poniedziałek, 15 grudnia 2025 06:46
Reklama

Rozbudowano przychodnię. Więcej przestrzeni do pracy, nowe gabinety, archiwum i sala konferencyjna

Zakończyła się rozbudowa SPZOZ Przychodni Lekarskiej przy ul. Hallera w Starogardzie Gd. Do dotychczasowych pomieszczeń dołączyły gabinet zabiegowy, dwa gabinety lekarskie, archiwum oraz sala konferencyjna. Koszt inwestycji wyniósł 600 tys. zł, które Przychodnia pozyskała od wojewody, Urzędu Miasta, PFRON-u oraz z własnego budżetu.
Rozbudowano przychodnię. Więcej przestrzeni do pracy, nowe gabinety, archiwum i sala konferencyjna

Nowo wybudowaną część Przychodni uroczyście otwarto w piątek 15 stycznia. Od zachodniej strony do istniejącego budynku dobudowano pion o łącznej powierzchni 240 m2, po 60 metrów na każdej kondygnacji. W piwnicy powstało duże archiwum o powierzchni składowania 200 m2, które zostało wyposażone w nowoczesny system przesuwanych regałów. Na parterze, przez który przewija się najwięcej pacjentów, pojawił się profesjonalnie wyposażony gabinet zabiegowy. W jego skład wchodzą rejestracja, pomieszczenie do pobrania krwi, podawania zastrzyków i kroplówek oraz salka obserwacji pacjenta w razie zasłabnięcia. O dwa dodatkowe gabinety lekarskie, każdy o powierzchni 20 m2 wraz z poczekalnią powiększono I piętro. Wreszcie na drugim piętrze, obok działu administracji i gabinetów specjalistycznych znalazło się miejsce na przestronną salę konferencyjną z zapleczem kuchennym, przeznaczoną głownie na szkolenia kadry medycznej.

„Kto się nie rozwija ten się cofa”
Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz miejskich i gminnych, członkowie Rady Społecznej Przychodni, dyrektorzy placówek służby zdrowia i pomocy społecznej, wykonawcy inwestycji oraz pracownicy. Gości przywitała Maria Orlikowska Płaczek, która przybliżyła profil działania placówki oraz jej historię. Prezydent miasta Janusz Stankowiak podziękował kierownik SPZOZ PL za to, że z taką konsekwencją myśli o rozwoju Przychodni dla dobra mieszkańców.
- Kto się nie rozwija ten się cofa, dlatego wierzę, że to nie jest ostatnie słowo pani dyrektor, że będzie kontynuować ten rozwój - zakończył.
Ksiądz dziekan Józef Pick poświęcił nowo wybudowaną cześć Przychodni, a po przecięciu wstęgi, goście zwiedzili nowe pomieszczenia.

Pobieranie krwi w nowych lepszych warunkach
- Szczególnie cieszymy się z nowego gabinetu zabiegowego – powiedziała Maria Orlikowska-Płaczek dyrektor Przychodni Lekarskiej. - Nasi pacjenci będą mogli robić wyniki w komfortowych warunkach. To pozwoli nam też przebudować stary gabinet zabiegowy. Istnieje szansa na uzyskanie trzech dodatkowych pomieszczeń, co bardzo rozładuje aktualne zagęszczenie poradni specjalistycznych, których jest w tej chwili 21. Lekarze pracują na zmiany, niektórzy nawet do późnych godzin nocnych. Z drugiej strony nowa baza wpłynie też na kontraktowanie. Mając dobrze wyposażone gabinety będziemy mogli się starać o dodatkowe świadczenia – dodała dyrektor. Dla naszych pacjentów to bardzo ważne, że mają dostęp do wysokiej klasy specjalistów w jednym miejscu, które dobrze znają.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

chudy 25.01.2016 22:03
Chcesz się dodzwonić do recepcji to zadzwoń do hotelu spa. Tam na pewno odbiorą pierwszym dzwonku.☺z nudów. A w Przychodnia to się nazywa rejestracja. A oblężenie pacjentów jak w komunie,z byle pierdołą

kon 23.01.2016 21:01
aaaaaaaa to dlatego teraz zawsze jest taka kolejka w przychodni wszyscy przychodzą zobaczyć tą świecącą się lampkę od tego tel którego się nie odbiera hahaha no cóż jacy pacjenci taka obsługa kochani starogardzianie

21.01.2016 21:10
Co ten klecha tam robi i ile za to wzioł

21.01.2016 16:26
Rozbudowana przychodnia super a jak lekarze też super ? Na ten temat można dywagować.... A pani Płaczek to .....niezły polityk ?

21.01.2016 15:31
Kalinowski wiceprezydent który nie wygrał mandatu radnego bo nie dostał wystarczającego poparcia wyborców.....ma niezłą fuchę? Zamiast pracować to "buja " ? Na uroczystości jest pan prezydent i bardzo dobrze,ale po co dodatkowo Kalinowski ? Taki to Starogard bogaty i stać nas podatników na raka rozrzutność?

21.01.2016 20:30
I tu powraca zadawane pytanie PO CO W STAROGARDZIE DWÓCH WICEPREZYDENTÓW???????????

21.01.2016 12:37
Bo chce być dobrze kojarzony (taki PiAr). Myśli że tak będzie fajnie. On nawet na otwarcie mostu w Kwidzynie pojechał, żeby być na zdjęciach. Pamiętam jak remontowali mostek nad kanałem na Podgórnej. Żeby mógł sobie zrobić focię, czekali z oficjalnym otwarciem na jakieś święto, a w tym czasie skończony już mostek był zamknięty i sprzątany wielką miotłą przez jakiegoś gościa w pomarańczowej kamizelce. A my staliśmy w korku na Tczewskiej. Nie wiem czy był na otwarciu nowej galerii neptun, bo w UM kombinowali jak wyrzucić stamtąd betoniarnię Szwarca, więc pewnie było mu wstyd sie pokazać

22.01.2016 15:58
a czerwoną-darmową zupkę pożarł ?????

21.01.2016 08:32
[quote] Zbudowano nowe 240 m2 na 4-ch kondygnacjach z wyposażeniem w nowoczesny system przesuwanych regałów, profesjonalnie wyposażony gabinet zabiegowy, salę konferencyjną z zapleczem kuchennym....A niejaki Stankowiak za 650 tys!!! zrobił remont sali w SCK i wyposażył w krzesła, lampy LED i kotary...? Moim zdaniem troszeczkę drogo! [/quote] Płaczkowa na prezydenta z PiS dobrze gospodarzy !!!!!!!!!!!

22.01.2016 16:07
ona wróci do żródeł- do PZPR.

21.01.2016 08:29
[quote] Bo to jest dziekan Starogardu. Normalnie, że on jako najwyższa osoba duchowna w naszym dziekanacie pełni rolę reprezentacyjną i jest zobowiązany błogosławić nowe inwestycje w naszym regionie. [/quote] Niech lepiej siebie pobłogosławi !!!!!!!

21.01.2016 08:28
[quote] Czy czasem nie w tym nowym archiwum? Ktoś coś wie co ona tam robi? [/quote] Czy aby nie układa papierów na półki ???

22.01.2016 16:12
radna-bezradna,ale przez kolesiów bardzo zaradna.

21.01.2016 00:33
a stahowicz tam po co chyba jako pacjent znów załapał się na fotkę

22.01.2016 15:52
widać gnomy z PZPR-u jeszcze żyją,kiedy tych bandziorów dosięgnie sprawiedliwość ???

21.01.2016 00:25
Na foto widać prezydenta i jego zastępcę. Pytanie po co tam byli obaj ? To stać nas podatników na wiceprezydenta ,który zamiast pracować to lansuje się? Po co prezydent ciągnie za sobą tego .....? Kiedy to niepotrzebne stanowisko zostanie zlikwidowane?

ola 20.01.2016 19:34
Komentarz zablokowany

21.01.2016 00:31
a po co tam Stachowicza ?

20.01.2016 18:37
[quote] Recepcja w tej przychodni robi sobie kpiny z pacjentów, spróbujcie się tam dodzwonić. Niedawno sam sprawdzałem jak to działa, poszedłem do przychodni stoję przed recepcją i dzwonię, nikogo nie ma, żadnej kolejki, panie mają wyłączony dzwonek, świeci tylko lampka na telefonie, a szanowna pani nie ma zamiaru odebrać, sami sprawdźcie, taka przychodnia. [/quote]

20.01.2016 19:19
Komentarz zablokowany

21.01.2016 08:41
Mam też takie odczucie. Wizytę z 2015 roku u pani Gastrolog zapamiętam do końca życia. Pacjent dla niej to "śmieć".

gość 20.01.2016 17:46
Czy widzicie to co ja????Może to fatamorgana? W tle były i byle jaki p.Stachowicz Edmund??? Jeśli to ON to jestem w szoku.Co ten chłopek tam robi?

21.01.2016 00:33
dziadek leśny bo chłopak to było 100 lat temu.

22.01.2016 15:59
znowu wylazł z odbytu historii,ale to zero...

20.01.2016 13:52
Zbudowano nowe 240 m2 na 4-ch kondygnacjach z wyposażeniem w nowoczesny system przesuwanych regałów, profesjonalnie wyposażony gabinet zabiegowy, salę konferencyjną z zapleczem kuchennym.... A niejaki Stankowiak za 650 tys!!! zrobił remont sali w SCK i wyposażył w krzesła, lampy LED i kotary...? Moim zdaniem troszeczkę drogo!

Reklama
Reklama
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zaprasza na koncerty symfoniczne i wydarzenia w grudniu 2025 Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zaprasza na koncerty symfoniczne i wydarzenia w grudniu 2025 Koncerty symfoniczne i wydarzenia organizowane i współorganizowane przez PFB w grudniu Sala Koncertowa PFB5/12/2025, piątek, godz. 19:00Bilety wyprzedaneKoncert symfoniczny – Dziadek do orzechówPAWEL JAREMCZUK JAREMCZUK.PLWystąpią:Orkiestra PFBGeorge Tchitchinadze – dyrygentJanusz Zadura – narracjaProgram:Piotr Czajkowski – Dziadek do orzechów (wybrane fragmenty)Czas trwania koncertu: ok. 80’Historię rozsławioną przez balet Piotra Czajkowskiego, zawartą w libretcie Mariusa Petipy według opowiadania Dziadek do orzechów E.T.A. Hoffmanna, zna cały świat. Kilkuletnia Klara w wigilijną noc rozpoczyna magiczną podróż, pełną ożywionych zabawek, mysich armii i Krainy Słodyczy, z niezapomnianym "Walcem Kwiatów" i barwnymi tańcami. Wszystko to znajduje odbicie w pięknej muzyce, którą zagra Orkiestra PFB pod batutą swojego szefa artystycznego George’a Tchitchinadze. Fragmenty baśniowej opowieści przybliży aktor Janusz Zadura.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Presto, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Sala Koncertowa PFB6-7/12/2025, sobota-niedziela, godz. 12:00Bilety w cenie: 33-90 złKoncert familijny – Dziadek do orzechówWystąpią:Dziadek do orzechów dla dzieci fot. Jacek KlejmentOrkiestra PFBGeorge Tchitchinadze – dyrygentJanusz Zadura – aktor, narracjaW programie:Dziadek do orzechów – Piotr CzajkowskiDziadka do orzechów uwielbiają wszyscy – starzy i młodzi. Ponieważ tytuł ten cieszy się wielką sympatią naszych widzów, w tym roku balet Piotra Czajkowskiego Orkiestra Polskiej Filharmonii zagra aż trzykrotnie, w tym dwa razy jako koncert familijny. Będzie to nieco skrócona wersja muzyki prezentowanej w piątkowy wieczór, z obszerniejszą narracją aktora Janusza Zadury, który przybliży niuanse libretta, które opowiada o fantastycznym świecie, w którym każdy chciałby się znaleźć na kilka chwil. Dziecięca wyobraźnia pozwala kwiatom śpiewać, zwierzętom i zabawkom mówić, a małej Klarze przeżywać niesamowite przygody. Dajmy się im porwać i my!--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Presto, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Sala Kameralna6-7/12/2025, sobota-niedziela, godz. 18:00Bilety wyprzedaneRecital pianistyczny – Piotr Pawlak Piotr Pawlak fot. Agnieszka WiraWystąpi:Piotr Pawlak – fortepian/ półfinalista tegorocznego Konkursu ChopinowskiegoProwadzenie: Konrad MielnikW programie:Ferenc Liszt – Sonata h-moll S. 178 [31’]Fryderyk Chopin – Sonata h-moll op. 58 [28’]Piotr Pawlak to jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów młodego pokolenia. Zwycięzca i laureat wielu międzynarodowych konkursów (wygrał m.in. V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Maj Lind w Helsinkach w 2022), jednak paradoksalnie największą popularność przyniósł mu konkurs, w którym nie dostał się do finału, chociaż podczas Konkursu Chopinowskiego 2025 wielu widziało go w gronie finalistów i to na czołowych miejscach. Jurorzy zdecydowali inaczej, jednak ten gdański artysta wieku talentów (oprócz kariery pianistycznej, jest też laureatem konkursów organowych i olimpiad matematycznych, a studiuje dyrygenturę) zyskał gigantyczną popularność. W Gdańsku zagra kompozycje Liszta i Chopina. --Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Presto, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Sala nad Motławą 9/12/2025, wtorek, 13:30Bilety w cenie: 39 zł (jeden bilet obejmuje wstęp jednego dziecka i opiekuna)Czuła muzyka dla SmykaWarsztaty umuzykalniające dla maluszków i ich opiekunówProwadzenie: Ewelina Bronk-MłyńskaWiek: 1-4 latCzas trwania: ok. 45 min. Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach oraz ich opiekunach. Czuła muzyka dla Smyka to przestrzeń wspólnego odkrywania świata dźwięków, rytmu i bliskości. W kameralnej, ciepłej atmosferze dzieci doświadczają różnorodnych brzmień, rozwijają wrażliwość muzyczną i ruchową, uczą się przez zabawę i naturalną ekspresję, budują więź z opiekunem poprzez wspólne muzyczne aktywności.Zajęcia prowadzone są przez Ewelinę Bronk-Młyńską (certyfikowaną instruktorkę I i II st., członkini Polskiego Towarzystwa im. E. E. Gordona, absolwentkę Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na wydziale instrumentalnym i wokalno-aktorskim oraz pedagożkę) w duchu uważności i radości, bez oceniania czy oczekiwań – tu liczy się radość z bycia razem i wspólnego muzykowania.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Presto, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski--- Sala Koncertowa PFB12/12/2025, piątek, godz. 19:00Bilety w cenie: 27-100 złKoncert symfoniczny – Bartłomiej NiziołWystąpią:Bartłomiej NiziołOrkiestra PFBYuta Takahashi – dyrygentBartłomiej Nizioł – skrzypceProwadzenie: Konrad MielnikW programie:Johannes Brahms – Koncert skrzypcowy D-dur op. 77 [38']Przerwa [20']Léo Delibes – Coppélia (Suita nr 2) [25']Charles Gounod – Muzyka baletowa z opery Faust [15']Mieszkający w Szwajcarii znakomity polski skrzypek Bartłomiej Nizioł jest bohaterem przedostatniego koncertu symfonicznego naszej Orkiestry w tym roku. Razem z filharmonikami gdańskimi artysta zagra Koncert skrzypcowy D-dur op. 77 Johannesa Brahmsa. Ponadto usłyszymy Suitę nr 2 z baletu Coppélia Léo Delibes oraz muzykę baletową z opery Faust Charlesa Gounoda. Dyryguje Japończyk Yuta Takahashi. --Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Presto, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Sala Dębowa13/12/2025, piątek, godz. 11:00Bilety w cenie: 16 złWarsztaty muzyczno-integracyjne dla seniorów – Muzyka nie zna wiekuProwadzenie: Eliza LudkiewiczPo raz pierwszy zapraszamy seniorów na zajęcia im dedykowane w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Muzyka nie zna wieku to sobotnie spotkania w niewielkim, kameralnym gronie, w niezobowiązującej atmosferze. Prowadząca Eliza Ludkiewicz (psycholożka, oligofrenopedagożka oraz arteterapeutka) zapozna uczestników z elementami muzykoterapii, ukazując, w jaki sposób muzyka może rozluźniać ciało i umysł, poprawić kondycję psychofizyczną, pobudzić kreatywność i uwolnić endorfiny. Część druga spotkania ma nieformalny charakter integracji przy kawie, herbacie i słodkiej przekąsce.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Presto, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Sala Biała14/12/2025, niedziela, godz. 10:00 i 11:30Bilety w cenie: 19-60 złWarsztaty rodzinnego muzykowania – O Mikołaju, który przybył do FilharmoniiWystąpią:Carlos Peña Montoya – harfaDorota Pawlus – flet, scenariusz i prowadzenieGodz. 10:00 à wiek: do 5 latGodz. 11:30 à wiek: 6-10 latCzas trwania: ok. 50 min.Spotkanie rozpocznie się radosnymi zabawami muzycznymi i wspólną grą na instrumentach. Już po chwili pojawi się jowialny Mikołaj, a wraz z nim piękna muzyka i magia świątecznej atmosfery. Flet i harfa zabiorą dzieci w niezwykłą podróż do krainy elfów i fabryki prezentów, a opowieść dopełni barwna prezentacja multimedialna. Pamiętajcie, by zabrać swoje listy do Mikołaja – elfy muszą zdążyć przygotować wszystkie prezenty przed Świętami! Na zakończenie, podczas warsztatów plastycznych, wykonamy własne harfy, fleciki i muzyczne łańcuchy choinkowe.Warsztaty rodzinnego muzykowania to uczta muzyczna, jaką przygotowaliśmy dla rodzin z dziećmi. Czego możecie się spodziewać w te niedzielne przedpołudnia? Podczas każdego spotkania:• umuzykalnianie, gra na instrumentach, śpiewanie i taniec• bajka muzyczna, czyli część słowno-muzyczna lub słowno-taneczna• warsztaty plastyczne--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Presto, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Sala Kameralna14/12/2025, niedziela, godz. 12:00Bilety w cenie: 20-38 złKlasyka na Ołowiance – Piękno SonatWystąpi:Anna Wandtke – skrzypceDominika Glapiak – fortepian, prowadzenie i kierownictwo artystyczneW programie:Gabriel Fauré – Sonata na skrzypce i fortepian A-dur op. 13 [26’]César Franck – Sonata skrzypcowa A-dur [27’]Czas trwania koncertu: ok. 70'W 1875 roku Fauré skomponował swoją pierwszą Sonatę na skrzypce i fortepian, charakteryzującą się oryginalnością i formą, która zapoczątkowała nową erę francuskiej muzyki kameralnej. Jego język muzyczny dał podwaliny wszystkiemu, co później łatwo wychwycić i zamknąć w banalnym określeniu muzyka francuska. Zwiewność, łatwość osiągania spektakularnych napięć przy użyciu minimalnych środków, pewna nostalgia harmoniczna i dialog z wiekami przeszłymi, wynikające ze specyficznej edukacji odebranej przez Gabriela Faure, mieszającą się z postępowymi rozwiązaniami i powiewem impresjonizmu. Dziewięć lat po Sonacie nr 1 Gabriela Fauré, César Franck – mniej płodny w kameralnym gatunku – skomponował swoją jedyną sonatę, obecnie jedną z najczęściej granych, wielbioną przez wykonawców i odbiorców. Dzieło niebywałej urody, różnorodne i oprawione niesamowitą wręcz historią, której na koncercie w cyklu Klasyka na Ołowiance na pewno nie zabraknie.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Presto, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Sala Koncertowa PFB19/12/2025, piątek, godz. 19:00Bilety w cenie: 32-131,50 złKoncert symfoniczny – Oratorium MesjaszWystąpią:Małgorzata Trojanowska, fot. M. HellerOrkiestra PFBRubén Silva – dyrygentPolski Chór Kameralny Schola Cantorum GedanensisJan Łukaszewski – przygotowanie chóruMałgorzata Trojanowska – sopranMałgorzata Bartkowska – altJacek Szponarski – tenorTomasz Raff – basProwadzenie: Krzysztof DąbrowskiW programie:Georg Friedrich Händel – Oratorium Mesjasz [120']Skomponowane przez Georga Friedricha Händla w 1741 roku dzieło to najpopularniejsza kompozycja Händla, a słynny chór "Hallelujah" z tego oratorium zalicza się do jego najbardziej rozpoznawalnych kompozycji wszech czasów. Dzieło to przyniosło kompozytorowi światową sławę i niezmiennie w każdej epoce przyjmowane jest z zachwytem. Stawiane bywa na równi z Pasją według św. Mateusza Jana Sebastiana Bacha. W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej filharmonicy gdańscy pod wodzą Rubéna Silvy zagrają z Polskim Chórem Kameralnym Schola Cantorum Gedanensis oraz solistami: Małgorzatą Trojanowską, Małgorzatą Bartkowską, Jackiem Szponarskim i Tomaszem Raffem.Sponsor Specjalny--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Presto, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Sala Koncertowa PFB31/12/2025, środa, godz. 17:00 i 20:30Bilety w cenie: 218-430 złWielka Gala Sylwestrowa – Gary GuthmanGary Guthman , fot. Kinga Karpati, Daniel ZarewiczWystąpią:Orkiestra PFBMassimiliano Caldi – dyrygentGary Guthman – trąbka, flugelhornEwa Łobaczewska – śpiewTrio Wojciecha Gogolewskiego w składzie:Wojciech Gogolewski – fortepianPaweł Pańta – kontrabasAdam Lewandowski – perkusjaProwadzenie: Krzysztof DąbrowskiW programie: przeboje legend muzyki Złotej Ery Swingu; kultowe kompozycje B. Goodmana, D. Ellingtona, H. Jamesa, G. Millera, R. Noble’a, L. Primy, L. Hamptona, wiele wielkich hitów, takich jak Stardust, Bye Bye Blackbyrd, Lush Life oraz utwory Gary’ego GuthmanaTaki koncert jest raz w roku – w Sylwestra! Tym razem proponujemy wyjątkowy sposób spędzenia ostatniego dnia roku, z największymi przebojami muzyki jazzowej. Zadba o to wybitny trębacz (grający też flugelhornie) Gary Guthman. Ponadczasowe szlagiery wykona Ewa Łobaczewska, a z Orkiestrą PFB pod kierunkiem Massimiliano Caldiego zagra także Trio Wojciecha Gogolewskiego. Nie zabraknie też okolicznościowej lampki szampana. Będzie się działo.Główny Sponsor PFB – Mecenas Kultury--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Presto, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.12.2025
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: IcemarkTreść komentarza: Z tego co wiem na prawo w kierunku Putina skręcili tylko Węgrzy i Słowacy, chyba że się mylę?Data dodania komentarza: 9.12.2025, 10:23Źródło komentarza: Dlaczego Europa skręca w prawo?Autor komentarza: Endriu DuduTreść komentarza: Panie Szubarczyk czemu nie napisze pan w prost, że chcecie wyprowadzić Polsce z Unii Europejskiej i zostawić ją na pożarcie przez Ruskich? I zapewne pisząc Bóg, Honor, Ojczyzna ma pan na myśli polityczne szczury, które uciekły na Węgry do największego zwolennika Putinia w Europie? Jak wybuchła II WŚ 3/4 polityków uciekło na zachód a zwykli ludzie zostali i cierpieli przez te wszystkie lata i tu się nic nie zmieni. Patrioci z prawicy już pokazują jacy są bohaterscy, uciekając z kraju. Żałosne.Data dodania komentarza: 9.12.2025, 10:07Źródło komentarza: FELIETON: Francuski dziennikarz: Polska ratuje dziś Europę!Autor komentarza: Upadły AniołTreść komentarza: Wiadomo jak miała na imię ta dziewczyna ?Data dodania komentarza: 8.12.2025, 05:30Źródło komentarza: WAŻNE: Dwa tragiczne wypadki jednej nocy. Nie żyją dwie młode osoby, dwie inne walczą o życieAutor komentarza: Mlisewski590@gmailTreść komentarza: Dzie można odebrać jedzenie Bo ja nie mam nic do jedzenia Proszę odpisaćData dodania komentarza: 1.12.2025, 10:19Źródło komentarza: Nowe lodówki społeczne w Starogardzie! Gdzie się znajdują i co można do nich wkładać?Autor komentarza: CiekawskiTreść komentarza: Czy w autobusie szkolnym są pasy bezpieczeństwa?Data dodania komentarza: 27.11.2025, 12:57Źródło komentarza: Groźne zdarzenie drogowe. Autobus szkolny w rowie. Dzieci bez pomocy medycznej na miejscu stłuczki?!Autor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: wszesniej czy pozniej wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. takie historie sklaniaja do refleksij i sprawdzania swoich praw na czas, naprzyklad za pomoca materialow na stronie https://consultant.net.pl/, a nie wtedy, gdy jest juz za poznoData dodania komentarza: 26.11.2025, 15:46Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocą
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama