niedziela, 25 września 2022 11:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Felieton

Felieton: Witold Kukowski – nasz zapomniany bohater
Felieton: Witold Kukowski – nasz zapomniany bohater
06.06.2021 12:45
Felieton: Kociewskie kamienie na szaniec
Felieton: Kociewskie kamienie na szaniec

Dyrektor starogardzkiego „czerwonego” Ogólniaka – pani Wiesława Górska – postanowiła upamiętnić wszystkich uczniów i nauczycieli tej szkoły, którzy zginęli w obronie Polski lub tylko dlatego, że pozostali wierni polskości. Głównie w okresie II wojny światowej. Robi to z myślą o swoich uczniach. Właśnie urządza w tym kierunku jedną z sal lekcyjnych.

16.05.2021 15:50    1
Felieton: Niezapomniana Msza św. na Rynku
Felieton: Niezapomniana Msza św. na Rynku

W poniedziałek będzie 3 Maja. Bardzo w tym roku smutny. Najsmutniejszy od czasów PRL. Nie tylko z powodu „prawa covidowego”. Nawet pogoda jakby się do tego dostosowała. A przecież 40 lat temu na Rynku w Starogardzie doszło do największego i najpiękniejszego spotkania Kociewiaków face to face w wielowiekowej historii miasta.

02.05.2021 22:10
Reklama
Felieton: „Wyzwoleni” i upodleni
Felieton: „Wyzwoleni” i upodleni

Gdyby sowiecki komunizm przetrwał w Polsce do dziś, to 21 kwietnia świętowalibyśmy 76 rocznicę „układu o przyjaźni i pomocy wzajemnej między Polską a Związkiem Radzieckim”.

26.04.2021 07:40
13 czerwca w Starogardzie
13 czerwca w Starogardzie

To bardzo ważna data dla Starogardu i powiatu starogardzkiego. Wymaga pamięci i modlitwy. Tego dnia w roku 1885 (135-lecie) urodził się ks. Antoni Henryk Szuman – proboszcz starogardzki, Sługa Boży w trwającym procesie 2 grupy męczenników II wojny światowej. Także 13 czerwca roku 1915 (105-lecie) doszło do najsłynniejszej (obok Somosierry) szarży w dziejach polskiej kawalerii – szarży pod Rokitną.

13.06.2020 20:00    2
TOW Gryf Pomorski – nasza chluba
TOW Gryf Pomorski – nasza chluba

Zupełnie niezauważalnie przeszła przed rokiem uchwała Sejmu RP o uczczeniu Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski, która podczas wojny prowadziła działalność niepodległościową na terenie Kaszub i Kociewia, ale też w innych rejonach Pomorza. W pewnym momencie w siatce terenowej Gryfa było – według Niemców – ponad 8 tysięcy, a według danych organizacyjnych ponad 20 tysięcy ludzi!

29.03.2020 10:30
Reklama
Barbara Dembek - Bochniak  z tytułem honorowym Profesora Oświaty
Barbara Dembek - Bochniak z tytułem honorowym Profesora Oświaty

11 września w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, Barbarze Dembek-Bochniak – mieszkance Pączewa, na co dzień nauczycielce matematyki i informatyki w Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku – minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, jako jedynej nauczycielce z województwa pomorskiego, nadał tytuł honorowy Profesora Oświaty. Tytuł ten jest przyznawany nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi, dzielili się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy.

17.10.2019 10:21    2    1
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama