piątek, 3 kwietnia 2026 18:21
Reklama

1 dzień - 3 zatrzymanych za posiadanie narkotyków

Tylko jednego dnia kryminalni ze Starogardu Gd. zatrzymali aż 3 osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. Zabezpieczono ponad 100 gram marihuany i 8 gram amfetaminy. Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu. Dzisiaj śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty.              
1 dzień - 3 zatrzymanych za posiadanie narkotyków

Policjanci w miniony wtorek zatrzymali 3 mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Jako pierwszy do policyjnego aresztu trafił 25-letni mieszkaniec Starogardu Gd. Do jego zatrzymania doszło w czasie legitymowania. Spisywany przez kryminalnych mężczyzna wykazywał duże oznaki zdenerwowania. Jak się okazało posiadał przy sobie środki odurzające, które ukrył w skarpecie. Policjanci zabezpieczyli 16 woreczków strunowych. Znajdowała się w nich amfetamina i marihuana. W mieszkaniu zatrzymanego znaleziono kolejne porcje narkotyków.

Trzy godziny później, ci sami policjanci schwytali kolejnego 25-latka, który posiadał zabronione prawem środki. Do zatrzymania doszło na ulicy Szwoleżerów. Patrolujący ten rejon kryminalni zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu podjął próbę ucieczki. Policjanci ruszyli za nim. Po krótkim pościgu mieszkaniec Kociewia został zatrzymany. Jak się okazało posiadał przy sobie worek foliowy ze znaczną ilością marihuany. Aby uniknąć odpowiedzialności narkotyk ukrył w majtkach.

Około godz. 19:20 policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali kolejną osobę, która odpowie za posiadanie środków odurzających. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa, gdy na widok wysiadających z radiowozu funkcjonariuszy wyrzucił na ziemię jakiś zwitek papieru. Jak się okazało wewnątrz znajdował się susz roślinny. Badanie policyjnym testerem wykazało, że była to marihuana. 24-latek trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 100 gr. marihuany i 8 gr. amfetaminy. Obecnie śledczy ustalają źródło z jakiego pochodziły zabezpieczone środki odurzające. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Piotr 01.03.2013 07:30
Gratulacje dla śledczych, tak trzymać Panowie.

Pepe 28.02.2013 13:39
chcecie narkotyków? wybierzcie sie do obojetnie jakiej dyskoteki w sobote lub piątek, czemu tego nie zrobicie? wlasciciele znajomi?

Reklama
Reklama
Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Osowskiej w starogardzkim ratuszu Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Osowskiej w starogardzkim ratuszu Muzeum Ziemi Kociewskiej zaprasza na wernisaż wystawy „Piękno w wielu wymiarach – twórczość malarska Moniki Osowskiej”, który odbędzie się w piątek, 10 kwietnia o godz. 17:00 w Ratuszu Miejskim w Starogardzie Gdańskim (ul. Rynek 1).Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć prace Moniki Anny Osowskiej, artystki urodzonej w Starogardzie Gdańskim, która obecnie mieszka w Mirycach w gminie Skórcz. Na co dzień pracuje w Kociewskim Centrum Zdrowia, gdzie zajmuje się dostarczaniem posiłków pacjentom, a swoją pasję do malarstwa rozwija od wielu lat.Artystka od lutego 2018 roku jest członkinią Grupy Twórczej „Kreska” działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu. W 2025 roku dołączyła również do Stowarzyszenia Twórców „Feniks”.W twórczości Moniki Osowskiej dominują motywy przyrodnicze – artystka szczególnie ceni piękno natury, które często pojawia się w jej obrazach. Maluje również twarze kobiet i dziewczynek, anioły oraz obrazy o tematyce religijnej. Jej styl wyróżniają intensywne kolory, wyraźne linie oraz bogactwo detali.Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników sztuki do udziału w wydarzeniu i poznania twórczości lokalnej artystki.SEO (max 150 znaków):10 kwietnia w Ratuszu w Starogardzie Gdańskim odbędzie się wernisaż wystawy „Piękno w wielu wymiarach” – malarstwo Moniki Osowskiej. Start o 17:00.Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2026
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: LeoTreść komentarza: Brawo. Będzie nowy parking.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:28Źródło komentarza: Trwa modernizacja chodnika w LubichowieAutor komentarza: OrtografistaTreść komentarza: Wiadomo jaki kaliber tych przestępców jest. Dajcie spokój o alimecisrzu mogli nie pisać . Alimenty powinny być po 300 zł na dziecko płacone z skarbu państwai dzięki temu wszyscy alimecisrze co siedzą by wyszło a koszt ich utrzymania jest napewno wyszy niż tych alimentów po 300 zł....Data dodania komentarza: 29.03.2026, 10:48Źródło komentarza: Skuteczne działania starogardzkich policjantów. Kolejni poszukiwani trafią za kraty.Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Witam. Ja w latach 80-tych jeździłem motorem się tam kapać. Było jezioro, które tworzyła zapora zbudowana dla potrzeb młyna. Po chyba dwudziestu latach widzę że nie ma już jeziora a zpora jest uszkodzona. Pytanie jak to się staloData dodania komentarza: 28.03.2026, 18:32Źródło komentarza: Jakie tajemnice skrywa maleńka osada w gminie Osiek? Autor komentarza: CzarodziejTreść komentarza: Ten artykuł jak i cała redakcja nie jest do końca kompetentna ,są na to nie do podważenia a gumenty 😎Data dodania komentarza: 27.03.2026, 14:03Źródło komentarza: Pijany motocyklista wpadł po wywrotceAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Jesteś chory psychicznie Człowieku.Te chelikoptery to nic Więcej jak zastraszania Polaków wojną .Żeby nikt nie mówił o prawdziwych problemach z którymi Polacy borykają się na Codzień.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 14:50Źródło komentarza: FOTO: Tajemnicze samoloty nad Starogardem Autor komentarza: Zabros...Treść komentarza: Witam.Dobrze że są pieniądze i cos robią ale by trza było pomyśleć o odcinku drogi ul.Chopina przy Specjalistycznym Ośrodku Wychowawczym.Droga się zapada urywają misy olejowe w samochodach a najgorsze to że wybija szambo i się przelewa na drogę.Na tą chwilę zaczyna znowu się zapadać pod wpływem nieszczelności rur położonych od szamba przez ulice .Co roku przyjeżdża ekipa zasypuje dół układa trelinkę i tylko tyle, zamiast wymienić rury.Data dodania komentarza: 21.03.2026, 07:34Źródło komentarza: Są pieniądze na remont pustostanów w mieście
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama