środa, 28 stycznia 2026 15:32
Reklama
Reklama

Uczeń z Ekonomika w krajowej czołówce

Już po raz czwarty uczeń Ekonomika z klasy technik logistyk zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W tym roku szkolnym zgłosiło się do niej 8700 uczniów z 284 szkół z całej Polski, kształcących się w zawodzie technik logistyk oraz z liceów ogólnokształcących.
Uczeń z Ekonomika w krajowej czołówce

4 października odbył się szkolny etap, w którym wzięło udział łącznie 46 uczniów z klas 2 Td, 3 Td, 4 Td i 4 Tel. Uczestnicy rozwiązywali 25-punktowe testy z zakresu logistyki dotyczące takich zagadnień jak: informatyczne systemy logistyczne, standardy GS1, międzynarodowe konwencje transportowe, harmonogramy produkcji, systemy i koszty odnawiania zapasów oraz brak zapasów.

Testy wielokrotnego wyboru 
Do etapu II zakwalifikowało się 534 uczniów, a wśród nich: Krzysztof Plona z klasy 4 Td  oraz Maciej Brzozowski i Paweł Świeczkowski z klasy 4 Tel.
- II etap olimpiady odbywał się w 1 grudnia 2017 roku w 10 okręgach. Nasi uczniowie walczyli o miejsca w finale olimpiady w Zespole Szkół Ekonomiczno - Handlowych w Olsztynie pośród uczniów z Ciechanowa, Elbląga, Łomży, Malborka, Mrągowa, Olsztyna, Ostródy, Suwałk, Sztumu i Tczewa – mówi Elżbieta Czaja z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gd. - Uczestnicy rozwiązywali także testy, ale zdecydowanie trudniejsze, bo testy wielokrotnego wyboru. Pytania były bardzo trudne – dodaje. 

Wiedza i ogromna pasja  
Spośród 534 uczniów II etap wyłonił najlepszą 60 logistyków w Polsce. W tej elitarnej grupie jest Maciej Brzozowski  z klasy 4Tel.
- Tym bardziej cieszy fakt, że finalistą olimpiady Maciej jest już po raz drugi, co zdecydowanie świadczy o jego ogromnej wiedzy i umiejętnościach w zawodzie logistyka, z którym wiąże swoją przyszłość zawodową. Zarówno w tym, jak i w ubiegłym roku okazał się lepszy od ponad 8000 pozostałych olimpijczyków. To wielki sukces – przyznaje nauczycielka. - Trzeba tu podkreślić, że finaliści olimpiady są zwalniani z egzaminu zawodowego w części pisemnej, najlepsi z nich otrzymują możliwość studiowania w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu oraz oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych otrzymują propozycje odbywania staży w renomowanych firmach z branży TSL. Przed nimi jest ogromna szansa na świetną przyszłość zawodową – stwierdza Elżbieta Czaja. 

Wielki finał już w marcu! 
X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a nad jej organizacją i przebiegiem czuwa Komitet Główny z profesorem Andrzejem Korzeniowskim, rektorem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu i profesorem Mariuszem Jedlińskim z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Finał X Jubileuszowej Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 marca 2018 r.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Hela 15.01.2018 07:34
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

y 14.01.2018 10:23
Gratulacje

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mmmTreść komentarza: Problem jest systemowy i nie dotyczy tylko Starogardu. Strażnik miejski w Warszawie wystawia średnio 1,5 mandatu dziennie, gdzie pracownik obsługujący strefę płatnego parkowania w tym samym czasie kilkadziesiąt. Strażnicy działają prawie wyłącznie na wezwanie, sami nie podejmują prawie żadnych działań, a na wezwany patrol czeka się około dwóch dni. W Polsce panuje mit mówiący, że Straż Miejska istnieje tylko po to żeby łatać dziurę w budżecie, a w praktyce mandatów jest tak mało, że nie utrzymaliby się z tego przez miesiąc. Druga sprawa, że wiele osób wciąż chętniej piętnuje zgłaszającego wykroczenie niż kierowcę, który nielegalnym parkowaniem blokuje chodnik, zasłania przejście dla pieszych, czy niszczy trawnik. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby zmieniła się nasza mentalność.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 09:25Źródło komentarza: [FOTO, WIDEO] Parkują gdzie chcą i jeżdżą po chodnikach między pieszymi! Rynek - wizytówka miasta czy centralny parking Starogardu?Autor komentarza: teraz jaTreść komentarza: Po pierwsze : Ameryka Północna to nie Stany Zjednoczone Po drugie : Na mocy konstytucji duńskiej z 1953 roku Grenlandia jest integralną częścią Królestwa Danii, posiadającą od 1979 roku szeroką autonomię. W kwestii duńskich władz centralnych, które na Grenlandii reprezentuje wysoki przedstawiciel, są: sprawy konstytucji, obrony, polityki zagranicznej i monetarnej. Grenlandia wybiera 2 deputowanych do parlamentu duńskiego (Folketing). Lokalnym organem władzy ustawodawczej jest Landsting (kadencja 4 lata, z wyborów powszechnych), władzy wykonawczej – rząd, odpowiedzialny przed Landstingiem Po trzecie : mam nadzieję , że tym razem opublikujecie ten komentarz . PozdrawiamData dodania komentarza: 25.01.2026, 11:45Źródło komentarza: FELIETON: Grenlandia i Port HallerAutor komentarza: WTreść komentarza: 😉Data dodania komentarza: 24.01.2026, 18:53Źródło komentarza: Bluzy firmowe z logo - jakie wybrać?Autor komentarza: MAŻORETKI ŻANDARMETKI Spółdzielczego Domu Kultury w TczewieTreść komentarza: ŻANDARMETKI to nasza nazwa zespołu, ale dziękujemy za artykuł. 🙂Data dodania komentarza: 24.01.2026, 18:52Źródło komentarza: Mażoretki i Żandarmetki zapraszają do drużyny. Nowa oferta Spółdzielczego Domu Kultury w TczewieAutor komentarza: taka prawdaTreść komentarza: Port Haller -nowy pomysł PIS na ograbienie polskiego podatnika.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 17:23Źródło komentarza: FELIETON: Grenlandia i Port HallerAutor komentarza: gratulujęTreść komentarza: Ogródki restauracyjne wśród śmierdzących samochodów. Fantastyczny pomysł.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 13:00Źródło komentarza: [FOTO, WIDEO] Parkują gdzie chcą i jeżdżą po chodnikach między pieszymi! Rynek - wizytówka miasta czy centralny parking Starogardu?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama