Co możesz zabrać ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną?

  • 19.09.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Co możesz zabrać ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną?
Rozmowa kwalifikacyjna rządzi się swoimi prawami. Niemniej, możesz na nią zabrać kilka rzeczy, które nie tylko pomogą Ci w jej przebiegu, ale również będą świadczyć o Twojej zaradności i kompetencjach.

CV, list motywacyjny oraz portfolio

Przeważnie większość rekruterów oraz pracodawców ma ze sobą potrzebne dokumenty do przeprowadzenia rekrutacji. Warto jednak zabrać ze sobą kopię CV, listu motywacyjnego bądź portfolio, które przesłaliśmy wcześniej. Pomoże nam to nie tylko mieć pod ręką tekst, który w sytuacji stresowej możemy zapomnieć, ale również da wyraz naszego profesjonalizmu. Ponadto, w każdej chwili nasz rozmówca może poprosić nas o okazanie owych dokumentów. Przed spotkaniem z rekruterem warto sprawdzić szczegóły ogłoszenia o pracę, które znaleźliśmy (np. na portalu Pracuj.pl). Może się bowiem okazać, iż znajdują się tam szczegółowe wytyczne co do potrzebnych na czas rekrutacji dokumentów.

 

Referencje i potwierdzenia kwalifikacji

W niektórych przedsiębiorstwach warto zabierać ze sobą na rozmowy kwalifikacyjne dokumenty potwierdzające nasze kwalifikacje. Dotyczy to zwłaszcza firm działających w branżach technicznych, gdzie pracodawcy bardzo często bywają wymagający co do umiejętności swoich pracowników. Ważne, aby wszelkie dokumenty były aktualne i posiadały odpowiednią wagę w kontekście użyteczności w danym środowisku. Na nikim w branży muzycznej nie zrobi bowiem wrażenie praktyka odbyta w salonie fryzjerskim.

 

Coś do picia

Mimo iż w większości firm kandydatom przed rozmową proponuje się coś do picia, warto wziąć ze sobą butelkę napoju, aby zaspokoić pragnienie. Suche gardło uniemożliwia bowiem prowadzenie efektywnej rozmowy i sprawia, że stresujemy się jeszcze bardziej. Najlepiej zabrać ze sobą butelkę wody, którą postawimy w widocznym i łatwo dostępnym miejscu. Przerwa na kolejne łyki pozwoli zebrać nam myśli bądź odpowiednio przeanalizować zadane przez rekrutera pytanie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: