Czytelnicy chętnie dzielą się swoimi zbiorami – przysyłają nam zdjęcia grzybów, które udało im się znaleźć podczas spacerów. Widać, że sezon się rozkręca i wielu z nas wróciło już do lasów z koszykiem w ręku.

Jeśli jeszcze nie byliście – może to dobry moment, żeby się wybrać? Grzybobranie to świetny pretekst, by pooddychać świeżym powietrzem, wyciszyć się i… wrócić do domu z pomysłem na obiad.
🍄 Przepis na prosty sos kurkowy
Grzybowe zbiory warto dobrze wykorzystać. Jeśli macie kurki, polecamy szybki i aromatyczny sos – świetny do ziemniaków i kotleta.
Składniki:
• ok. 300–400 g świeżych kurek
• 1 mała cebula
• 2 łyżki masła
• 150 ml śmietanki 30%
• sól, pieprz
• (opcjonalnie natka pietruszki)
Przygotowanie:
1. Kurki dokładnie oczyść i osusz.
2. Cebulę posiekaj i zeszklij na maśle.
3. Dodaj kurki, smaż kilka minut, aż odparują wodę.
4. Wlej śmietankę, dopraw do smaku solą i pieprzem.
5. Gotuj na wolnym ogniu, aż sos lekko zgęstnieje.
6. Na koniec możesz posypać świeżą pietruszką.
Podawaj z kotletem i młodymi ziemniakami – klasyk, który nigdy się nie nudzi.
🍂 A może macie swój sprawdzony przepis na danie z grzybami?




![[NA ŻYWO] XXV sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego [NA ŻYWO] XXV sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-na-zywo-xxv-sesja-sejmiku-wojewodztwa-pomorskiego-1777280189.jpg)

















![[POSZUKIWANIA ZAKOŃCZONE] Zaginęła 21-letnia mieszkanka gminy Zblewo [POSZUKIWANIA ZAKOŃCZONE] Zaginęła 21-letnia mieszkanka gminy Zblewo](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-poszukiwania-zakonczone-zaginela-21-letnia-mieszkanka-gminy-zblewo-1775721120.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze