Trzcińsk

Dziś, 5 października, chwilę przed godziną 15.00 na drodze wojewódzkiej nr 222 w miejscowości Trzcińsk doszło do wypadku drogowego.

Wczoraj, 15:01
Badamy jelita
Badamy jelita

Co zwiększa ryzyko wystąpienia raka jelita grubego? Jak wygląda statystyka zachorowań? Czy badania i odpowiedni styl życia mogą ustrzec nas przed chorobą? Tego dowiecie się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Wczoraj, 14:28
23-latka odpowie za używanie znalezionego telefonu
23-latka odpowie za używanie znalezionego telefonu

23-letnia mieszkanka Starogardu Gdańskiego odpowie za przywłaszczenie znalezionego telefonu komórkowego. Kobieta znalazła warty 800 złotych smartfon i korzystała z niego, używając swojej karty SIM. W myśl przepisów, kodeksu karnego, 23-latce za przywłaszczenie rzeczy znalezionej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Wczoraj, 14:02
Strażnicy apelują o nie śmiecenie w miejscach publicznych
Strażnicy apelują o nie śmiecenie w miejscach publicznych

Od 1 września br. zmieniły się przepisy Kodeksu wykroczeń, a Straże Miejskie zostały zobowiązane do skuteczniejszej walki z przestępczością środowiskową. Chodzi o zapobieganie zaśmiecaniu lasów, parków, placów zabaw, zieleńców i innych miejsc służących wypoczynkowi i relaksowi.

Wczoraj, 10:13    3
Zatrzymany do kontroli rowerzysta miał 2 promile
Zatrzymany do kontroli rowerzysta miał 2 promile

2 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez funkcjonariuszy tczewskiej drogówki rowerzysta poruszający się ulicami Tczewa. 42-letni mieszkaniec powiatu stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie mężczyzny do sądu.

Wczoraj, 09:54
05.10.22 Każdy dzień jest dobry żeby coś uczcić albo świętować
05.10.22 Każdy dzień jest dobry żeby coś uczcić albo świętować

Są dni kiedy człowiek ma czas wolny i nie wie jak go spożytkować tak aby dzień nie zyskał łatki zmarnowanego i z tego powodu pojawia się ten artykuł który podpowie w jaki sposób można ten dzień spędzić.

Wczoraj, 08:46
30 września br. podpisano list intencyjny miedzy 7PBOT a miastem
30 września br. podpisano list intencyjny miedzy 7PBOT a miastem

7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej zacieśniła współpracę z samorządem Stargardu Gdańskiego. W piątek, 30 września na rynku starogardzkim odbyła się przysięga żołnierzy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zanim jednak pomorscy terytorialsi złożyli żołnierskie przyrzeczenie, za kulisami uroczystości również działy się istotne rzeczy. Wrześniowa przysięga poprzedzona została podpisaniem listów intencyjnych pomiędzy 7. Pomorską Brygadą Oborny Terytorialnej a Miastem, Powiatem i Gminą Starogard Gdański odnośnie wsparcia podczas działań przeciwkryzysowych.

04.10.2022 13:48    1
Akcja oszczędzanie. Jakie zasady warto wprowadzić do naszych domów?
Akcja oszczędzanie. Jakie zasady warto wprowadzić do naszych domów?

Koszty utrzymania domu czy mieszkania rosną coraz szybciej. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego opublikowanych na początku 2022 r., wzrosły średnio o ponad 14%. Porównując dane rynkowe z lutego 2022 r. względem lutego 2021 r., największy wzrost cen zanotowały gaz i opał – o ok. 40%. Więcej trzeba zapłacić za wywóz odpadów (o 11,3%), a także czynsz (ok. 8%). Około 5% wzrosty zanotowały koszty zaopatrywania w wodę oraz energia elektryczna.

04.10.2022 11:14
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama