27 listopada br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim wspólnie z Zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej „KOCIEWIE” zorganizowali debatę społeczną, adresowaną do mieszkańców starogardzkich osiedli. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele straży miejskiej, straży pożarnej oraz towarzystwa opieki nad zwierzętami. Było to już drugie tego typu spotkanie, w czasie którego starogardzianie mogli nie tylko ocenić pracę służb i instytucji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem, ale również wskazać czynniki, które ich zdaniem są istotne dla poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Założeniem organizowanych przez policję oraz zarząd spółdzielni mieszkaniowej debat, jest ich cykliczność. Poprzednie spotkania odbyły się w połowie października 2014 roku. Wówczas powstała opisowa mapa miejsc, w które zdaniem mieszkańców należy częściej kierować patrole służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Uczestnicy zeszłorocznej debaty przedstawili organizatorom zagadnienia dotyczące miedzy innymi miejsc przebywania osób bezdomnych, problemu bezpańskich psów, niesprawnych latarni ulicznych oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Piątkowa debata była okazją do podsumowania działań podejmowanych przez służby w zakresie tematów zgłaszanych przez mieszkańców w 2014 roku. Dodatkowo uczestniczący w spotkaniu mieszkańcy mieli możliwość wypełnienia anonimowej ankiety na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz zgłaszania swoich spostrzeżeń i problemów.
Duża liczba uczestników, dyskusja na temat bezpieczeństwa, wymiana informacji oraz wspólne wnioski pozwoliły na postawienie tezy, że BEZPIECZEŃSTWO TO JEDNAK NASZA WSPÓLNA SPRAWA!
Reklama
Debata społeczna: „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa i co dalej?”
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim oraz Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „KOCIEWIE” przeprowadzili kolejną debatę społeczną pn. „BEZPIECZEŃSTWO TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA I CO DALEJ?”. Tegoroczne spotkanie z mieszkańcami było doskonałą okazją do tego, aby zdiagnozować obecne potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności.
- KPP Starogard Gd. (JT)
- 02.12.2015 14:37 (aktualizacja 14.08.2023 05:47)

Data dodania:
02.12.2015 14:37
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: IcemarkTreść komentarza: Z tego co wiem na prawo w kierunku Putina skręcili tylko Węgrzy i Słowacy, chyba że się mylę?Data dodania komentarza: 9.12.2025, 10:23Źródło komentarza: Dlaczego Europa skręca w prawo?Autor komentarza: Endriu DuduTreść komentarza: Panie Szubarczyk czemu nie napisze pan w prost, że chcecie wyprowadzić Polsce z Unii Europejskiej i zostawić ją na pożarcie przez Ruskich? I zapewne pisząc Bóg, Honor, Ojczyzna ma pan na myśli polityczne szczury, które uciekły na Węgry do największego zwolennika Putinia w Europie? Jak wybuchła II WŚ 3/4 polityków uciekło na zachód a zwykli ludzie zostali i cierpieli przez te wszystkie lata i tu się nic nie zmieni. Patrioci z prawicy już pokazują jacy są bohaterscy, uciekając z kraju. Żałosne.Data dodania komentarza: 9.12.2025, 10:07Źródło komentarza: FELIETON: Francuski dziennikarz: Polska ratuje dziś Europę!Autor komentarza: Upadły AniołTreść komentarza: Wiadomo jak miała na imię ta dziewczyna ?Data dodania komentarza: 8.12.2025, 05:30Źródło komentarza: WAŻNE: Dwa tragiczne wypadki jednej nocy. Nie żyją dwie młode osoby, dwie inne walczą o życieAutor komentarza: Mlisewski590@gmailTreść komentarza: Dzie można odebrać jedzenie
Bo ja nie mam nic do jedzenia
Proszę odpisaćData dodania komentarza: 1.12.2025, 10:19Źródło komentarza: Nowe lodówki społeczne w Starogardzie! Gdzie się znajdują i co można do nich wkładać?Autor komentarza: CiekawskiTreść komentarza: Czy w autobusie szkolnym są pasy bezpieczeństwa?Data dodania komentarza: 27.11.2025, 12:57Źródło komentarza: Groźne zdarzenie drogowe. Autobus szkolny w rowie. Dzieci bez pomocy medycznej na miejscu stłuczki?!Autor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: wszesniej czy pozniej wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. takie historie sklaniaja do refleksij i sprawdzania swoich praw na czas, naprzyklad za pomoca materialow na stronie https://consultant.net.pl/, a nie wtedy, gdy jest juz za poznoData dodania komentarza: 26.11.2025, 15:46Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocą
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
























![[FOTO] Pożar w areszcie i rozróby z udziałem agresywnych pseudokibiców - były to tylko ćwiczenia [FOTO] Pożar w areszcie i rozróby z udziałem agresywnych pseudokibiców - były to tylko ćwiczenia](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pozar-w-areszcie-i-rozroby-z-udzialem-agresywnych-pseudokibicow-byly-to-tylko-cwiczenia-1764881475.jpg)



![[AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany [AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-pilne-alarm-bombowy-na-dworcu-gdansk-glowny-ruch-pociagow-wstrzymany-1763998014.jpg)



![[FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej [FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pilne-pozar-budynku-wielorodzinnego-przy-ulicy-jagielly-na-miejscu-liczne-sily-i-srodku-str-1763573162.jpg)
![[AKTUALIZACJA] : Policjanci poszukują 15-letniej Oliwii. Jej życie może być zagrożone! [AKTUALIZACJA] : Policjanci poszukują 15-letniej Oliwii. Jej życie może być zagrożone!](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-aktualizacja-policjanci-poszukuja-15-letniej-oliwii-jej-zycie-moze-byc-zagrozone-1765590140.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze