Wyciągarki elektryczne - niezastąpione wyposażenie samochodu w terenie

  • 23.03.2020, 14:02
  • Materiał partnera
Wyciągarki elektryczne - niezastąpione wyposażenie samochodu w terenie

Podziel się:

Wyciągarki to bardzo przydatny na drodze sprzęt. Przydają się w razie wjechania do rowu czy na osuwisko.

Szczególnie tego rodzaju sprzęt upodobali sobie miłośnicy jazdy po bezdrożach. W sklepach dostępne są różnego rodzaju wyciągarki, których działanie oparte jest na różnorodnych mechanizmach. Różnią się one także pod względem udźwigu. Obecnie bardzo duże zainteresowanie budzą wyciągarki elektryczne. Czym dokładnie się wyróżniają i co warto o nich wiedzieć?

Czym się wyróżnia wyciągarka elektryczna?

Wyciągarka elektryczna to stosunkowo małe urządzenie w porównaniu do innych rodzajów tego typu produktów. Jednak mogą osiągnąć bardzo dużą moc (w zależności od modelu). Określa się ją nawet w granicach 9 koni mechanicznych. Wyciągarka elektryczna zasilana jest prądem pobieranym z akumulatora samochodu, co trzeba brać pod uwagę, decydując się na taki rodzaj produktu. Warto tutaj też zaznaczyć, że wyciągarka powinna być dopasowana uciągiem do wielkości i ciężaru samochodu. Dzięki temu będzie można go wyciągnąć nie tylko z błota czy grzęzawiska, ale także z rowu czy większego osuwiska. Przy wyborze wyciągarki warto też zwrócić uwagę, jaka lina jest do niej dołączona. Chodzi tutaj zarówno o materiał, z jakiego jest ona wykonana, jak i jej grubość, gdyż będzie to się przekładało na możliwości urządzenia. Przykładowe modele wyciągarek elektrycznych możesz zobaczyć na stronie: dragonwinch.com.

Dlaczego warto mieć wyciągarkę w czasie jazdy w terenie? Kiedy jeszcze się przydaje?

Wyciągarka samochodowa to przydatne urządzenie. Jak to zostało wyżej wspomniane, w większości przypadków wykorzystywana jest przez miłośników offroadów. Przydaje się ona przede wszystkim na bezdrożach i terenach podmokłych. Dzięki wyciągarce można samochód wyciągnąć z grzęzawiska. Ułatwia ona także znacznie podjechanie pod stromą górę samochodom o słabszych napędach. Jednak rajdy to nie jedyna okazja do wykorzystania z wyciągarki. Przydają się one także w regularnych trasach, gdy samochód wpadnie do rowu. Chętnie po wyciągarki sięgają także osoby, które mają swoje łodzie. Wyciągarka jest wówczas pomocna przy wodowaniu oraz wciąganiu łodzi na ląd.

W jaki sposób należy prawidłowo dbać o wyciągarkę elektryczną?

Jeżeli chcesz, aby Twoja wyciągarka służyła Ci dobrze przez długie lata, musisz o nią odpowiednio zadbać. Podobnie jak w przypadku każdego nowo zakupionego sprzętu czy urządzenia, warto zapoznać się z instrukcją obsługi wyciągarki. Jest to szczególnie ważne, gdy wcześniej nie miałeś nigdy do czynienia z takim produktem. Trzeba jednak pamiętać, że mimo podobnego wyglądu, poszczególne modele mogą znacznie różnić się od siebie parametrami oraz sposobem użytkowania. Musisz także pamiętać o tym, żeby regularnie ją czyścić z wszelkich zabrudzeń, które powstają w czasie użytkowania i jazdy z zamocowaną wyciągarką. Nie bez znaczenia jest tutaj również kwestia związana z regularną konserwacją wyciągarki. Jeżeli chcesz wiedzieć, w jaki sposób przeprowadzić jej konserwację, zajrzyj do artykułu: Jak dbać o wyciągarki elektryczne – praktyczne wskazówki.

 

 

Materiał partnera

Pozostałe