Podróżnik zwiedził cały świat - zachwycił go Starogard

  • 26.08.2016, 09:32
  • Admin admin
 Podróżnik zwiedził cały świat - zachwycił go Starogard

Podziel się:

Oceń:

Wiedzieliście, że plac Rynku to kwadrat o wymiarach 107x107 metrów? Albo że w Starogardzie mamy wyspę? O tych i o kilku innych ciekawostkach napisał Jonny Blair z północnej Irlandii, który wyruszył kilka lat temu w niekończącą się podróż z plecakiem. Podczas niej odwiedził 7 kontynentów, 117 krajów, 836 miast i wsi na całym świecie. To mu jednak nie wystarcza – wciąż odwiedza nowe miejsca, opisując je na swym wirtualnym blogu „Don’t Stop Living”. Niedawno blogger odwiedził stolicę Kociewia – Starogard. I niezwykle się nim zachwycił! .

Jonny Blair ma na swoim koncie podróże po całym świecie z niewielkim bagażem, bez własnego auta, za to z dużą ilością optymizmu i wiarą w ludzi. Jak opisuje, stara się nie pakować w plecak niczego co waży więcej niż jego laptop. Na życie zarabia chwytając się różnych prac w różnych krajach. W ostatnim czasie zawitał do Gdańska. Miasto go zauroczyło, jednak nie dało pełnego obrazu polskiej rzeczywistości. Postanowił więc poszukać miejsca, gdzie będzie nieco mniej komercyjnie a na ulicach spotka zwykłych mieszkańców, nie turystów. Tym sposobem pod koniec lipca trafił do Starogardu Gdańskiego.
- To była ekscytująca przygoda – opisuje Jonny w swym internetowym dzienniku podróży na www.donstopliving.ne. – Dotychczas nie wiedziałem zbyt wiele na temat Starogardu, ale pod koniec pokochałem je. Przypomina mi nieco moje rodzinne miasto i tym bardziej cieszę się, że jestem pierwszym bloggerem podróżnikiem, który je odwiedził – dodaje mężczyzna.

Wyspa w centrum miasta
Z każdego dnia spędzonego w Starogardzie Gdańskim powstała osobna notka. Opisuje w niej najciekawsze miejsca, wieczorne przygody w pubach, zabytki. O Starogardzie powstał nawet wpis, w którym Jonny zawarł 20 najciekawszych miejsc, które należy zobaczyć w naszym mieście. Na pierwszym miejscu pojawił się oczywiście Rynek.
- Rynek jest oczywiście głównym miejscem i sercem miasta. Panuje tutaj radosna atmosfera i jest niewielu turystów. Wokół Rynku znaleźć można kilka ciekawych barów, kawiarni i sklepów. Są też dwa kościoły i ratusz. Plac rynku położony jest na idealnym kwadracie o wielkości 107 x 107m. Podobno pod Ratuszem znajdują się lochy i podziemne korytarze, które prowadzą aż za mury miasta. W powietrzu czuć tajemnicę – opisuje swe spostrzeżenia podróżnik.
Na liście miejsc, którymi zachwycił się Irlandczyk nie mogło oczywiście zabraknąć najbardziej znanej rzeki. Mowa oczywiście o Wierzycy.
- Przez miasto przebiega rzeka Wierzyca. Istnieje wiele sposobów na jej przekroczenie . Jest tu wiele mostów i kanałów. Aktualnie znajduję się na wyspie – hotel Rekord jest na mini wyspie w centrum miasta! – zauważa Jonny.
Jak wyjaśnia dalej, nie widać tego jednak, gdy się na niej przebywa. Trudno nie przyznać mu racji, zdaje się, że niewielu Starogardzian ma świadomość tego, że w mieście w ogóle jest jakaś wyspa.

Więcej na ten temat przeczytacie w bieżącym wydaniu Gazety Kociewskiej!

Admin admin

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Radikbeeft
Radikbeeft 05.12.2018, 04:39
https://www.youtube.com/watch?… - желтые новости про звезд
https://www.youtube.com/watch?… - последние желтые новости
https://www.youtube.com/watch?… - бузова
https://www.youtube.com/watch?… - желтые новости
https://www.youtube.com/watch?… - франция новости желтые жилеты
https://www.youtube.com/watch?… - семья
https://www.youtube.com/watch?… - банан желтые новости
https://www.youtube.com/watch?… - разметка желтых категорий новостей ответы
27.08.2016, 13:31
Gdyby te lochy i podziemne korytarze, które podobna są, były dostępne dla zwiedzających, to by była rzeczywiście atrakcja i przyciągałyby turystów z całej Polski i nie tylko. Dosyć już marnowania czasu na pozorne działania i bicie piany, Starogard powinien w końcu określić swój docelowy profil i postawić na rozwój w konkretnym kierunku, a nie, jak teraz, niby wszystko po trochu i miasto nie rozwija się wcale. Jeśli chcemy inwestorów i inteligentnych ludzi w Starogardzie, to postawmy na KULTURĘ, która, póki co, leży i kwiczy. Albo decydenci zwyczajnie nie rozumieją, że kultura to nie festyn na rynku czy w Stadzie Ogierów albo koncert Teresy Werner w SCKu...
26.08.2016, 23:55
czy taka szansa się zmarnowała
nik
nik 26.08.2016, 22:52
Fajnie byłoby gdyby ten pałac za plecami p. Jonnego nie skończył jak młyny....
Jonny Blair
Jonny Blair 26.08.2016, 16:30
Dzień dobry! Hey everyone, this is me - Jonny Blair (the other comments are not from me). Jestem irlandzkim pisarzem podroznikiem. I loved my time in Starogard Gdanski, I wrote a lot about it and hope to come back sometime as I missed out on some sights. Best wishes! Jonny
starogardzianin
starogardzianin 26.08.2016, 16:08
[quote]
Przyjechał akurat teraz, bo teraz mamy w Polsce prawdziwą demokrację!Ja osobiście czuję się wolna! Po 8 latach niewoli, w końcu mamy rząd który godnie nas reprezentuje na arenie międzynarodowej! Wysoko wykwalifikowana kadra posłów Prawa I Sprawiedliwości podejmuje zawsze trafne i dobre dla Narodu decyzje!Obywatele głosujący na Was dali Wam mandat zaufania, którego nie zlekceważyliście spełniając chociażby genialny projekt 500 pomagający rodzinom w ubóstwie!Dziękujemy!Polacy! [/quote]

Na razie największym osiągnięciem jest wygenerowanie rekordowego deficytu budżetowego 60 mld PLN.
26.08.2016, 13:23
jest stolicą Kociewia.
Zdumiewające. Uważam że na to miano kompletnie nie zasługuje.
Starogardzianka
Starogardzianka 26.08.2016, 21:54
Jak możesz nie wiedzieć, że Starogard Gdański jest stolicą Kociewia. Nie wiem, gdzie się uchowałeś. Co według Ciebie zasługuje na stolicę naszego regionu? Jeśli w ogóle stąd pochodzisz. Moim zdaniem w pełni zasługuje na to miano. A tak w ogóle to wypowiedzi Jonnego Blaira o naszym mieście są bardzo miłe.
Ula
Ula 26.08.2016, 11:28
Przyjechał akurat teraz, bo teraz mamy w Polsce prawdziwą demokrację!
Ja osobiście czuję się wolna! Po 8 latach niewoli, w końcu mamy rząd który godnie nas reprezentuje na arenie międzynarodowej! Wysoko wykwalifikowana kadra posłów Prawa I Sprawiedliwości podejmuje zawsze trafne i dobre dla Narodu decyzje!
Obywatele głosujący na Was dali Wam mandat zaufania, którego nie zlekceważyliście spełniając chociażby genialny projekt 500 pomagający rodzinom w ubóstwie!
Dziękujemy!
Polacy!
26.08.2016, 16:15
Oho oplaceni Kaczorka wypisuja skopiowanie regulki
26.08.2016, 15:54
To Ty? Śpiewaczka weselna?
26.08.2016, 13:21
.
26.08.2016, 10:05
No popatrz! Ciekawe czyja to zasługa? Janusza vel. Estakada Stankowiaka i już tej "dobrej zmiany" czy może samego króla pisowskiego Jarosława Polskęzbawa?
starogardzianin
starogardzianin 26.08.2016, 09:51
Jako starogardzianinowi bardzo mi się opinia p. Jonny Blair'a podoba. Jednak tak się wyraża o każdym odwiedzanym mieście. Po prostu - miły i otwarty gość. Być może w Polsce ogarniętej nienawiścią do wszystkiego jest to niezrozumiałe?

Pozostałe