Policjanci z Lubichowa w czasie patrolu zauważyli motorowerzystę, który kierował jednośladem bez kasku ochraniającego głowę. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 9:40 w miejscowości Zelgoszcz. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej.
W czasie rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Lubichowo był nietrzeźwy. Alkomat wykazał w jego organizmie 2,16 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego od pojazdu.
Interweniujący w tej sprawie mundurowi udaremnili kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Mężczyzna został wylegitymowany, a gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Dodatkowo 45-latek został ukarany mandatem za brak dokumentu wymaganego w czasie kontroli drogowej oraz pouczony za jazdę bez kasku ochraniającego głowę.























![[AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany [AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-pilne-alarm-bombowy-na-dworcu-gdansk-glowny-ruch-pociagow-wstrzymany-1763998014.jpg)



![[FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej [FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pilne-pozar-budynku-wielorodzinnego-przy-ulicy-jagielly-na-miejscu-liczne-sily-i-srodku-str-1763573162.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze