środa, 16 lipca 2025 05:14
Reklama

Ciekawe kierunki na Collegium Medicum

Collegium Medicum UMK to więcej niż studia, to pasja do nauki, współpracy i wartościowych spotkań na polu nauk medycznych. Nasza kameralna i prężna naukowo uczelnia to 3 wydziały i 17 kierunków. Stawiamy na praktyczny aspekt nauczania i proponujemy kierunki, które znajdują zastosowanie na dynamicznym rynku pracy. Gwarantujemy dobry start w zawodową przyszłość. Mamy misję i cel, do którego świadomie zmierzamy. Chcemy aby nasi studenci rozwijali w sobie pasję naukową i z jak najlepszymi wynikami finiszowali na LEK-u.
  • Źródło: Art. sponsorowany
Ciekawe kierunki na Collegium Medicum

Źródło: CM UMK

Proponujemy studia na kierunkach: Wydział Lekarski: kierunek lekarski, kierunek lekarsko-dentystyczny, biotechnologia medyczna, optyka okularowa z elementami optometrii, optometria; Wydział Farmaceutyczny: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia; Wydział Nauk o Zdrowiu: audiofonologia, elektroradiologia, fizjoterapia, dietetyka, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, terapia zajęciowa oraz zdrowie publiczne. Studia w języku angielskim prowadzone są na kierunkach: lekarski, fizjoterapia, farmacja. 

Kierunek lekarski jest najbardziej powszechnym skojarzeniem dotyczącym uczelni medycznej. Natomiast gama kierunków związanych z naukami medycznymi jest o wiele szersza. Przybliżamy więc te kierunki, które choć mniej powszechne, to cieszą się zainteresowaniem naszych kandydatów.

Naszym najnowszym kierunkiem studiów jest lekarsko- dentystyczny. Stomatolog, choć budzi strach u wielu pacjentów, jest przede wszystkim lekarzem, którego celem jest poprawa stanu naszego zdrowia. Do jego zadań należy diagnozowanie oraz leczenie chorób dziąseł, zębów i błony śluzowej, korygowanie wad zgryzu, protetyka oraz informowanie pacjenta odnośnie zachowania właściwej higieny jamy ustnej.

Studia na kierunku analityka medyczna przygotowują do praktycznego zawodu diagnosty laboratoryjnego. Diagnostyka laboratoryjna pozwala poznać chemiczne tajniki ludzkiego organizmu i rozpoznawać jednostki chorobowe. Dzięki pracy diagnosty, lekarz jest w stanie postawić diagnozę oraz poprowadzić pacjenta drogą właściwie dobranej terapii.

W związku z pojawiającym się problemem wszechobecnej technologii, która niezmiennie emituje dźwięki, rynek medyczny potrzebuje profesjonalistów w zakresie hałasu i wsparcia osób z uszkodzeniami słuchu. Tym samym wzrasta rola audiofonologa, który kompleksowo bada słuch i dobiera aparat słuchowy. 

Biotechnologia medyczna to nowoczesny kierunek studiów. Powstał on z myślą o dostarczeniu studentom umiejętności niezbędnych do pracy w laboratoriach badawczo - rozwojowych, firmach biotechnologicznych i farmaceutycznych, laboratoriach diagnostycznych, bankach komórek i tkanek oraz wszędzie tam, gdzie konieczna jest wiedza z pogranicza biologii i medycyny.

Dietetyka to współczesny trend zachowania zdrowia, który zwraca się ku naturalności. Dziś dietetyk, to nie tylko osoba, która leczy otyłość lub niedowagę, ale przede wszystkim specjalista zajmujący się układaniem jadłospisów dostosowanych do stylu życia. 

Farmaceuta zwykle bywa utożsamiany z aptekarzem, co jest dużym uproszczeniem. Może on bowiem prowadzić prace naukowe nad rozwojem i badaniem leków. Może być specjalistą w dyscyplinach naukowych, takich jak: chemia farmaceutyczna, farmacja stosowana, farmakognozja czy farmakologia.

Kosmetologia to nauka położona blisko dermatologii. Skupia się na estetycznym wymiarze ciała, wspartym zdrowym stylem zarządzania sobą. Kosmetolodzy znajdują pracę w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, centrach Spa&Wellness, czy gabinetach dermatologicznych. 

Pielęgniarstwo dedykowane jest tym, którzy posiadają wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne i nie jest im obojętny los drugiego człowieka, który nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Dodatkowo, ci którzy interesują się nauką ze spektrum medycyny, rewelacyjnie wpisują się w sylwetkę studenta pielęgniarstwa. 

Położnictwo to dział nauk medycznych zajmujący się okresem ciąży, porodu i połogu. Z uwagi na to, że praca w tym zawodzie nie należy do najłatwiejszych, przyszły kandydat na studia wyposażony w wiedzę z zakresu biologii czy chemii, powinien czuć powołanie do wykonywania tego zawodu. 

O pracy ratownika medycznego mówi się w kategoriach służby. Aby wykonywać ten niezwykle wymagający zawód, nie wystarczy pracować, ale służyć innym w szczególnych momentach. Zawodowi ratownicy medyczni nierzadko udzielają pomocy w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu. Dlatego ta praca, oprócz profesjonalizmu wymaga pasji i niemałej odwagi. 

Terapeuta zajęciowy jest nauczycielem prostych lub złożonych czynności dnia codziennego, umiejętnie dobierając pracę do możliwości podopiecznego. Wspiera go tak, aby mógł uczestniczyć w życiu społecznym. Terapia zajęciowa mieści w sobie różne odmiany rehabilitacji pacjenta na poziomie motoryki, intelektu i psychiki. 

Więcej informacji: https://rekrutacja.cm.umk.pl/

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Obwodnicy nie ma i nie będzie tak jak nie ma przejazdów pod torami i nowego wiaduktu w Starogardzie.Data dodania komentarza: 16.02.2025, 06:32Źródło komentarza: WAŻNE: Duże zainteresowanie budową obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Wpłynęło 12 ofertAutor komentarza: Stanisław SierkoTreść komentarza: ... każda promocja pięknych miejsc Kociewia, a szczególnie miejsc NAJBLIŻSZYCH naszym sercom i najbliższych odległościowo jest CENNA ... brawo ... liczę na kontynuację ... pozdrawiam wszystkich aktualnie pracujących w Wydawnictwie Pomorskim ... Stanisław Sierko, były redaktor naczelny "Gazety Kociewsakiej" ...Data dodania komentarza: 14.02.2025, 20:42Źródło komentarza: Historia i dziedzictwo Borów Tucholskich – niezwykłe miejsca, które warto odwiedzićAutor komentarza: DjTreść komentarza: Szkoda, że f-sz czynni e służbie ten dzień obchodzą jak każdy inny. Każda formacja dostaje nagrody na swoje święto, ale to SW stan umysłuData dodania komentarza: 13.02.2025, 22:43Źródło komentarza: Święto Tradycji Służby Więziennej - spotkanie z emerytowanymi funkcjonariuszamiAutor komentarza: Duda AndriuTreść komentarza: Bla bla bla nudyData dodania komentarza: 11.02.2025, 22:11Źródło komentarza: O polityce, wyborach i haniebnej wypowiedzi minister Nowackiej. Felieton Piotra SzubarczykaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Same bzdety. Propaganda jak to jest dobrze za rządów PO. Ściema.Data dodania komentarza: 11.02.2025, 04:57Źródło komentarza: Inwestycje w gminach powiatu starogardzkiego (cz. 2)Autor komentarza: MagdaTreść komentarza: Jak miło przeczytać o historii tego regionu! Moi przodkowie w XIX mieszkali w okolicy Skórcza i czuję do tej ziemi sentyment...Data dodania komentarza: 11.02.2025, 00:31Źródło komentarza: Dziś Światowy Dzień Kociewia!
Reklama
Reklama
Reklama