czwartek, 24 lipca 2025 07:23
Reklama

Zdobądź indeks prestiżowej uczelni wyższej (art.spons.)

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska to jedna z najlepszych niepublicznych szkół wyższych. Uczelnia rozpoczęła rekrutację na kierunkach grafika (studia artystyczne) i informatyka. Dokumenty można składać do końca września.
Reklama
Zdobądź indeks prestiżowej uczelni wyższej (art.spons.)

Właśnie zostały opublikowane wyniki tegorocznych matur. Przyszłość wielu młodych ludzi będzie zależała od pozytywnego wyniku tego egzaminu. Absolwenci szkół średnich mogą przebierać w szerokiej ofercie szkół wyższych. Ważne jest, by wybrać dobrze. Decydując się na uczelnię, trzeba wziąć pod uwagę jej ofertę, szansę na znalezienie pracy po jej ukończeniu oraz prestiż.

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku jest filią warszawskiego oddziału, który rokrocznie zdobywa czołowe miejsce w rankingu niepublicznych szkół wyższych czasopisma "Perspektywy" (3. miejsce w Polsce, najlepsza w kraju spośród uczelni technicznych).

Uczelnia posiada w swojej ofercie dwa kierunki studiów: grafika - są to studia artystyczne na Wydziale Sztuki Nowych Mediów oraz informatyka - są to studia techniczne, po których ich absolwent otrzymuje tytuł inżyniera.

- Nie ma ścisłych limitów odnośnie liczby studentów - mówi Paweł Rudzki z Działu Promocji i Marketingu PJATK. - Rekrutacja na oba kierunki trwa do końca września.

Ogromne zapotrzebowanie na informatyków sprawia, że nauka na kierunku informatycznym cieszy się niesłabnącą popularnością. Jego ukończenie daje dużą szansę na znalezienie dobrej pracy z wysoką pensją.

- Absolwent studiów na kierunku informatyka w PJATK jest przygotowany do prac projektowych, implementacyjnych i wdrożeniowych we wszystkich obszarach przemysłu IT. Może pracować w działach związanych zarówno z technologiami sprzętowymi, utrzymaniem i pielęgnacją systemów, jak i związanych przede wszystkim z programowaniem - wylicza Rudzki.

Na osoby pragnące studiować grafikę czeka rozmowa kwalifikacyjna. Podczas niej kandydaci będą mogli przedstawiać swoje zainteresowania artystyczne. Kolejnym elementem jest zaprezentowanie teczki (portfolio), w skład której wchodzą własne prace.

W jej przygotowaniu pomoże wakacyjny kurs rysunku, na którym wykładowcy pomagają nadrobić braki warsztatowe i skompletować pełne portfolio. Najbliższy dopiero ruszył i będzie trwał 60 godz. zegarowych.

- Absolwent kierunku grafika PJATK w Gdańsku to osoba, którą cechuje zarówno wysokiej jakości warsztat artystyczny, jak i znajomość najnowszych narzędzi sztuki cyfrowej - mówi Paweł Rudzki. - Zaproponowany profil kształcenia daje naszym absolwentom solidne podstawy do projektowania w zakresie grafiki statycznej, interaktywnej, fotografii, krótkich form filmowych, wideoklipów, gier komputerowych, stron internetowych, interfejsów użytkownika oraz projektowania płaskiego i przestrzennego informacji wizualnej.



Reklama


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ewa 12.07.2016 14:26
jaki jest prestiż , naszej Pomorskiej Szkoły Wyższej? proszę o opinie

Reklama
Ja 12.07.2016 11:03
"Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska" crtl C, crtl V takie trudne...

KOMENTARZE
Autor komentarza: mmmTreść komentarza: Sama manifestacja ok, chociaż nie wiem jaki to ma sens skoro obecnie pewnie z 99% Polaków (włącznie z politykami) jest przeciwko nielegalnej imigracji. Problemem jest fakt, że tego typu akcje przyciągają też niestety różnych idiotów. Wystarczy poczytać komentarze na fb. Na szczęście widzę, że te najgorsze usuwacie i bardzo dobrze.Data dodania komentarza: 21.07.2025, 13:28Źródło komentarza: Obcokrajowiec uderzony zgrzewką wody i zwyzywany. Sprawą zajęła się policjaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Obwodnicy nie ma i nie będzie tak jak nie ma przejazdów pod torami i nowego wiaduktu w Starogardzie.Data dodania komentarza: 16.02.2025, 06:32Źródło komentarza: WAŻNE: Duże zainteresowanie budową obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Wpłynęło 12 ofertAutor komentarza: Stanisław SierkoTreść komentarza: ... każda promocja pięknych miejsc Kociewia, a szczególnie miejsc NAJBLIŻSZYCH naszym sercom i najbliższych odległościowo jest CENNA ... brawo ... liczę na kontynuację ... pozdrawiam wszystkich aktualnie pracujących w Wydawnictwie Pomorskim ... Stanisław Sierko, były redaktor naczelny "Gazety Kociewsakiej" ...Data dodania komentarza: 14.02.2025, 20:42Źródło komentarza: Historia i dziedzictwo Borów Tucholskich – niezwykłe miejsca, które warto odwiedzićAutor komentarza: DjTreść komentarza: Szkoda, że f-sz czynni e służbie ten dzień obchodzą jak każdy inny. Każda formacja dostaje nagrody na swoje święto, ale to SW stan umysłuData dodania komentarza: 13.02.2025, 22:43Źródło komentarza: Święto Tradycji Służby Więziennej - spotkanie z emerytowanymi funkcjonariuszamiAutor komentarza: Duda AndriuTreść komentarza: Bla bla bla nudyData dodania komentarza: 11.02.2025, 22:11Źródło komentarza: O polityce, wyborach i haniebnej wypowiedzi minister Nowackiej. Felieton Piotra SzubarczykaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Same bzdety. Propaganda jak to jest dobrze za rządów PO. Ściema.Data dodania komentarza: 11.02.2025, 04:57Źródło komentarza: Inwestycje w gminach powiatu starogardzkiego (cz. 2)
Reklama
Reklama
Reklama