Jak poinformował podczas ostatniej sesji Rady Miasta Ryszard Brzycki, czek przekazany uroczyście na starogardzkim Rynku brązowej medalistce z Rio, po dziś dzień nie został zrealizowany. Dlaczego?
„Czysto propagandowy ruch”?
Sytuację porównał z nagłośnioną niedawno sprawą wręczenia czeku bez pokrycia brązowemu medaliście z Rio przez prezydenta Białegostoku.
- Prawie dokładnie taki sam, czysto propagandowy ruch wykonał nasz prezydent, wręczając czek, jak się okazuje, do dziś bez pokrycia, pani Oktawii Nowackiej – mówił radny Ryszard Brzycki.
Jak dodał, do dnia dzisiejszego medalistka nie otrzymała fizycznie żadnych pieniędzy w związku z przyznaną przez miasto nagrodą. Zastrzeżenia radnego budziły również odpowiedzi prezydenta na jego wcześniejsze zapytania dotyczące tej sprawy. Jak mówił, mieszkańcy nie mają najprawdopodobniej świadomości, że przyznana na Rynku nagroda była jedynie intencją władz miasta a nie fizyczną, realną gratyfikacją dla medalistki. Na realne przekazanie pieniędzy Oktawia Nowacka musi bowiem dość długo czekać.
Pieniądze będą przekazane 10 października
Jak wyjaśniła naczelnik Wydziału Informacji Społecznej, medalistka została poinformowana o tym, jak realnie wygląda ścieżka przyznania nagrody przez miasto i że może to zająć nawet kilka miesięcy.
- Jak państwo pamiętacie 31 sierpnia na sesji Rady Miasta podjęliście państwo uchwałę zmieniającą, która umożliwi prezydentowi w efekcie końcowym przyznanie pani Oktawii Nowackiej nagrody na poziomie 50 tys. zł – wyjaśniła Anna Zagłoba Góralska, naczelnik WIS.
Więcej na ten temat znajdziecie w aktualnym numerze Gazety Kociewskiej!
Czek bez pokrycia? Radny Brzycki: Kiedy medalistka dostanie pieniądze?
W sierpniu br. wszyscy starogardzianie żyli brązowym medalem zdobytym na igrzyskach w Rio, który przywiozła Oktawia Nowacka. By uhonorować starogardziankę, radni wraz z prezydentem miasta postanowili przekazać jej nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł. Uroczystość przekazania czeku odbyła się na starogardzkim Rynku 31 sierpnia. Jak się jednak okazuje, po dziś dzień, brązowa medalistka z Rio nie otrzymała fizycznie żadnych pieniędzy. Jeden z radnych porównał sytuację do głośnej medialnie sprawy z czekiem bez pokrycia dla medalisty z Białegostoku. Kiedy Oktawia naprawdę otrzyma nagrodę?
- 06.10.2016 09:09 (aktualizacja 20.08.2023 03:26)

Data dodania:
06.10.2016 09:09
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: IcemarkTreść komentarza: Z tego co wiem na prawo w kierunku Putina skręcili tylko Węgrzy i Słowacy, chyba że się mylę?Data dodania komentarza: 9.12.2025, 10:23Źródło komentarza: Dlaczego Europa skręca w prawo?Autor komentarza: Endriu DuduTreść komentarza: Panie Szubarczyk czemu nie napisze pan w prost, że chcecie wyprowadzić Polsce z Unii Europejskiej i zostawić ją na pożarcie przez Ruskich? I zapewne pisząc Bóg, Honor, Ojczyzna ma pan na myśli polityczne szczury, które uciekły na Węgry do największego zwolennika Putinia w Europie? Jak wybuchła II WŚ 3/4 polityków uciekło na zachód a zwykli ludzie zostali i cierpieli przez te wszystkie lata i tu się nic nie zmieni. Patrioci z prawicy już pokazują jacy są bohaterscy, uciekając z kraju. Żałosne.Data dodania komentarza: 9.12.2025, 10:07Źródło komentarza: FELIETON: Francuski dziennikarz: Polska ratuje dziś Europę!Autor komentarza: Upadły AniołTreść komentarza: Wiadomo jak miała na imię ta dziewczyna ?Data dodania komentarza: 8.12.2025, 05:30Źródło komentarza: WAŻNE: Dwa tragiczne wypadki jednej nocy. Nie żyją dwie młode osoby, dwie inne walczą o życieAutor komentarza: Mlisewski590@gmailTreść komentarza: Dzie można odebrać jedzenie
Bo ja nie mam nic do jedzenia
Proszę odpisaćData dodania komentarza: 1.12.2025, 10:19Źródło komentarza: Nowe lodówki społeczne w Starogardzie! Gdzie się znajdują i co można do nich wkładać?Autor komentarza: CiekawskiTreść komentarza: Czy w autobusie szkolnym są pasy bezpieczeństwa?Data dodania komentarza: 27.11.2025, 12:57Źródło komentarza: Groźne zdarzenie drogowe. Autobus szkolny w rowie. Dzieci bez pomocy medycznej na miejscu stłuczki?!Autor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: wszesniej czy pozniej wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. takie historie sklaniaja do refleksij i sprawdzania swoich praw na czas, naprzyklad za pomoca materialow na stronie https://consultant.net.pl/, a nie wtedy, gdy jest juz za poznoData dodania komentarza: 26.11.2025, 15:46Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocą
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama























![[FOTO] Pożar w areszcie i rozróby z udziałem agresywnych pseudokibiców - były to tylko ćwiczenia [FOTO] Pożar w areszcie i rozróby z udziałem agresywnych pseudokibiców - były to tylko ćwiczenia](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pozar-w-areszcie-i-rozroby-z-udzialem-agresywnych-pseudokibicow-byly-to-tylko-cwiczenia-1764881475.jpg)



![[AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany [AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-pilne-alarm-bombowy-na-dworcu-gdansk-glowny-ruch-pociagow-wstrzymany-1763998014.jpg)



![[FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej [FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pilne-pozar-budynku-wielorodzinnego-przy-ulicy-jagielly-na-miejscu-liczne-sily-i-srodku-str-1763573162.jpg)
![[AKTUALIZACJA] : Policjanci poszukują 15-letniej Oliwii. Jej życie może być zagrożone! [AKTUALIZACJA] : Policjanci poszukują 15-letniej Oliwii. Jej życie może być zagrożone!](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-aktualizacja-policjanci-poszukuja-15-letniej-oliwii-jej-zycie-moze-byc-zagrozone-1765590140.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze