poniedziałek, 3 października 2022 03:26
Reklama
Reklama

Gospodarka

W Mermecie i Smolnikach popłynie gminna woda
W Mermecie i Smolnikach popłynie gminna woda

Wójt gminy Lubichowo Andrzej Toczek podpisał umowy z wykonawcami robót na realizację zadania pn. "przebudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody w gminie Lubichowo wraz z rozbudową gminnej sieci wodociągowej”. Inwestycja ta dofinansowana została z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (edycja I).

30.09.2022 19:45
[FOTO] Konsultacje w Pinczynie w sprawie przebudowy linii kolejowej nr 203 na trasie Tczew - Czersk
[FOTO] Konsultacje w Pinczynie w sprawie przebudowy linii kolejowej nr 203 na trasie Tczew - Czersk

Prawie 3 godziny trwało spotkanie w Pinczynie z przedstawicielami PKP związane z przebudową i modernizacją linii kolejowej nr 203 na odcinku Tczew - Czersk. Sala WDK wypełniona była po brzegi. Ze strony PKP obecni byli projektanci oraz Andrzej Osipów - dyrektor Regionu Północnego Centrum Realizacji Inwestycji w PKP PLK S.A. Ze strony społeczności gminy Zblewo - wójt Artur Herold wraz z sekretarzem Danielem Szpręga i kierownikiem Referatu Rozwoju Katarzyna Serocką Chrzanowską, sołtys Tomasz Boszka z Radą Sołecką, przewodniczący Rady Gminy Leszek Burczyk, sołtysi i radni, a przede wszystkim - bardzo liczne grono zainteresowanych mieszkańców.

29.09.2022 11:10
Chodnik przy ulicy Młyńskiej w Skarszewach gotowy!
Chodnik przy ulicy Młyńskiej w Skarszewach gotowy!

Zakończyła się budowa chodnika z kostki betonowej przy ul. Młyńskiej w Skarszewach. Dodatkowym elementem podnoszącym stan bezpieczeństwa jest próg zwalniający, który w ramach zadania wykonano na przejściu przy śluzie.

27.09.2022 15:04
Reklama
Już jest! Nowe NIRO w salonie HADM Gramatowski w Starogardzie Gdańskim!
Już jest! Nowe NIRO w salonie HADM Gramatowski w Starogardzie Gdańskim!

Kia Niro została po raz pierwszy zaprezentowana w 2016 roku i już wtedy ten przestronny crossover zrobił wrażenie na rynku motoryzacyjnym. Nowe Niro, podobnie jak w poprzedniej generacji dostępne jest w napędzie hybrydowym (HEV), hybrydowym plug- in (PHEV) i w pełni elektrycznym (EV).

26.09.2022 15:02
Seniorzy zadłużają się, bo nie starcza im środków na leki
Seniorzy zadłużają się, bo nie starcza im środków na leki

Wydatki na leki obciążają budżety prawie 95 proc. seniorów a ponad 80 proc. zdarzyło się z uwagi na ceny leków w ostatnich miesiącach nie wykupić recept. Takie są wyniki badania zleconego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym”, która apeluje o wsparcie systemowe.

26.09.2022 08:48
Miasto z TBS wybuduje 16 mieszkań przy ul. Piłsudskiego
Miasto z TBS wybuduje 16 mieszkań przy ul. Piłsudskiego

W Starogardzie Gdańskim przy ul. Piłsudskiego stanie kolejny budynek wielorodzinny z 16 mieszkaniami „pod klucz”. Miasto otrzymało na jego budowę ponad 4 mln zł dofinansowania z rządowego programu wspierania budownictwa komunalnego i socjalnego. Łącznie na budowę nowych mieszkań przy ul. Piłsudskiego i Os. Piastów Miasto przeznaczy przeszło 7 mln zł. Powstanie 28 lokali mieszkalnych.

23.09.2022 10:17
Reklama
[FOTO] Trwa budowa chodnika z kostki betonowej przy ulicy Młyńskiej w Skarszewach
[FOTO] Trwa budowa chodnika z kostki betonowej przy ulicy Młyńskiej w Skarszewach

Trwa budowa chodnika z kostki betonowej przy ulicy Młyńskiej. Niedługo wykonawca rozpocznie prace związane z budową progu zwalniającego na drodze w pobliżu śluzy. Kontynuowane są też prace dotyczące budowy chodnika przy ulicy Wybickiego.

20.09.2022 13:17
PRZEŁOM: Berlinka będzie dokończona. Ogłoszono konkurs dokończenie odcinka Czarlin - Knybawa
PRZEŁOM: Berlinka będzie dokończona. Ogłoszono konkurs dokończenie odcinka Czarlin - Knybawa

GDDKiA w Gdańsku ogłosiła postępowanie na kontynuację rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku między Czarlinem a Knybawą. Oferty można składać do 18 października br.

18.09.2022 10:15    4    2
Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną otwarty!
Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną otwarty!

Dziś, 17 września, uruchomiona została pierwsza, najważniejsza część inwestycji polegającej na budowie drogi wodnej między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Po raz pierwszy w powojennej historii Polski można swobodnie wpływać na Zalew Wiślany z pominięciem rosyjskiej strefy przybrzeżnej i bez konieczności proszenia o zgodę Federacji Rosyjskiej.

17.09.2022 19:44    14    2
Reklama
Ekologia w strategii i komunikacji marek. Biznes na nią stawia
Ekologia w strategii i komunikacji marek. Biznes na nią stawia

Aż 73 proc. Millenialsów i osób z Pokolenia Z jest zdania, że to ostatni moment na walkę ze zmianami klimatu – wynika z najnowszych danych Deloitte1. Co więcej, prawie co 5 z nich uważa, że firmy podejmują za mało działań ekologicznych. Aby przyciągnąć nowe talenty do przedsiębiorstwa, ograniczyć odpływ pracowników, a także zwiększyć sprzedaż, polskie i międzynarodowe firmy wdrażają strategie komunikacji, które uwzględniają aspekty ekologiczne. Te są odpowiedzią na oczekiwania klientów: marka ma być ekologiczna, działać w obszarach CSR i produkować zgodnie z poszanowaniem środowiska naturalnego.

15.09.2022 14:03
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama