sobota, 1 sierpnia 2026 16:39
Reklama

Policjanci zatrzymali pijanego recydywistę

Policjanci z Posterunku Policji w Zblewie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który był nietrzeźwy oraz posiadał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił za kratki, a jego auto odholowane zostało na parking strzeżony. Teraz 26-latek kolejny raz stanie przed sądem, gdzie odpowie za niestosowanie się do orzeczonych wcześniej wyroków oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
  • Źródło: KPP Starogard
Policjanci zatrzymali pijanego recydywistę
fot. ilustracyjne

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego volkswagena, którego w niedzielne przedpołudnie zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Zblewie. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zauważyli jadącego passatem mężczyznę, który był już im znany z wcześniejszych kontaktów służbowych. Mundurowi pamiętali, że 26-latek był kilkukrotnie karany za jazdę pod wpływem alkoholu, a sąd orzekał wobec niego zakazy prowadzenia pojazdów. W czasie legitymowania funkcjonariusze wyczuli od kierowcy wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach potwierdziło się, że obywatel Mołdawii posiada 2 zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, z których najdłuższy obowiązuje do czerwca 2029 roku. 
Mundurowi po raz kolejny udaremnili pijanemu kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a auto, którym kierował, odholowane zostało na parking strzeżony. Teraz mieszkaniec gminy Zblewo kolejny raz usłyszy zarzuty i stanie przed sądem, gdzie odpowie za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd wyroków oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Alinkaaa 17.11.2025 16:39
Dobrze, że policja interweniowała na czas i zatrzymała sprawcę — takie przypadki pokazują, jak ważne jest szybkie reagowanie na zagrożenia bezpieczeństwa publicznego. Na stronie consultant.net.pl można znaleźć więcej szczegółów na ten temat dla tych, którzy chcą zgłębić tę kwestię.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anton Treść komentarza: Byłem świadkiem tego zdarzenia. Naprawdę dobrze zorganizowana pomoc ze strony osób przebywających nad jeziorem i biorących udział w akcji ratunkowej, jeszcze przed przybyciem służb. Na prowizorycznych rowerkach wodnych byli oni w stanie wydobyć poszkodowanego z głębi jeziora. Niezależnie od tragicznego finału, zaangażowanie tych ludzi zasługuje na słowa uznania i wdzięczności. Wyrazy współczucia dla bliskich zmarłego. Data dodania komentarza: 27.07.2026, 11:08 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragedia w Twardym Dole! Nie żyje nurek Autor komentarza: . . . . . Treść komentarza: To ty Obajtek? Data dodania komentarza: 24.07.2026, 13:54 Źródło komentarza: Ropa tanieje, a paliwo wciąż drożeje. Diesel w Starogardzie kosztuje już 7,94 zł! Autor komentarza: skandal Treść komentarza: dziadostwo... Data dodania komentarza: 23.07.2026, 19:59 Źródło komentarza: Ropa tanieje, a paliwo wciąż drożeje. Diesel w Starogardzie kosztuje już 7,94 zł! Autor komentarza: Adam Treść komentarza: To podłe drzewo rośnie 50+ lat i tylko czyha żeby wyskoczyć przed samochód. WYCIĄĆ WSZYSTKIE DRZEWA !! Łatwiej jest jechać przepisowo, dębil więcej nikogo nie zabije. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 15:10 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: ... Treść komentarza: Kierujący jechał za wolno. Drzewo nie ustąpiło. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 11:52 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: realia Treść komentarza: Drzewo, które eliminuje szaleńców drogowych. Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 11:43 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama