czwartek, 9 kwietnia 2026 13:36
Reklama

"Sceny grozy w DPS-ie" zobacz materiał VIDEO

We wtorek, o godz. 17:10 został wyemitowany premierowy odcinek programu "Blisko Ludzi". Tym razem reporterzy telewizji TTV odwiedzili nasz region, goszcząc m.in. w redakcji Gazety Kociewskiej oraz Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie. 
"Sceny grozy w DPS-ie" zobacz materiał VIDEO

Tematem odcinka była sprawa, którą ujawniliśmy w ubiegłym wydaniu Gazety Kociewskiej z 2 kwietnia w artykule  "Spać, mendo społeczna". 

Reportaż obejrzeć można TUTAJ. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Pracownik tej placowki. 07.04.2019 19:42
Najgorsze jest w tym wszystkim to ,ze tam nadal dzieje sie zle,a Pani Dyrektor nikt nie rozlicza z tego co robi ,pimijam juz fakt ,ze dawno powinna zostac odwolana z funkcji jaka pelni ze wzgledu nato co tam robi oraz dlatego ,ze jest juz w wieku 71lat i zwyczajnie powinna byc na emeryturze,a nie zatruwac ludziom zycie .To sie w glowie nie miesci ,zyby w tym wieku pelnic tak powazna funkcje.Ciekawe po co zostal ustalony wiek emerytalny ,skoro jak widac mozna pracowac do stu lat.MASAKRA i wstyd.

Byly pracownik dps. 21.03.2019 19:02
W tym Dps nigdy nie bedzie dobrze dopoki nie zmieni sie dyrektor.Pracowalam w tym zakladzie i zostalam przez Pania Dyrektor bardzo skrzywdzona .To jest bardzo zly czlowiek,szkoda ze nie mysli o tym ,ze jest juz u schylku zycia i zostanie rozliczona z tych krzywd ,ktore ludziom wyrzadzila.Nie spotkalam jeszcze nigdy tak toksycznej osoby.Najgorsze jest to ze ludzie ktorzy tam pracuja bardzo sie jej boja i nie moga sie odezwac ,ja sie odezwalam i zostalam pizbawiona pracy .Tam trzeba nawet kiedy widzi sie ze ktis jest krzywdzony siedziec cicho albo won.

06.08.2016 12:06
A może zagramy w pchełki?buuhhhhaaaaahhhhhhaaaa.

02.06.2016 18:47
a ile wynosi średnie wynagrodzenie w tym DPS,bo może się okaże że tyle co średnia krajowa a ludzie grosze dostają.

Morgenstern 25.05.2016 19:09
...rozmowa kontrolowana,rozmowa kontrolowana-rusz głową.

oooooooooo 25.05.2016 15:06
Komentarz zablokowany

20.05.2016 20:55
babcia ala uwazaj jeszcze jeden wyskok i da da

potpytajnik 17.05.2016 16:49
Czy będzie wprowadzony program naprawczy,czy władze powiatu przygotowują placówkę DPS do prywatyzacji ???

09.05.2016 14:03
grzegorz wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia

Beatrycze 07.05.2016 17:41
ojoj-sie zaczyna dziać-kto na to pozwolił?

Janusz 05.05.2016 16:42
Ciekawe jak sie potoczy uroczystosc weselna w sobote.Szykuje się podobno.....tak ludzie gadajo we wsi...duże picie.Jesli to sie potwierdzi powinni ten dom rozwionzac

23.04.2016 15:37
czesc

21.04.2016 20:40
torlopka pakuj majdy i da da

21.04.2016 20:21
i co cwaniaki z dps mama wolejlko odchodzi pomozcie jej pakowac walizy bede mial was na oku czpoki

19.04.2016 18:33
Komentarz zablokowany

Reklama
Reklama
Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Osowskiej w starogardzkim ratuszu Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Osowskiej w starogardzkim ratuszu Muzeum Ziemi Kociewskiej zaprasza na wernisaż wystawy „Piękno w wielu wymiarach – twórczość malarska Moniki Osowskiej”, który odbędzie się w piątek, 10 kwietnia o godz. 17:00 w Ratuszu Miejskim w Starogardzie Gdańskim (ul. Rynek 1).Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć prace Moniki Anny Osowskiej, artystki urodzonej w Starogardzie Gdańskim, która obecnie mieszka w Mirycach w gminie Skórcz. Na co dzień pracuje w Kociewskim Centrum Zdrowia, gdzie zajmuje się dostarczaniem posiłków pacjentom, a swoją pasję do malarstwa rozwija od wielu lat.Artystka od lutego 2018 roku jest członkinią Grupy Twórczej „Kreska” działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu. W 2025 roku dołączyła również do Stowarzyszenia Twórców „Feniks”.W twórczości Moniki Osowskiej dominują motywy przyrodnicze – artystka szczególnie ceni piękno natury, które często pojawia się w jej obrazach. Maluje również twarze kobiet i dziewczynek, anioły oraz obrazy o tematyce religijnej. Jej styl wyróżniają intensywne kolory, wyraźne linie oraz bogactwo detali.Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników sztuki do udziału w wydarzeniu i poznania twórczości lokalnej artystki.SEO (max 150 znaków):10 kwietnia w Ratuszu w Starogardzie Gdańskim odbędzie się wernisaż wystawy „Piękno w wielu wymiarach” – malarstwo Moniki Osowskiej. Start o 17:00.Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2026
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KociewiakTreść komentarza: Przecież Starogard to podrzędne miasto Kaszubskie…Data dodania komentarza: 7.04.2026, 21:55Źródło komentarza: Tłumaczymy, dlaczego Starogard Gd. nazywany jest Królewskim Miastem.Autor komentarza: LeoTreść komentarza: Brawo. Będzie nowy parking.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:28Źródło komentarza: Trwa modernizacja chodnika w LubichowieAutor komentarza: OrtografistaTreść komentarza: Wiadomo jaki kaliber tych przestępców jest. Dajcie spokój o alimecisrzu mogli nie pisać . Alimenty powinny być po 300 zł na dziecko płacone z skarbu państwai dzięki temu wszyscy alimecisrze co siedzą by wyszło a koszt ich utrzymania jest napewno wyszy niż tych alimentów po 300 zł....Data dodania komentarza: 29.03.2026, 10:48Źródło komentarza: Skuteczne działania starogardzkich policjantów. Kolejni poszukiwani trafią za kraty.Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Witam. Ja w latach 80-tych jeździłem motorem się tam kapać. Było jezioro, które tworzyła zapora zbudowana dla potrzeb młyna. Po chyba dwudziestu latach widzę że nie ma już jeziora a zpora jest uszkodzona. Pytanie jak to się staloData dodania komentarza: 28.03.2026, 18:32Źródło komentarza: Jakie tajemnice skrywa maleńka osada w gminie Osiek? Autor komentarza: CzarodziejTreść komentarza: Ten artykuł jak i cała redakcja nie jest do końca kompetentna ,są na to nie do podważenia a gumenty 😎Data dodania komentarza: 27.03.2026, 14:03Źródło komentarza: Pijany motocyklista wpadł po wywrotceAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Jesteś chory psychicznie Człowieku.Te chelikoptery to nic Więcej jak zastraszania Polaków wojną .Żeby nikt nie mówił o prawdziwych problemach z którymi Polacy borykają się na Codzień.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 14:50Źródło komentarza: FOTO: Tajemnicze samoloty nad Starogardem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama