Jak zmotywować partnera do odchudzania?

  • 22.03.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
 Jak zmotywować partnera do odchudzania?

 

Otyłość to problem, który może dotykać nie tylko nas, ale również naszych bliskich. Jeśli widzisz, że twój partner od dłuższego czasu o siebie nie dba i zapomniał już od aktywności fizycznej, to z pewnością już zauważyłaś zmiany, jakie pojawiają się na jego sylwetce. Chcesz mu powiedzieć, że musi zacząć się odchudzać lub zacząć ćwiczyć, ale nie wiesz jak to zrobić? Z pewnością to nie będzie proste, ale nie jest też niewykonalne. Wszystko da się zrobić, tylko musisz się postarać. Możesz zacząć od razu, tylko pamiętaj, że w tym wypadku wszystko należy robić z rozwagą, a rozmowy o odchudzaniu przeprowadzać taktownie i delikatnie. Oto kilka sposobów na przekonanie partnera do odchudzania, które podpowiadają twórcy strony https://greenbarleyplus.pl/

1. Pokaż, jak wyglądał wcześniej


U par wzrost masy tłuszczowej ciała zaczyna pojawiać się w około trzydziestym roku życia. To zazwyczaj schodzi się z datą ślubu lub przyjściem na świat potomstwa. Jeśli macie zdjęcia z waszej młodości, to dobrym sposobem na przekonanie partnera do odchudzania, jest pokazanie mu ich. Pokaż, w jakiej formie był kiedyś i zacznij wspominać te czasy. To sprawi, że mężczyzna zacznie się nad tym zastanawiać, sam zacznie wspominać, a dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że zacznie on ćwiczyć. Dobrą motywacją dla każdego z nas, jest właśnie pokazanie wspomnień. Ludzie lubią wracać do czasów młodości i chcą przedłużyć lub wrócić do tych czasów. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że po takiej sesji wspomnień twój partner na nowo zacznie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, a to sprawi, że schudnie i poprawi wygląd swojej sylwetki. Jeśli nie macie żadnych zdjęć z tamtego czasu, to nic. Możesz posłużyć się pamięcią i porozmawiać o dawnych czasach ze swoim partnerem. Przypomnieć, jak kiedyś biegał lub codziennie ćwiczył na siłowni. To działa mniej więcej tak samo, jak oglądanie starych zdjęć. Ważne jest to, by mężczyzna przypomniał sobie, że jeszcze kilka lat temu był w świetnej formie, a teraz zaczęło się do zmieniać.
 

2. Zacznijcie się zdrowo odżywiać


Nie ma co zaprzeczać, ale to bardzo często kobieta przygotowuje posiłki w domu. Tak więc, jeśli chcesz zmotywować swojego partnera do odchudzania, to konieczne jest zadbanie o waszą zdrową dietę. Staraj się od teraz przygotowywać obiady i dania, które nie są kaloryczne i tłuste. Jeśli twój partner zapyta się, dlaczego zmieniłaś kuchnię, możesz odpowiedzieć, że starasz się dbać o wasze zdrowie i teraz będziecie się lepiej odżywiać. To nie będzie sugestia na temat jego wagi, ale może dać mu do myślenia, że rzeczywiście niezdrowo się odżywia i może to dlatego jego brzuch nieco zwiększył swoje rozmiary. Zdrowa kuchnia to nie jedynie sałatki i jogurty dietetyczne. To niemal wszystkie składniki odżywcze, ale spożywanie w odpowiednich proporcjach. Nie ma więc powodu byś z waszej codziennej diety wyeliminowała węglowodany i tłuszcze. Są one potrzebne dla organizmu człowieka, a zwłaszcza dla mężczyzny, który zazwyczaj ma pracę fizyczną i potrzebuje energii do jej wykonywania. Zdrowo się odżywiajcie, a razem będzie wam zdecydowanie łatwiej. Trwanie w nawykach dietetycznych nie jest łatwe, jeśli robi się to samodzielnie, jeśli jednak zaczniecie to robić razem, to macie większą szansę na sukces, ponieważ będziecie się wspólnie motywować.
 

3. Wciągaj partnera na spacer


Aktywność fizyczna jest jednym ze sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Twój partner może nie mieć chęci, by zacząć ćwiczyć regularnie, na początku jego kondycja może być słaba i treningi będą dla niego za ciężkie, a to go jedynie zniechęci do walki. Lepiej więc na początek zacznijcie razem chodzić na długie spacery. Nawet taka ilość ruchu sprawia, że wasz metabolizm przyśpiesza, a organizm jest lepiej dotleniony. To więc jest doskonały sposób na odchudzanie partnera. Najlepiej jeśli będziecie dużo się poruszać. Zamiast więc wyciągać partnera na zakupy samochodem, lepiej idźcie pieszo. Taka przeprawa przez miasto i sklepy dobrze wam zrobi, a po pewnym czasie poprawi się wasza kondycja i twój partner może z łatwością zacząć regularnie ćwiczyć, by zwiększyć swoją masę mięśniową, a jednocześnie zredukować masę tłuszczową.
 

4. Rób wszystko razem z nim


Łatwiej jest mówić komuś o odchudzaniu i ćwiczeniach, ale jeśli ma to dotyczyć również nas, możemy sobie zdać sprawę, że to nie jest takie proste, jak nam się wydaje. Tak więc, by rozumieć swojego partnera i dodatkowo go wesprzeć ćwicz razem z nim i nie pozostawiaj go samego z dietą odchudzającą. Razem zdecydowanie łatwiej jest osiągnąć wyznaczony cel. Specjaliści są zdania, że pary, które odchudzają się razem mają większe szanse na dotarcie do celu. Tak więc róbcie to razem. Zobaczysz, że to ty nieraz stracisz motywację, a wtedy twój partner przyjdzie ci z pomocą, a kiedy to jemu nie będzie się chciało wyjść na kolejny spacer, czy wycieczkę rowerową, to ty będziesz dla niego powodem do zmotywowania się i podniesienia się z łóżka. Tak właśnie będziecie na siebie działać, a dzięki temu osiągnięcie celu będzie przyjemniejsze i zdecydowanie łatwiejsze.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: