poniedziałek, 29 kwietnia 2024 00:49

Gmina Zblewo trzecia w województwie

W sobotę, 18 czerwca w Żelistrzewie w gminie Puck odbyły się III Wojewódzkie Igrzyska Sportowo -Rekreacyjne LZS mieszkańców gmin i miast o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Trzecie miejsce w województwie zajęła gmina Zblewo.

W igrzyskach wzięło udział dziewięć gmin i miast. Gmina Zblewo już po raz trzeci nie opuściła Igrzysk bez pucharu. Sportowa rywalizacja sprawiła zawodnikom wiele radości.

Rywalizacja w wielu konkurencjach
W zawodach brało udział aż 50 mieszkańców gminy, w tym sołtysi i radni, a rywalizowano w 21 konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych. Poszczególne drużyny musiały zmierzyć się w wielu ciekawych konkurencjach, wśród których były między innymi:  wodny wielobój sprawnościowy, czwórbój kobiet, czwórbój dla władz, spacer farmera, przeciąganie liny kobiet i mężczyzn, sztafeta olimpijska, bieg na 100 m kobiet i mężczyzn, bieg na 800 m kobiet i mężczyzn, letni biatlon 3000 m, wyciskanie ciężarka 17,5 kg i przerzucanie opony traktorowej. Rozegrane zostały również mecze piłki nożnej, siatkówki, siatkówki plażowej oraz koszykówki.

Klasyfikacja medalowa
Złoty medal wywalczył Kamil Lubawski w wyciskaniu ciężarka 17,5 kg oraz Dawid Kurszewski w biegu na 1500 m mężczyzn. Srebrny krążek zdobył Michael Gajewski w letnim biatlonie na 3000 m, Małgorzata Czapiewska, Emilia Barca, Ludwika Puttkammer, Małgorzata Stobińska w koszykówce kobiet oraz w sztafecie olimpijskiej Natalia Gerik, Hanna Stobińska, Dawid Kurszewski i Tomasz Romanów. Srebro otrzymał także Maciej Dulski za przerzucanie opony.
Brąz otrzymali zaś: Małgorzata Głodek, Ewa Ossowska, Paweł Herma i Grzegorz Przybysz w wodnym wieloboju sprawnościowym.
- Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i czynny udział w zawodach, podziękowania również należą się firmom, które pomogły przy organizacji wyjazdu – powiedział Tomasz Romanów.