Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Policjanci, którzy patrolowali ulicę Mickiewicza w Starogardzie Gdańskim zauważyli osobowego volkswagena na malborskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać to auto do kontroli drogowej.
Podczas rozmowy z kierowcą okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. W czasie kontroli dokumentów policjanci zwrócili szczególną uwagę na okazane prawo jazdy, które tylko na pierwszy rzut oka przypominało dokument uprawniający do kierowania pojazdem. Funkcjonariusze zauważyli nieprawidłowe dane w rubryce z numerem dokumentu oraz niezgodne informacje dotyczące organu, który wystawił prawo jazdy. Mężczyzna tłumaczył, że okazany dokument zakupił na jednym z portali aukcyjnych.
Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że legitymowany kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Mieszkaniec powiatu tczewskiego został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. 23-latek zostanie dzisiaj przesłuchany. Mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz posługiwania się dokumentem poświadczającym nieprawdę. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia.

























![[FOTO] Leży od wczoraj w rowie, a wokół unosi się silny zapach benzyny. Czytelnicy skarżą się, że zostali zignorowani przez służby [FOTO] Leży od wczoraj w rowie, a wokół unosi się silny zapach benzyny. Czytelnicy skarżą się, że zostali zignorowani przez służby](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-lezy-od-wczoraj-w-rowie-a-wokol-unosi-sie-silny-zapach-benzyny-czytelnicy-skarza-sie-ze-zo-1767643368.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze