środa, 8 lipca 2026 20:02
Reklama

Donos do CBA na radnego? „Nie posiadam żadnych udziałów spółki”

Niedawno na jednym z portali społecznościowych pojawiła się informacja o rzekomym donosie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie jednego ze starogardzkich radnych. Jak się okazało, donos rzeczywiście trafił na biurko CBA. Radny jednak wyjaśnia, że był on całkowicie bezzasadny, informacje w nim zawarte są nieprawdziwe i naruszają jego dobra osobiste jako osoby publicznej.
Donos do CBA na radnego? „Nie posiadam żadnych udziałów spółki”

- Na adres zgłoszeniowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego 31 marca 2017 r. wpłynęła korespondencja dotycząca zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez radnego Rady Miasta Starogard Gdański Wojciecha Pieleckiego. Zgodnie z właściwością została przekazana 4 kwietnia 2017 r. Przewodniczącemu Rady Miasta Starogard Gdański. Na tym czynności Centralnego Biura Antykorupcyjnego zakończono – informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Zgłoszenie o nieprawidłowościach
Sprawa dotyczy posiadania przez radnego udziałów w jednej z prywatnych spółek zajmujących się doradztwem prawnym.
- W dniu 29 kwietnia zostałem powiadomiony przez Przewodniczącego Rady Miasta Starogard Gdański Jarosława Czyżewskiego o piśmie, które wpłynęło do Departamentu Postępowań Kontrolnych CBA w Warszawie w sprawie rzekomych nieprawidłowości w działaniach mojej osoby jako radnego Rady Miasta Starogard Gdański, a które zostało przekazane z CBA do Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim – wyjaśnia Wojciech Pielecki.

Więcej na ten temat przeczytacie w aktualnym numerze Gazety Kociewskiej!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

donos 09.06.2017 11:22
Dlaczego donos, który ma jednoznacznie negatywne konotacje? Czy nie właściwsze byłoby tu zawiadomienie o możliwości łamania prawa przez funkcjonariusza publicznego?

a.r. 09.06.2017 00:35
Myślę,że Pielecki odda ich do Sądu....wierzę mu i kibicuję!!!! Donosiciel słono zapłaci !!!!!

o 09.06.2017 15:20
Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz.

Nie jestem robotem 08.06.2017 10:47
Skoro informacje zawarte w donosie są nieprawdziwe i naruszają dobra osobiste radnego Pieleckiego jako osoby publicznej to niech radny poda do sądu donosiciela i ma wygraną. A CBA też wtedy bać sie nie musi. Proste nie?

Kociewiak 08.06.2017 10:26
Czy to prawda,ze wicestarosta Chyła otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Skorcza ? Pytanie za co ? To jakaś kpina ? Kazdego miesiaca kasuje wysoką pensje i ma zakichany obowiązek rzetelnie pracowac na rzecz mieszkanców.Z tą rzetelnością to oceniam na zero !!!! Czy Ci ktorzy mu to przyznali wiedzą co to znaczy Honorowy ? To ktos zasłużony dla społeczeństwa , prawy czkowiek ,ktory nie posunie sie do manipulacji na szkode innych ,to człowiek bez nałogow !!!!! Czy to prawda ,ze na beznadziejny pomysł wpadł radny ze Skorcza a pracownik starostwa Kosecki R. ? Jezeli tak to czysta wazelina i pozostaje niesmak.

józio 09.06.2017 00:41
przecież oni notorycznie nawzajem się nagradzają.brzydzę się tymi ich wpisami na fb ,gdzie chwalą się czymś co jest ich *** obowiązkiem.za rok znowu będą żebrać o głos......żeby przez 4 lata za nasze fajnie się bawić...a dla nas w urzędzie nawet taki gość dobrego słowa nie wydusi....te wszystkie nagrody typu GRYF czy mecenas,przyjaciel to zwykła ustawka ...ech oszołomy na tle rozgłosu :/ja wolę skromnie ale spokojnie żyć

Kopernicus 09.06.2017 08:26
No tak bo władza miejska się nie chwali? To co to było u mnie na Kopernika na otwarciu boiska? Ile miasto dopłaciło do tego boiska spółdzielni? Pewnie sporo skoro prezydenty sobie zdjęcia na nim robili. Wszystkie rządzące są takie same!

anty 09.06.2017 09:15
i jako podsumowanie i odpowiedź jeszcze z szelmowskim uśmieszkiem powie ci jeden z drugim "cóż taka robota"

Mom 09.06.2017 09:08
To prawda ,ze dostał ten tytuł a zrobili "teatr " w Skorczu. Brrr.....dziadostwo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: niestety ale wszystko poszło w górę. na szczęście dalej w dobrej cenie są sprawdzone noclegi, samochód wypożyczony na urlop z kaizen rent i niektóre atrakcje. da się w dobrej cenie mieć ciekawy urlop! Data dodania komentarza: 5.07.2026, 19:31 Źródło komentarza: Tegoroczne wakacje droższe aż o 16 proc! Autor komentarza: Slawek Treść komentarza: Na pierdy wydajecie kasę a obwodnicy nie ma brawo Data dodania komentarza: 5.07.2026, 12:00 Źródło komentarza: W Starogardzie pojawił się piąty Gwiazdek Autor komentarza: Hmmm Treść komentarza: Zastanawiam się, czy starmed zatrudnia więcej aborterów po wyroku skazującym? Data dodania komentarza: 2.07.2026, 03:40 Źródło komentarza: Matka trojga dzieci nie trafi do więzienia! Lekarz z wyrokiem nie usłyszy przeprosin Autor komentarza: Kartar579 Treść komentarza: Dlaczego rząd nie chce sfinansować budowy s22zElbląga do Gorzowa, tylkobuduje jakąś atrapę drogi 2+1,podpatrzonej u Niemców, ale w polskim wykonaniu z barierkami pośrodku. W razie kolizji drogowej utrudnia to dojazd złużb ratowniczych. W regionach o wysokim bezrobociu, sięgającym 10%, taki szlak komunikacyjn pozwoliłby na rozwój gospodarczy. Kilka lat temu plotkowano, że to Poznań blokuje budowę s22 by Gorzów się za bardzo nie rozwinął. Czy jest w tym ziarno prawdy? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:51 Źródło komentarza: Jest zielone światło dla budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Finał wielomiesięcznego sporu Autor komentarza: Rolnik Treść komentarza: Obecne trwa polityka wyniszczenia tego co zostało z trzody chlewnej obudzą się wszyscy jak nie będą mieli co leczyć i czym handlować Data dodania komentarza: 25.06.2026, 09:35 Źródło komentarza: Spotkanie producentów trzody chlewnej Autor komentarza: obwodnica Treść komentarza: ... może jakieś informacje co z obwodnicą Starogardu. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:15 Źródło komentarza: Nowa nawierzchnia drogi w Jabłowie już gotowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama