czwartek, 6 sierpnia 2026 13:26
Reklama

TEMAT CZYTELNIKÓW: Rowerzysta potrącony przez samochód zmarł w szpitalu

W środę na ulicy Derdowskiego w Starogardzie Gdańskim doszło do potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych. Po naszej publikacji dotyczącej tego zdarzenia w mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy. Co ciekawe, znaczna część z nich nie dotyczyła samego wypadku na Derdowskiego, lecz wydarzenia, które – jak twierdzili internauci – miało mieć miejsce ponad miesiąc temu na Łapiszewie. Niektórzy sugerowali nawet, że sprawa została celowo przemilczana. Postanowiliśmy to sprawdzić i ustaliliśmy szczegóły dotyczące opisywanego wypadku.
TEMAT CZYTELNIKÓW: Rowerzysta potrącony przez samochód zmarł w szpitalu

10 października 2025 roku kilka minut po godzinie 5.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu równorzędnym ul. Dobrzańskiego z ul. Biskupa Dominika w Starogardzie Gdańskim.
- Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 32-letnia kobieta kierująca osobowym oplem nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście nadjeżdżającemu z prawej strony. W wyniku zderzenia 43-latek trafił do szpitala, gdzie udzielona została mu pomoc medyczna - mówi asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gd. - Badanie trzeźwości wykazało, że rowerzysta znajdował się pod wpływem alkoholu. W jego organizmie stwierdzono ponad 1,5 promila. Niestety po pewnym czasie mężczyzna zmarł w szpitalu. Ciało skierowano na badania sekcyjne, które mogą okazać się wiążące dla ustalenia przyczyny śmierci - dodaje rzecznik. 

Śledczy analizują zebrany materiał dowodowy, aby dokładnie odtworzyć przebieg wypadku i ocenić, jakie czynniki mogły przyczynić się do jego tragicznego finału.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że trzeźwość, uważna obserwacja znaków oraz zasada ograniczonego zaufania to fundamenty bezpieczeństwa na drodze. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę - zarówno samochodu, jak i roweru - pod wpływem alkoholu. Miejmy też świadomość, że nawet mając pierwszeństwo, nie zawsze jesteśmy bezpieczni.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anton Treść komentarza: Byłem świadkiem tego zdarzenia. Naprawdę dobrze zorganizowana pomoc ze strony osób przebywających nad jeziorem i biorących udział w akcji ratunkowej, jeszcze przed przybyciem służb. Na prowizorycznych rowerkach wodnych byli oni w stanie wydobyć poszkodowanego z głębi jeziora. Niezależnie od tragicznego finału, zaangażowanie tych ludzi zasługuje na słowa uznania i wdzięczności. Wyrazy współczucia dla bliskich zmarłego. Data dodania komentarza: 27.07.2026, 11:08 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragedia w Twardym Dole! Nie żyje nurek Autor komentarza: . . . . . Treść komentarza: To ty Obajtek? Data dodania komentarza: 24.07.2026, 13:54 Źródło komentarza: Ropa tanieje, a paliwo wciąż drożeje. Diesel w Starogardzie kosztuje już 7,94 zł! Autor komentarza: skandal Treść komentarza: dziadostwo... Data dodania komentarza: 23.07.2026, 19:59 Źródło komentarza: Ropa tanieje, a paliwo wciąż drożeje. Diesel w Starogardzie kosztuje już 7,94 zł! Autor komentarza: Adam Treść komentarza: To podłe drzewo rośnie 50+ lat i tylko czyha żeby wyskoczyć przed samochód. WYCIĄĆ WSZYSTKIE DRZEWA !! Łatwiej jest jechać przepisowo, dębil więcej nikogo nie zabije. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 15:10 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: ... Treść komentarza: Kierujący jechał za wolno. Drzewo nie ustąpiło. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 11:52 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: realia Treść komentarza: Drzewo, które eliminuje szaleńców drogowych. Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 11:43 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama