Z inicjatywą rozszerzenia komunikacji miejskiej do Rokocina wyszła Gmina Starogard Gdański. Miejski Zakład Komunikacji zapewnił, że technicznie jest w stanie sprostać temu zadaniu poprzez przedłużenie istniejącej linii nr 7 do wskazanej miejscowości. Szacuje, że koszt przedłużenia tej linii zmieści się w kwocie 5,5 tys. zł rocznie. Przewoźnik zakłada 4 kursy na dobę.
Obecnie na mocy porozumienia pomiędzy Gminą Starogard Gdański i Gminą Miejską Starogard Gdański miejskie autobusy nr 7,12,15 i 25 kursują całorocznie do Koteż i Nowej Wsi Rzecznej oraz sezonowo do Płaczewa. Koszt utrzymania linii całorocznych (z wyłączeniem linii sezonowej) współfinansuje Gmina Wiejska.
Reklama
Autobusy miejskie pojadą do Rokocina
Lokalne samorządy planują rozszerzyć komunikację miejską do miejscowości Rokocin. Być może już latem mieszkańcy gminy wiejskiej będą mogli korzystać z przedłużonej linii nr 7. Rada Miasta na sesji w dniu 21 marca 2018 roku upoważniła prezydent miasta do zawarcia porozumienia z Gminą Starogard Gdański w tej sprawie.
- redakcja
- 01.04.2018 09:35 (aktualizacja 11.08.2023 02:52)

Data dodania:
01.04.2018 09:35
Reklama
POLECANE
Przejdź do kategorii
Aktualności Na sygnale Region Kryminalne Gospodarka Rolnictwo Sport Turystyka Ekologia Edukacja Kultura Kociewski Lajt Historia Polityka Kościół Zdrowie Felieton Ogłoszenia #PomagaMY Video PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE Super Pupil ZOBACZ! POLECANE Ważne w kalendarzu Dobre rady Odeszli od Nas
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Jasiu
Treść komentarza: Obwodnicy? Jakiej obwodnicy/ Przecież to zwykła droga bedzię, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. I do tego wszyscy którzy będa podróżować do np Kokoszkowy pojadą przez miasto. I jeszcze do tego trzy ronda... I wyszło jak zawsze dno i metr mułu
Data dodania komentarza: 9.07.2026, 11:39
Źródło komentarza: Jest zielone światło dla budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Finał wielomiesięcznego sporu
Autor komentarza: Kamil
Treść komentarza: niestety ale wszystko poszło w górę. na szczęście dalej w dobrej cenie są sprawdzone noclegi, samochód wypożyczony na urlop z kaizen rent i niektóre atrakcje. da się w dobrej cenie mieć ciekawy urlop!
Data dodania komentarza: 5.07.2026, 19:31
Źródło komentarza: Tegoroczne wakacje droższe aż o 16 proc!
Autor komentarza: Slawek
Treść komentarza: Na pierdy wydajecie kasę a obwodnicy nie ma brawo
Data dodania komentarza: 5.07.2026, 12:00
Źródło komentarza: W Starogardzie pojawił się piąty Gwiazdek
Autor komentarza: Hmmm
Treść komentarza: Zastanawiam się, czy starmed zatrudnia więcej aborterów po wyroku skazującym?
Data dodania komentarza: 2.07.2026, 03:40
Źródło komentarza: Matka trojga dzieci nie trafi do więzienia! Lekarz z wyrokiem nie usłyszy przeprosin
Autor komentarza: Kartar579
Treść komentarza: Dlaczego rząd nie chce sfinansować budowy s22zElbląga do Gorzowa, tylkobuduje jakąś atrapę drogi 2+1,podpatrzonej u Niemców, ale w polskim wykonaniu z barierkami pośrodku. W razie kolizji drogowej utrudnia to dojazd złużb ratowniczych. W regionach o wysokim bezrobociu, sięgającym 10%, taki szlak komunikacyjn pozwoliłby na rozwój gospodarczy. Kilka lat temu plotkowano, że to Poznań blokuje budowę s22 by Gorzów się za bardzo nie rozwinął. Czy jest w tym ziarno prawdy?
Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:51
Źródło komentarza: Jest zielone światło dla budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Finał wielomiesięcznego sporu
Autor komentarza: Rolnik
Treść komentarza: Obecne trwa polityka wyniszczenia tego co zostało z trzody chlewnej obudzą się wszyscy jak nie będą mieli co leczyć i czym handlować
Data dodania komentarza: 25.06.2026, 09:35
Źródło komentarza: Spotkanie producentów trzody chlewnej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze