wtorek, 27 stycznia 2026 14:12
Reklama
Reklama

Policjanci pojechali na interwencję i... zatrzymali zgłaszającego

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali 29-latka, który zadzwonił na numer alarmowy, prosząc o interwencję. Jak się okazało, mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego trafił do miejscowej komendy, gdzie spędził noc w policyjnej celi. Podczas przeszukania pokoju, w którym zamieszkiwał, śledczy zabezpieczyli kolejne zabronione w Polsce środki. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienie przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz został objęty dozorem policyjnym.
  • Źródło: KPP Starogard
Policjanci pojechali na interwencję i... zatrzymali zgłaszającego

W środę przed godziną 2:00 do dyżurnego starogardzkiej komendy wpłynęły dwa zgłoszenia z prośbą o interwencję pod tym samym adresem. Jedno dotyczyło wtargnięcia dwóch agresywnych mężczyzn na teren prywatnej posesji, a drugie braku możliwości odebrania swoich rzeczy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego. Podczas czynności funkcjonariusze ustalili, że jednym z uczestników interwencji jest 29-letni mężczyzna, który wcześniej dzwonił na numer alarmowy, prosząc o przyjazd patrolu. Jak się okazało, mieszkaniec Kociewia posiadał przy sobie susz roślinny. Badanie policyjnym testerem wykazało, że była to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci przeszukali jego pokój, w którym znaleźli 2 szklane słoiki z marihuaną, woreczek strunowy z siarczanem amfetaminy, wagę elektroniczną oraz młynek do mielenia marihuany. Z zabezpieczonych przez policję środków można byłoby przygotować ponad 150 pojedynczych porcji. Podejrzany usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Policjanci apelują i przypominają, że posiadanie i używanie narkotyków może prowadzić do poważnych konsekwencji dla zdrowia i życia. Narkotyki mogą powodować ciężkie problemy zdrowotne, w tym uszkodzenia narządów, choroby serca, zaburzenia psychiczne i uzależnienie. Skutki uboczne mogą być nieodwracalne. Używanie narkotyków może prowadzić do utraty kontroli nad własnym życiem. Osoby uzależnione często rezygnują z pracy i celów życiowych. Poza tym używanie narkotyków może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, takich jak wypadki samochodowe lub przemoc. Uzależnienie od narkotyków z pewnością niesie ze sobą ogromne koszty finansowe ponoszone na zakup tych nielegalnych substancji, co może doprowadzić do zadłużenia i trudności finansowych. Osoby używające narkotyków często izolują się od rodziny i przyjaciół. To może prowadzić do poczucia samotności i depresji. Uzależnienie od tego typu środków uniemożliwia osiągnięcie marzeń i celów życiowych.

Pamiętajmy, że istnieją instytucje, placówki i specjaliści, którzy mogą pomóc w radzeniu sobie z uzależnieniem od narkotyków. Nie wahajmy się szukać wsparcia, jeśli mamy problemy z narkotykami. Nasz zdrowy i bezpieczny rozwój jest najważniejszy.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mmmTreść komentarza: Problem jest systemowy i nie dotyczy tylko Starogardu. Strażnik miejski w Warszawie wystawia średnio 1,5 mandatu dziennie, gdzie pracownik obsługujący strefę płatnego parkowania w tym samym czasie kilkadziesiąt. Strażnicy działają prawie wyłącznie na wezwanie, sami nie podejmują prawie żadnych działań, a na wezwany patrol czeka się około dwóch dni. W Polsce panuje mit mówiący, że Straż Miejska istnieje tylko po to żeby łatać dziurę w budżecie, a w praktyce mandatów jest tak mało, że nie utrzymaliby się z tego przez miesiąc. Druga sprawa, że wiele osób wciąż chętniej piętnuje zgłaszającego wykroczenie niż kierowcę, który nielegalnym parkowaniem blokuje chodnik, zasłania przejście dla pieszych, czy niszczy trawnik. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby zmieniła się nasza mentalność.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 09:25Źródło komentarza: [FOTO, WIDEO] Parkują gdzie chcą i jeżdżą po chodnikach między pieszymi! Rynek - wizytówka miasta czy centralny parking Starogardu?Autor komentarza: teraz jaTreść komentarza: Po pierwsze : Ameryka Północna to nie Stany Zjednoczone Po drugie : Na mocy konstytucji duńskiej z 1953 roku Grenlandia jest integralną częścią Królestwa Danii, posiadającą od 1979 roku szeroką autonomię. W kwestii duńskich władz centralnych, które na Grenlandii reprezentuje wysoki przedstawiciel, są: sprawy konstytucji, obrony, polityki zagranicznej i monetarnej. Grenlandia wybiera 2 deputowanych do parlamentu duńskiego (Folketing). Lokalnym organem władzy ustawodawczej jest Landsting (kadencja 4 lata, z wyborów powszechnych), władzy wykonawczej – rząd, odpowiedzialny przed Landstingiem Po trzecie : mam nadzieję , że tym razem opublikujecie ten komentarz . PozdrawiamData dodania komentarza: 25.01.2026, 11:45Źródło komentarza: FELIETON: Grenlandia i Port HallerAutor komentarza: WTreść komentarza: 😉Data dodania komentarza: 24.01.2026, 18:53Źródło komentarza: Bluzy firmowe z logo - jakie wybrać?Autor komentarza: MAŻORETKI ŻANDARMETKI Spółdzielczego Domu Kultury w TczewieTreść komentarza: ŻANDARMETKI to nasza nazwa zespołu, ale dziękujemy za artykuł. 🙂Data dodania komentarza: 24.01.2026, 18:52Źródło komentarza: Mażoretki i Żandarmetki zapraszają do drużyny. Nowa oferta Spółdzielczego Domu Kultury w TczewieAutor komentarza: taka prawdaTreść komentarza: Port Haller -nowy pomysł PIS na ograbienie polskiego podatnika.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 17:23Źródło komentarza: FELIETON: Grenlandia i Port HallerAutor komentarza: gratulujęTreść komentarza: Ogródki restauracyjne wśród śmierdzących samochodów. Fantastyczny pomysł.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 13:00Źródło komentarza: [FOTO, WIDEO] Parkują gdzie chcą i jeżdżą po chodnikach między pieszymi! Rynek - wizytówka miasta czy centralny parking Starogardu?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama