środa, 3 września 2025 23:32
Reklama
Reklama

FOTO: Jednodniowy wolontariat młodzieży w Szpitalu

Już po raz trzeci młodzież z klasy biologiczno - chemicznej z I Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim miała możliwość poznania pracy personelu medycznego w SOR (w ramach Dni Przedsiębiorczości) w Kociewskim Centrum Zdrowia.   
FOTO: Jednodniowy wolontariat młodzieży w Szpitalu

Dzień na SOR spędziło z nami łącznie 17 osób - wszyscy, przynajmniej na dzień dzisiejszy deklarują, że chcą aplikować na studia medyczne - informuje Magdalena Jankowska, rzeczniczka KCZ. - Oczywiście kibicujemy i życzymy powodzenia :) - dodaje M. Jankowska.

Reklama

A jak podobało się uczniom?

- Dzień przedsiębiorczości spędziłyśmy na SOR w starogardzkim szpitalu. Dostałyśmy identyfikatory, kitle, a następnie odbyłyśmy krótkie szkolenie - wspominają Agata Cieślińska i Wiktoria Sobiechowska, uczennice pierwszej klasy o profilu biologiczno- chemicznym w I LO w Starogardzie Gdańskim. - Uczestniczyłyśmy przy rożnego rodzaju badaniach i wstępnych wywiadach z pacjentami. Miałyśmy tez możliwość obserwować prześwietlenia i inne specjalistyczne badania. Zwiedziłyśmy szpital i rozmawiałyśmy z pracownikami szpitala. Jesteśmy bardzo zadowolone, że mogłyśmy spędzić ten dzień właśnie tam. Bardzo dobrze się nami opiekowano i przekazano mnóstwo przydatnych informacji, które mogłyśmy wykorzystać w praktyce.  Mamy nadzieję,  że uda nam się spędzić praktyki w szpitalu również w przyszłym roku - podsumowują zgodnie A. Cieślińska i W. Sobiechowska. 




Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: mmmTreść komentarza: Sama manifestacja ok, chociaż nie wiem jaki to ma sens skoro obecnie pewnie z 99% Polaków (włącznie z politykami) jest przeciwko nielegalnej imigracji. Problemem jest fakt, że tego typu akcje przyciągają też niestety różnych idiotów. Wystarczy poczytać komentarze na fb. Na szczęście widzę, że te najgorsze usuwacie i bardzo dobrze.Data dodania komentarza: 21.07.2025, 13:28Źródło komentarza: Obcokrajowiec uderzony zgrzewką wody i zwyzywany. Sprawą zajęła się policjaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Obwodnicy nie ma i nie będzie tak jak nie ma przejazdów pod torami i nowego wiaduktu w Starogardzie.Data dodania komentarza: 16.02.2025, 06:32Źródło komentarza: WAŻNE: Duże zainteresowanie budową obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Wpłynęło 12 ofertAutor komentarza: Stanisław SierkoTreść komentarza: ... każda promocja pięknych miejsc Kociewia, a szczególnie miejsc NAJBLIŻSZYCH naszym sercom i najbliższych odległościowo jest CENNA ... brawo ... liczę na kontynuację ... pozdrawiam wszystkich aktualnie pracujących w Wydawnictwie Pomorskim ... Stanisław Sierko, były redaktor naczelny "Gazety Kociewsakiej" ...Data dodania komentarza: 14.02.2025, 20:42Źródło komentarza: Historia i dziedzictwo Borów Tucholskich – niezwykłe miejsca, które warto odwiedzićAutor komentarza: DjTreść komentarza: Szkoda, że f-sz czynni e służbie ten dzień obchodzą jak każdy inny. Każda formacja dostaje nagrody na swoje święto, ale to SW stan umysłuData dodania komentarza: 13.02.2025, 22:43Źródło komentarza: Święto Tradycji Służby Więziennej - spotkanie z emerytowanymi funkcjonariuszamiAutor komentarza: Duda AndriuTreść komentarza: Bla bla bla nudyData dodania komentarza: 11.02.2025, 22:11Źródło komentarza: O polityce, wyborach i haniebnej wypowiedzi minister Nowackiej. Felieton Piotra SzubarczykaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Same bzdety. Propaganda jak to jest dobrze za rządów PO. Ściema.Data dodania komentarza: 11.02.2025, 04:57Źródło komentarza: Inwestycje w gminach powiatu starogardzkiego (cz. 2)
Reklama
Reklama
Reklama