niedziela, 25 września 2022 10:26
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

#PomagaMY

KOCIEWIACY! POTRZEBNA WASZA POMOC! Joasia walczy z ostrą białaczką szpikową…
KOCIEWIACY! POTRZEBNA WASZA POMOC! Joasia walczy z ostrą białaczką szpikową…

Joasia jest uczennicą starogardzkiego technikum, uczęszcza do klasy o profilu Technik Fotografii i Multimediów. W ostatnim czasie, jej młodzieńczą radość przyćmiło złe samopoczucie, a następnie niesprawiedliwa diagnoza – ostra białaczka szpikowa typu M5. Teraz trwa walka o jej powrót do zdrowia... Wielkim wsparciem dla dziewczyny i jej rodziców będzie dołożenie swojej cegiełki do zbiórki pieniędzy na rehabilitację i dalsze leczenie, które będzie musiała przejść Joasia po planowanym przeszczepie. Na tę chwilę jest na etapie chemioterapii i poszukiwania dawcy szpiku.

19.05.2021 06:36
Uratujmy serduszko Oleńki!
Uratujmy serduszko Oleńki!

- Rok 2020 był dla nas zarazem piękny i niesamowicie trudny. Przepełniony strachem, który może zrozumieć tylko rodzic, który przeżył widok dziecka w stanie krytycznym, prawie umierającego na Oddziale Intensywnej Terapii. W styczniu na świecie pojawiła się Oleńka, u której niedługo po porodzie rozpoznano krytyczną wadę serca, a wraz z nią brak nadziei na leczenie w Polsce i liczne odmowy w Europie. Wszystko wskazywało na to, że będziemy musieli wkrótce pożegnać nasze dziecko, ale wtedy zaczęły dziać się cuda... - opisują rodzice małej Oleńki.

01.05.2021 18:10
Oluś przyjął terapię genową!
Oluś przyjął terapię genową!
08.04.2021 10:25    1
Reklama
Doszczętnie spłonął ich dorobek życia. Rodzina z Rywałdu potrzebuje pomocy
Doszczętnie spłonął ich dorobek życia. Rodzina z Rywałdu potrzebuje pomocy
16.02.2021 14:35
Weekend pełen atrakcji w gminie Zblewo - razem dla Oleczka
Weekend pełen atrakcji w gminie Zblewo - razem dla Oleczka
04.02.2021 21:15
Pomóżmy odbudować kościół św. Józefa w Kasparusie. Uruchomiono oficjalną zbiórkę pieniędzy
Pomóżmy odbudować kościół św. Józefa w Kasparusie. Uruchomiono oficjalną zbiórkę pieniędzy
05.01.2021 23:10    12    5
Reklama
WAŻNE: Michalina pilnie potrzebuje pomocy. Liczy się czas
WAŻNE: Michalina pilnie potrzebuje pomocy. Liczy się czas

15-letnia Michalina, córka emerytowanego policjanta pilnie potrzebuje naszej pomocy. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że dziewczyna po trudnej walce z chorobą wygrała ciężki bój z chłoniakiem anaplastycznym. Niestety w ostatnim czasie nastąpił nawrót choroby, a Michalina wróciła na szpitalny oddział. Szansą na wyzdrowienie jest znalezienie genetycznego bliźniaka i przeszczep szpiku.

12.12.2020 10:37    13    5
Pomoc dla gospodarza z Rywałdu
Pomoc dla gospodarza z Rywałdu

Rolnicy z Rywałdu stracili prawie cały dorobek swojego życia. Doszczętnie spłonęło jedno skrzydło zabudowań oraz 80 proc. poddasza głównego budynku chlewni. Na odbudowę potrzeba 200 tys. zł, dlatego ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy.

09.10.2020 20:20    1    2
POMOC DLA OLUSIA!!!
POMOC DLA OLUSIA!!!

Oluś został zdiagnozowany na Rdzeniowy Zanik Mięśni SMA w czerwcu bieżącego roku. Od momentu rozpoznania choroby u Olka wszystko się zmieniło. Olek nie rozwinął się fizycznie tak jak jego rówieśnicy, nie potrafi samodzielnie unosić głowy, podnosić się na rączkach, siadać, wstawać, chodzić. Jest dzieckiem o obniżonym napięciu mięśniowym, jest wiotki, tzn. sprawia wrażenie przelewania się przez ręce. Jest niepełnosprawny. SMA niszczy motoneurony, nerwy odpowiedzialne za połączenie mózgu z mięśniami, impuls z mózgu nie dociera do mięśni, mięśnie nie działają tak jak u zdrowych dzieci, bez impulsu do działania mięśnie zanikają , obumierają, zwłaszcza w obrębie kręgosłupa. Dzięki leczeniu i intensywnemu leczeniu rodzice są wstanie zatrzymać postęp choroby i umożliwić dziecku lepszy rozwój. Intensywna rehabilitacja stymuluje mięśnie, zapobiega ich tak szybkiemu zanikaniu.

25.09.2020 10:42    1
Reklama
Patrzyli jak płonie ich dom. Rodzina państwa Weyer potrzebuje pomocy
Patrzyli jak płonie ich dom. Rodzina państwa Weyer potrzebuje pomocy

15 sierpnia w nocy w Osowie Leśnym w gminie Lubichowo doszło do wielkiego pożaru. Przez 3 godziny państwo Weyer obserwowali, jak dorobek ich całego życia zamienia się w popiół. Strażakom udało się jedynie uratować jedynie kaczki hodowlane. Mieszkańcy opuścili dom o własnych siłach, dzięki temu nic im się nie stało. O pomoc do firm i mieszkańców powiatu apeluje sołtys wsi.

25.08.2020 15:16    2    1
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama