poniedziałek, 26 września 2022 04:58
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kociewski Lajt

XXIX Noc Bardów - Nabór do koncertu poezji śpiewanej
XXIX Noc Bardów - Nabór do koncertu poezji śpiewanej

W dniach 18-19 listopada 2022 roku w kinie "Sokół" odbędzie się "XXIX Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki". Pomysłodawcą imprezy był Ryszard Rebelka - bard, poeta, kabareciarz, malarz, wielki miłośnik swojej "małej ojczyzny" i młodzieży.

Wczoraj, 15:40
ROZMOWA TYGODNIA. Z Jakubem Piechowiakiem o tajnikach zawodu leśniczego
ROZMOWA TYGODNIA. Z Jakubem Piechowiakiem o tajnikach zawodu leśniczego

WIRTY. W Arboretum Wirty, najstarszym w Polsce Leśnym Ogrodzie Dendrologicznym, położonym nad Jeziorem Borzechowskim, w gminie Zblewo, na terenie Nadleśnictwa Kaliska, bywaliśmy niejednokrotnie – zarówno prywatnie, jak i zawodowo… To właśnie tam poznaliśmy naszego rozmówcę, Pana Jakuba Piechowiaka, Leśniczego Arboretum Wirty, który bez dwóch zdań jest pasjonatem w swojej dziedzinie, człowiekiem o wielkim sercu do przyrody i ludzi, potrafiącym zaciekawić swoimi opowieściami, wiedzą i głosem każdego słuchacza, o czym przekonaliśmy się niejednokrotnie. W dzisiejszym wydaniu Gazety Kociewskiej, w rozmowie z Magdaleną Bendig, przybliży on Państwu specyfikę zawodu Leśniczego.

18.09.2022 17:39    1
Niezależnie od wieku sport to zdrowie!
Niezależnie od wieku sport to zdrowie!

Po raz siedemnasty, 10 września do stolicy Kociewia zjechali seniorzy z sąsiednich gmin, po to, by powalczyć o medale i tytuł najbardziej usportowionej gminy. Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny. Ostatecznie XVII Powiatową Spartakiadę Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych wygrała gmina Zblewo.

18.09.2022 10:28
Reklama
Akcja Sprzątanie Świata 2022. Wszystkie śmieci są nasze
Akcja Sprzątanie Świata 2022. Wszystkie śmieci są nasze

W dniach 16-18 września przypada 29. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”.

16.09.2022 10:40    8
Nel - nowy pies policyjny w Starogardzie Gdańskim
Nel - nowy pies policyjny w Starogardzie Gdańskim

Do starogardzkiej jednostki Policji dołączył kolejny funkcjonariusz. Tym razem jest to 15-miesięczny owczarek belgijski, który wabi się Nel. Jego opiekunem jest sierżant Zbigniew Skiba. Policjant i jego czworonożny przyjaciel ukończyli właśnie specjalistyczne szkolenie w Sułkowicach i rozpoczynają teraz wspólną służbę na Kociewiu.

13.09.2022 08:55    5    3
Kurs robotyki dla dzieci w Skórczu
Kurs robotyki dla dzieci w Skórczu

Miejski Ośrodek Kultury w Skórczu zaprasza najmłodszych na Kurs Robotyki Lego, który już 29 września rozpocznie się lekcją pokazową.

10.09.2022 10:30
Reklama
Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał przez Powiat Tczewski
Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał przez Powiat Tczewski

W niedzielę, 4 września ponad 120 rowerzystów spotkało się na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie, aby wspólnie wziąć udział w 22. Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym zorganizowanym przez Powiat Tczewski oraz Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE. W tym roku wydarzeniu patronowała myśl Roku Józefa Wybickiego – autora słów „Mazurka Dąbrowskiego”.

07.09.2022 08:10
Szczegóły Wild Night Fest! + KONKURS
Szczegóły Wild Night Fest! + KONKURS

Nadchodzi meeeega wydarzenie! Wild Night Fest! Już w najbliższy piątek, 2 września, na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w stolicy Kociewia wybrzmieją dźwięki hip-hopu, pop-u, a nawet muzyki elektronicznej. Na scenie zobaczycie i usłyszycie następujących wykonawców: Serio92, Globus (ze Starogardu), Pepliński (ze Starogardu), Zielak JR, Pustolini, a gwiazdą wieczoru będzie Mr.Polska – zyskujący coraz większą popularność, m.in. dzięki utworowi pt. „Złote Tarasy”, który wspina się w ostatnich miesiącach na wyżyny list przebojów.

31.08.2022 14:37    7
[FOTO] Dobra muzyka, smaczne jedzenie i fantastyczna zabawa. Dożynki gminy Skórcz już za nami!
[FOTO] Dobra muzyka, smaczne jedzenie i fantastyczna zabawa. Dożynki gminy Skórcz już za nami!

W sobotę, 27 sierpnia, w Czarnymlesie odbył się Festyn Dożynkowy Gminy Skórcz będący wyrazem wdzięczności za otrzymany plon od Boga. Dzięki ciężkiej pracy rolników na naszych stołach nie brakuje chleba każdego dnia.

30.08.2022 17:05    7    2
Reklama
[FOTO] W Szteklinie powstał Park Gigantycznych Kociewskich Robaczków
[FOTO] W Szteklinie powstał Park Gigantycznych Kociewskich Robaczków

W Szteklinie nad jeziorem, niedaleko plaży powstała bardzo wyjątkowa atrakcja turystyczna, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. - Długo się zastanawialiśmy w Urzędzie Gminy co zrobić w tym miejscu. Kiedyś na spotkaniu u wójta gminy Jacek Barszcz powiedział, że może zrobimy coś z gigantami i tak po rozmowach z wójtem Andrzejem Toczkiem oraz kierownikiem Referatu ds. Rozwoju Gminy Agnieszką Galant-Blechle jak i Magdaleną Kijak podinspektor ds. promocji, sportu, turystyki i współpracy z organizacjami pozarządowymi w Gminie narodził się pomysł utworzenia „Parku Gigantycznych Kociewskich Robaczków” - mówią pracownicy Urzędu Gminy w Lubichowie.

28.08.2022 13:05    11    3
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama