Park usycha... Coraz więcej drzew – w tym starych – obumiera

  • 30.09.2020, 11:30
  • redakcja
Park usycha... Coraz więcej drzew – w tym starych – obumiera

Podziel się:

Oceń:

Jak poinformowali nas mieszkańcy, coraz więcej drzew w Parku Miejskim usycha.

Zmarnowały się niemal wszystkie nowe nasadzenia, a także część leciwych i wielkich drzew. Sucha obecnie roślinność, zasadzona przez firmę remontującą park jedynie szpeci starogardzki zieleniak, jednak stare drzewa stwarzają realne zagrożenie dla spacerowiczów. Przykład mieliśmy niedawno w Skarszewach, gdzie na chodnik spadł ogromny konar. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

- Odnoszę wrażenie, że po tym, jak władze miasta pochwaliły się wyremontowanym parkiem, nikt się nim nie interesuje. Drzewa są suche, w niektórych miejscach trawa po kolana. Przejeżdżając rowerem, usłyszeć można całą gamę dźwięków odgrywaną przez luźne płytki. To bardzo przykre – mówi jedna z mieszkanek Starogardu.

Zadaliśmy władzom miasta pytanie, co dalej z suchymi drzewami oraz jakie kroki zamierza w tej kwestii podjąć prezydent.
- Wykonawca jest świadomy, że część drzew zwyczajnie się nie przyjęła. Sadzenie drzew, krzewów, kwiatów itp. niesie za sobą ryzyko, że mogą nie przyjąć się w danym podłożu – mówi rzecznik prezydenta Magdalena Dalecka. - Sadzenie nowych drzew zgodnie ze sztuką ogrodniczą powinno odbywać się w okolicach października, co wykonawca uczyni zgodnie z obowiązującą go umową – zapewnia.

Mamy nadzieję, że usunięte lub zabezpieczone zostaną kilkunastometrowe drzewa, które są całkowicie suche.

_redakcja

Zdjęcia (36)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Starogardzianin
Starogardzianin 30.09.2020, 20:28
Proponuję jeszcze więcej betonu. Zawsze można ustawić drzewa w doniczkach.
xcxc
xcxc 30.09.2020, 16:23
Ojoj. Jak nie kijem to pałką, co? Trawa nie koszona zgodnie z najmodniejszym trendem . Nic w tym złego. W całym mieście, w całym kraju usychają rośliny. Takie było lato. U mnie w ogrodzie uschło połowę olbrzymiej leszczyny, a niektóre kwiaty w ogóle nie zakwitły, bo zabrakło deszczu. Woda z kranu to nie to samo. Władza, proszę redakcji naprawdę nie ma wpływu na pogodę, ale na pewno wydadzą stosowne polecenia służbom odpowiedzialnym za park.
obywatel miasta
obywatel miasta 30.09.2020, 21:27
gdzie ty mieszkasz ? jakiego deszczu nie było ? lato nie było suche nawet rolnicy to twierdzą! park to po prostu prowizorka taki remont na chwilkę. czekam na mrozy zimą i co zostanie z tych prowizoryczne zrobionymi chodnikami.
. . .
. . . 06.10.2020, 09:43
Człowieku zejdź na ziemię. Zima była bez śniegu a lato z niewielką ilością deszczu. Drzewa zrzucały liście już w sierpniu a niektóre drzewa uważane za długowieczne
(sosna oścista) nie wytrzymały lata i nadają się do usunięcia.

Pozostałe