poniedziałek, 26 września 2022 05:55
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja

Bezpieczna droga do szkoły wspólnie z Policją
Bezpieczna droga do szkoły wspólnie z Policją

Pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim uczestniczyli w spotkaniu z policjantkami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wspólne lekcje z funkcjonariuszkami były doskonałą okazją do omówienia bezpiecznych zachowań na drodze.

23.09.2022 12:37
Wypoczynek po sezonie. 4 sposoby na senioralne wakacje po sezonie
Wypoczynek po sezonie. 4 sposoby na senioralne wakacje po sezonie

Jeszcze przed tegorocznymi wakacjami co piąty Polak deklarował, że zrezygnuje z wypoczynku ze względów ekonomicznych. Aż 17 proc. chciało wypoczywać w Polsce, ale zamierzało wydać na ten cel mniej pieniędzy niż w ubiegłym roku, a 16 proc. twierdziło, że zamieni zagraniczny wyjazd na wakacje w kraju, żeby było taniej. Większość rodaków – planując urlop – chciała zmieścić się w kwocie 5000 zł. A co z seniorami, których przeciętna emerytura wynosi 2545 zł brutto miesięcznie? Emeryci coraz częściej wybierają wypoczynek po sezonie, bo… nic innego im nie pozostaje. Trzeba przyznać, że wrześniowe, październikowe, a nawet listopadowe wakacje są zdecydowanie tańsze, a po drugie – spokojniejsze. Pogoda też sprzyja emerytom. Oto kilka porad jak zorganizować tańszy wypoczynek po sezonie.

20.09.2022 13:12
Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek

Jak wezwać pomoc, gdzie bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy oraz jak ważną rolę dla bezpieczeństwa pieszych odgrywają odblaski, to tylko niektóre tematy, jakie poruszyli dzielnicowi na spotkaniu z dziećmi w Niepublicznym Przedszkolu Aniołek w Starogardzie Gdańskim. Podczas policyjnych zajęć z przedszkolakami, funkcjonariusze opowiadali dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania oraz tłumaczyli jak unikać codziennych zagrożeń.

19.09.2022 21:04    9    3
Reklama
Dzika Fauna, Flora i Naturalne Siedliska. Jak się troszczyć o przyrodę
Dzika Fauna, Flora i Naturalne Siedliska. Jak się troszczyć o przyrodę

Rozwój technologiczny i gospodarczy, a także postępująca urbanizacja powodują, że coraz trudniej o fragmenty przyrody nienaruszone przez działania człowieka – często niestety destrukcyjne. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk to dobra okazja, by przypomnieć o zasadach, których przestrzeganie pozwoli cieszyć się z uroków natury w przyszłości.

19.09.2022 08:15
ROZMOWA TYGODNIA. Z Jakubem Piechowiakiem o tajnikach zawodu leśniczego
ROZMOWA TYGODNIA. Z Jakubem Piechowiakiem o tajnikach zawodu leśniczego

WIRTY. W Arboretum Wirty, najstarszym w Polsce Leśnym Ogrodzie Dendrologicznym, położonym nad Jeziorem Borzechowskim, w gminie Zblewo, na terenie Nadleśnictwa Kaliska, bywaliśmy niejednokrotnie – zarówno prywatnie, jak i zawodowo… To właśnie tam poznaliśmy naszego rozmówcę, Pana Jakuba Piechowiaka, Leśniczego Arboretum Wirty, który bez dwóch zdań jest pasjonatem w swojej dziedzinie, człowiekiem o wielkim sercu do przyrody i ludzi, potrafiącym zaciekawić swoimi opowieściami, wiedzą i głosem każdego słuchacza, o czym przekonaliśmy się niejednokrotnie. W dzisiejszym wydaniu Gazety Kociewskiej, w rozmowie z Magdaleną Bendig, przybliży on Państwu specyfikę zawodu Leśniczego.

18.09.2022 17:39    1
Akcja Sprzątanie Świata 2022. Wszystkie śmieci są nasze
Akcja Sprzątanie Świata 2022. Wszystkie śmieci są nasze

W dniach 16-18 września przypada 29. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”.

16.09.2022 10:40    8
Reklama
Powrót do szkoły - sposób na sklepiki i maszyny z napojami w szkolne
Powrót do szkoły - sposób na sklepiki i maszyny z napojami w szkolne

Wrzesień i październik są miesiącami, które kończą okres wakacyjny zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i studentów. Powrót do szkoły i na uczelnie wiąże się z natłokiem obowiązków i mniejszą ilością wolnego czasu, co sprzyja jedzeniu w biegu. Sytuacji nie poprawiają sklepiki szkolne i maszyny z napojami, w których zazwyczaj dostępne są wysoko przetworzone produkty z dużą ilością cukru. Drugie śniadanie w szkole czy na uczelni stanowi bardzo ważny element w diecie. Jak zadbać o zbilansowany jadłospis i zrobić pyszne ciasto w 30 minut? Podpowiada dietetyk kliniczna

16.09.2022 08:00
Ekologia w strategii i komunikacji marek. Biznes na nią stawia
Ekologia w strategii i komunikacji marek. Biznes na nią stawia

Aż 73 proc. Millenialsów i osób z Pokolenia Z jest zdania, że to ostatni moment na walkę ze zmianami klimatu – wynika z najnowszych danych Deloitte1. Co więcej, prawie co 5 z nich uważa, że firmy podejmują za mało działań ekologicznych. Aby przyciągnąć nowe talenty do przedsiębiorstwa, ograniczyć odpływ pracowników, a także zwiększyć sprzedaż, polskie i międzynarodowe firmy wdrażają strategie komunikacji, które uwzględniają aspekty ekologiczne. Te są odpowiedzią na oczekiwania klientów: marka ma być ekologiczna, działać w obszarach CSR i produkować zgodnie z poszanowaniem środowiska naturalnego.

15.09.2022 14:03
Jak dobrze zacząć dzień? Śniadanie – źródło cennych witamin
Jak dobrze zacząć dzień? Śniadanie – źródło cennych witamin

Kanapka to wciąż niekwestionowana królowa polskich śniadań. Potwierdziły to badania przeprowadzone w 2021 r. przez Biedronkę i IPSOS. Tymczasem, w dobie szalejącej inflacji, rekordy bije jeden z jej zwykle podstawowych składników – masło. Jego cena w tym roku wzrosła od stycznia do sierpnia średnio aż o 70% - z 4,69 zł do 7,99 zł. Jeden rzut oka na sklepowe półki wystarczy, by stwierdzić, że tak naprawdę drożeją wszystkie podstawowe produkty spożywcze. Ale jeść trzeba. I to najlepiej zdrowo. Bo w tym, że jesteśmy tym, co jemy, jest wiele prawdy. Wyjaśniamy, dlaczego warto uwzględniać w swoim rozkładzie dnia śniadania, a także podpowiadamy, czym zastąpić kultową kanapkę.

15.09.2022 12:52
Reklama
Dzielnicowa zabrała dzieci z przedszkola na wycieczkę
Dzielnicowa zabrała dzieci z przedszkola na wycieczkę

Dzielnicowa spotkała się z podopiecznymi Publicznego Przedszkola w Kaliskach. W ramach działań profilaktycznych skutkujących poprawą bezpieczeństwa pieszych funkcjonariuszka zabrała przedszkolaków na krótki spacer edukacyjny. Policjantka rozmawiała z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po chodniku i przekraczania jezdni.

14.09.2022 14:35    17
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama