poniedziałek, 26 września 2022 05:35
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

#PomagaMY

[FOTO] Starogardzkie schronisko otrzymało dary za ponad 32 tys. złotych!
[FOTO] Starogardzkie schronisko otrzymało dary za ponad 32 tys. złotych!

25 sierpnia w OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Starogardzie Gdańskim firma KupBilecik.pl przekazała dary z funduszy zebranych podczas zbiórki „Pomagaj zwierzakom razem z KupBilecik.pl”. W akcji uczestniczyli również znani staduperzy Abelard Giza i Adam van Benlder, dzięki którym właśnie to schronisko otrzymało potrzebną pomoc. Na przekazanie darów zaproszono również naszą Redakcję.

28.08.2022 15:15    7    6
Zobacz człowieka  Zatrzymaj stygmatyzację!
Zobacz człowieka Zatrzymaj stygmatyzację!

Ruszyła kampania edukacyjno-informacyjna, która ma na celu przeciwdziałanie stygmatyzacji oraz autostygmatyzacji osób doświadczających zaburzeń psychicznych.

23.08.2022 11:01
Gdzie szukać pomocy, jeśli dziecko zostanie wykorzystane seksualnie przez jednego z rodziców?
Gdzie szukać pomocy, jeśli dziecko zostanie wykorzystane seksualnie przez jednego z rodziców?

Sprawy karne, w których dziecko doznaje przemocy lub wykorzystywania seksualnego ze strony jednego z rodziców, należą do najtrudniejszych i najbardziej obciążających – przede wszystkim dla samego dziecka, ale także dla jego otoczenia. Niekrzywdzący rodzic, przy wszystkich trudnych emocjach, jakie przeżywa, zwykle stara się wspierać dziecko w trakcie kontaktów z wymiarem sprawiedliwości. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę przygotowała materiały dla rodziców i dzieci, które w przystępny sposób wyjaśniają, czego mogą się oni spodziewać po rozpoczęciu się procedur sądowych, kto może im pomóc w czasie ich trwania i co należy zrobić, jeśli tej pomocy nie otrzymają.

19.08.2022 08:05    8
Reklama
Stracił w wypadku oboje rodziców, sam cudem przeżył… Trwa zbiórka pieniędzy dla Dominika z Tczewa
Stracił w wypadku oboje rodziców, sam cudem przeżył… Trwa zbiórka pieniędzy dla Dominika z Tczewa

Dominik Raczkowski-Marynowski jest 7-letnim chłopcem, który niestety nie ma szczęśliwego dzieciństwa… W wieku niespełna dwóch lat uległ wypadkowi samochodowemu, w którym stracił oboje kochających go rodziców… Sam cudem przeżył zderzenie czołowe auta, którym podróżowała rodzina, z wielotonową ciężarówką. Niestety na tym jego koszmar się nie skończył… W wyniku wypadku chłopiec doznał przerwania rdzenia kręgowego na wysokości szyi i czterokończynowego porażenia. Został pod opieką dziadków, którzy od kilku lat walczą o jego sprawność. Leczenie niestety jest długie, wymagające i kosztowne. Trwa zatem zbiórka, mająca na celu uzbierać środki na zakup sprzętu medycznego, rehabilitację i dalsze leczenie.

09.08.2022 08:54    1
Pomóżmy małemu Julkowi ze Starogardu!
Pomóżmy małemu Julkowi ze Starogardu!

Mały Julek ze Starogardu ma dopiero 7 lat i jak każdy chłopiec ma marzenia, chce się bawić, biegać i jeździć na rowerze. Utrudnia mu to jednak szereg chorób, które zaatakowały jego maleńki organizm. Chłopiec wymaga kosztownej rehabilitacji i leczenia, aby mógł w przyszłości bawić się z rówieśnikami i spełniać marzenia. Zabiegi są jednak bardzo drogie, a rodzina nie jest w stanie pokryć wszystkich kosztów. Teraz jednak za pośrednictwem strony Pomagam.pl pomóc może każdy!

14.05.2022 10:05    1
Paczka dla Bohatera. Od 6 lat wspierają polskich weteranów
Paczka dla Bohatera. Od 6 lat wspierają polskich weteranów

Już po raz szósty organizowana jest w Polsce wielkanocną zbiórkę pod nazwą „Paczka dla Bohatera”. Podobnie jak w latach poprzednich, wolontariusze chcą wesprzeć kombatantów wojennych. - Taka pamięć i pomoc jest dla nich niezmiernie ważna i potrzebna, a radość jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki jest nie do opisania - mówią pomysłodawcy akcji.

17.03.2022 07:20    1
Reklama
Potrzebna pomoc dla Zosi Graban!
Potrzebna pomoc dla Zosi Graban!

Zosia urodziła się z wadą wrodzoną przywiedzenia przodostopia. Blisko 1,5 roku walki, leczenia i rehabilitacji zakończyło się operacją. Dziś Zosia przechodzi kolejny nawrót. To kwestia czasu, zanim zacznie się potykać o własne stopy, co uniemożliwi jej chodzenie.

13.02.2022 14:50    1
Rodacy Bohaterom. Zbiórka darów dla polaków na Kresach
Rodacy Bohaterom. Zbiórka darów dla polaków na Kresach

Rodacy Bohaterom to program stworzony w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Celem akcji jest zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Kresach. Przez ponad dekadę udało się wysłać blisko 30 tys. paczek, wyremontować 18 miejsc pamięci narodowej, czy zapalić ponad 36 tys. zniczy na mogiłach bohaterów. Tegoroczna zbiórka darów trwa do 15 grudnia!

08.12.2021 12:01
Mały Miłosz ze Skarszew potrzebuje naszej pomocy!
Mały Miłosz ze Skarszew potrzebuje naszej pomocy!

Miłoszek urodził się w 27. tygodniu ciąży. Obecnie ma 15 miesięcy. Od samego początku walczy dzielnie o siebie, o swoje życie. Rodzice mówią o nim Miłosz Wojownik.

08.10.2021 07:05    2    1
Reklama
 Rodzice Tymona zginęli w wypadku. Chłopiec przeżył, ale potrzebna jest pomoc!
Rodzice Tymona zginęli w wypadku. Chłopiec przeżył, ale potrzebna jest pomoc!

Tymom podróżował autem z rodzicami, gdy doszło do strasznego wypadku. Samochód, który prowadził tata Tymka, czołowa zderzył się z ciężarówką. Mama chłopca, Asia straciła życie na miejscu. Tata Daniel, zmarł po przewiezieniu do szpitala, a Tymuś, po przetransportowaniu helikopterem do szpitala w Gdańsku dzielnie walczył o życie.

07.10.2021 11:44    6
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama