W godzinach od 12:00 do 16:00 na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, które zapewniły niezapomniane wrażenia. Organizatorom zależało na tym, aby każdy, niezależnie od wieku, znalazł coś dla siebie. Dzieci i dorośli mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda codzienna praca i wyposażenie funkcjonariuszy różnych formacji. Wyjątkowe emocje wzbudziły pokazy policyjnych psów Dexy psa patrolowo-tropiącego oraz Nel, która jest ekspertką w poszukiwaniu zapachu narkotyków. Z kolei strażacy zadbali o prawdziwą dawkę adrenaliny, przygotowując widowiskowy pokaz gaszenia palącego się auta. Uczestnicy z wielkim zaciekawieniem oglądali również udostępniony sprzęt ratowniczy, co pozwalało lepiej poznać specyfikę pracy w mundurze.
Ogromnym zaangażowaniem i nieocenionym wsparciem wykazali się współorganizatorzy, w tym uczniowie z zaprzyjaźnionego IV LO CN-B o profilu wojskowym im. Polskich Spadochroniarzy w Starogardzie Gdańskim. Radość najmłodszych potęgowała sympatyczna Mrówka z polskiej sieci sklepów budowlanych, która spacerowała wśród tłumu najmłodszych i rozdawała słodycze. Dzieci mogły spożytkować swoją energię podczas zabaw oraz szaleństw na dmuchańcach. Zadbano również o istotny aspekt edukacyjny i przez cały czas prowadzono zajęcia profilaktyczne dla całych rodzin. Zorganizowano wciągający konkurs rysunkowy pod hasłem „Bezpieczne wakacje – służby mundurowe zawsze pomogą!”.
Dodatkowymi atrakcjami, które wywołały powszechny zachwyt, były urocze alpaki z Rancza Zbyroza oraz rodzinne przejażdżki bryczką. Miłośnicy motoryzacji z bliska podziwiali wspaniałe motocykle zaprezentowane przez członków stowarzyszenia Moto-Kociewie-Stg, a fani historii z sentymentem oglądali eksponaty udostępnione przez muzeum PRL ze Zblewa. Podczas tak intensywnego dnia nie mogło zabraknąć pyszności. Na uczestników czekała puszysta wata cukrowa, chrupiący kręcony ziemniak, food truck z doskonałym jedzeniem oraz kolorowe stoiska oferujące drobne zabawki i upominki.
Sukces tego pełnego uśmiechów dnia to zasługa perfekcyjnej współpracy wszystkich zaangażowanych stron. Gospodarzami i twórcami wydarzenia były połączone siły lokalnych formacji: Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Aresztu Śledczego, Nadleśnictwa Starogard oraz Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów. Festyn uświetnił honorowy patronat Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego oraz Starosty Powiatu Starogardzkiego. Wszystkie starogardzkie służby mundurowe serdecznie dziękują partnerom za wspaniałą pomoc w przygotowaniach, a mieszkańcom za to, że zechcieli spędzić ten piękny, słoneczny czas na wspólnej zabawie!

Napisz komentarz
Komentarze