niedziela, 25 września 2022 07:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Turystyka

Wypoczynek po sezonie. 4 sposoby na senioralne wakacje po sezonie
Wypoczynek po sezonie. 4 sposoby na senioralne wakacje po sezonie

Jeszcze przed tegorocznymi wakacjami co piąty Polak deklarował, że zrezygnuje z wypoczynku ze względów ekonomicznych. Aż 17 proc. chciało wypoczywać w Polsce, ale zamierzało wydać na ten cel mniej pieniędzy niż w ubiegłym roku, a 16 proc. twierdziło, że zamieni zagraniczny wyjazd na wakacje w kraju, żeby było taniej. Większość rodaków – planując urlop – chciała zmieścić się w kwocie 5000 zł. A co z seniorami, których przeciętna emerytura wynosi 2545 zł brutto miesięcznie? Emeryci coraz częściej wybierają wypoczynek po sezonie, bo… nic innego im nie pozostaje. Trzeba przyznać, że wrześniowe, październikowe, a nawet listopadowe wakacje są zdecydowanie tańsze, a po drugie – spokojniejsze. Pogoda też sprzyja emerytom. Oto kilka porad jak zorganizować tańszy wypoczynek po sezonie.

20.09.2022 13:12
Polacy pokochali piwa 0,0% - rynek wart jest ponad miliard zł
Polacy pokochali piwa 0,0% - rynek wart jest ponad miliard zł

Rewolucja 0,0% na rynku piwa trwa już pięć lat, notując rocznie kilkudziesięcioprocentowe wzrosty. Obecnie piwa zero stanowią 6,5 proc. wartości całego rynku piwa. Roczny wolumen to 12 proc. unijnej produkcji, co plasuje Polskę w czołówce producentów „zerówek”. Segment 0,0% napędzają zmiany stylu życia konsumentów, którzy chcą cieszyć się smakiem piwa bez rezygnacji z codziennych aktywności.

08.09.2022 12:12    2
Kociewie jest regionem uznawanym za Łagodną Krainę
Kociewie jest regionem uznawanym za Łagodną Krainę

Kociewie – region etnograficzno-kulturowy na Pomorzu Gdańskim, położony na zachodnim brzegu Wisły w dorzeczu Wdy i Wierzycy, obejmujący wschodnią część Borów Tucholskich. W przybliżeniu Kociewie zajmuje obszar obecnych powiatów starogardzkiego, tczewskiego i północnej części świeckiego, zamieszkany przez ok. 350 tys. mieszkańców. Część mieszkańców regionu posługuje się gwarami kociewskimi.

07.09.2022 14:39
Reklama
[PROGRAM] W najbliższą sobotę odbędzie się Festyn Strażacki - z loterią fantową - w Pinczynie!
[PROGRAM] W najbliższą sobotę odbędzie się Festyn Strażacki - z loterią fantową - w Pinczynie!

OSP Pinczyn, Rada Sołecka wsi Pinczyn, Gmina Zblewo oraz KGW Pinczyn serdecznie Państwa zapraszają na Festyn Strażacki, który odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia na placu przy Wiejskim Domu Kultury w Pinczynie (ul. Semlińska 1, 83-251 Pinczyn). Rozpoczęcie imprezy o godz. 15.00. Na gości czekać będzie moc atrakcji, m.in. pokaz wozów strażackich oraz pojazdów z Muzeum PRL ze Zblewa, bufet z ciepłymi posiłkami, loteria z cennymi nagrodami, a na sam koniec - zabawa taneczna do nocy!

25.08.2022 15:33    2
Już za kilka dni Jarmark Kociewski w Wirtach!
Już za kilka dni Jarmark Kociewski w Wirtach!

W niedzielę, 28 sierpnia, o godz. 11.00 rozpocznie się fantastyczny Jarmark Kociewski w Wirtach! Jak zapewniają organizatorzy, będzie na Państwa czekało wszystko, co piękne, kolorowe, smaczne i... kociewskie oczywiście!

24.08.2022 14:15    2    2
Wyspa Sobieszewska na wyjątkowej, ilustrowanej mapie
Wyspa Sobieszewska na wyjątkowej, ilustrowanej mapie

Fundacja Family Challenge przygotowała ilustrowaną mapę Wyspy Sobieszewskiej, unikatowej dzielnicy Gdańska, której atutem są piaszczyste plaże i otoczenie wodami Wisły, Martwej Wisły, Wisły Śmiałej i Zatoki Gdańskiej. To wydawnictwo, które przyda się każdemu – turystom i mieszkańcom, którzy chcieliby lepiej poznać Wyspę i jej zakamarki. Znajdziemy na niej szlaki rowerowe, atrakcje i ważne miejsca dzielnicy. Bezpłatną mapę można odebrać w Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Turystycznej 1 oraz w Gdańskim Archipelagu Kultury Wyspa Skarbów przy ul. Turystycznej 3 na Wyspie Sobieszewskiej, a także pobrać ze strony gdanskwyspasobieszewska.pl.

19.08.2022 12:06    1
Reklama
Podróż w miejsce mocy, Czy Ziemia może nas uzdrowić?
Podróż w miejsce mocy, Czy Ziemia może nas uzdrowić?

Co sprawia, że w pewnych miejscach regenerujemy siły, czujemy przypływ motywacji i energii lub po prostu najefektywniej odpoczywamy? Wszyscy mamy takie miejsca na ziemi, w których zwyczajnie dobrze się czujemy, lecz nie do końca potrafimy wytłumaczyć dlaczego. Coraz częściej głośno mówi się o dobroczynnym wpływie „miejsc mocy”, zlokalizowanych w różnych częściach świata. W każdym roku odwiedzają je tłumy ludzi, pragnących doświadczyć ich uzdrawiającego oddziaływania. Według Karoliny Barwicz, twórczyni projektu AngelsFeetProject, miejsca mocy i ich kojący wpływ jest szczególnie potrzebny w obecnych czasach. 

18.08.2022 08:30    1
Odpust św. Rocha w Bytoni już w najbliższą niedzielę!
Odpust św. Rocha w Bytoni już w najbliższą niedzielę!

BYTONIA. Wspólne świętowanie odpustu św. Rocha w Bytoni ma już piękną i długą tradycję. Po przerwie związanej z pandemią – radosne i huczne świętowanie odpustu powraca i to już w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia br.! Sołtys wraz z Radą Sołecką Bytoni, tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich oraz OSP Bytonia serdecznie zapraszają na tegoroczne obchody! Będzie gwarno, wesoło, kolorowo i smacznie!

12.08.2022 15:27    11    1
CIEKAWOSTKA: Magnes turysty do nabycia w Skórczu
CIEKAWOSTKA: Magnes turysty do nabycia w Skórczu

POLSKA. Magnes turysty to ciekawy projekt, powstały niespełna dwa lata temu, z myślą o turystach, kolekcjonerach i zbieraczach, odwiedzających miasta w całej Polsce. Dzięki współpracy pomysłodawców z lokalnymi samorządami, instytucjami i przedsiębiorcami, Magnes Turysty może trafić do absolutnie każdego miasta w Polsce!

12.08.2022 13:59    1    2
Reklama
W najbliższą niedzielę odbędzie się OSIECKI JARMARK ODPUSTOWY!
W najbliższą niedzielę odbędzie się OSIECKI JARMARK ODPUSTOWY!

W niedzielę, 14 sierpnia br., w godzinach przedpołudniowych, na Placu Targowym w Osieku odbędzie się Osiecki Jarmark Odpustowy, podczas którego zakupić lub skosztować na miejscu będziecie mogli pyszne regionalne, swojskie produkty... Jak informują organizatorzy wydarzenia, zakupić będzie można także pamiątki czy rękodzieło. Dla każdego coś dobrego :) Będzie smacznie i kolorowo!

12.08.2022 11:30
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama