czwartek, 4 czerwca 2026 10:35
Reklama

Przejazd na ul. Droga Owidzka zostanie wyremontowany! Znamy termin i cenę

Od wielu lat kierowcy przekraczający torowisko na ul. Droga Owidzka w Starogardzie Gdańskim narzekają na zły stan przejazdu, który często daje się we znaki zawieszeniom pojazdów. Wkrótce ma się to jednak zmienić. Polskie Linie Kolejowe zapowiadają remont przejazdu, który poprawi zarówno komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo.
Przejazd na ul. Droga Owidzka zostanie wyremontowany! Znamy termin i cenę

– W najbliższą środę, 22 kwietnia, planujemy rozpoczęcie prac remontowych na przejeździe kolejowo–drogowym w ciągu ul. Droga Owidzka w Starogardzie Gdańskim (linia kolejowa nr 243 Jabłowo – Starogard Gdański) – przekazał „Gazecie Kociewskiej” Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK S.A. – Prace obejmą remont nawierzchni kolejowej oraz na dojeździe do torów. W efekcie kierowcy przejadą przez tory sprawniej i bezpieczniej.

Jak dodaje, zakończenie robót planowane jest na 27 kwietnia. W czasie ich trwania ruch drogowy zostanie wstrzymany, a kierowcy będą musieli korzystać z objazdów uzgodnionych z zarządcą drogi.

Koszt inwestycji realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyniesie 266 tys. zł netto.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama