W piątek, 25 lipca, do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zgłosił się 83-letni mieszkaniec miasta, który został oszukany przez osobę podszywającą się pod policjanta z Gdańska. Oszust zadzwonił na telefon komórkowy seniora i przedstawił się jako funkcjonariusz prowadzący tajną akcję przeciwko skorumpowanym kasjerkom w jednym z banków. Mężczyzna wmówił seniorowi, że jego pieniądze są zagrożone i może je stracić, jeśli nie podejmie współpracy z “policją”. Pod wpływem tej historii 83-latek wypłacił ze swojego konta 30 tysięcy złotych i przekazał gotówkę nieznajomemu, który pojawił się pod jego domem. Dopiero po wszystkim senior zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.
Ostrzegamy: policjanci nigdy nie proszą o pieniądze!
Tczewscy funkcjonariusze po raz kolejny apelują:
Policja nigdy nie prosi o wypłatę gotówki, nie bierze udziału w „tajnych akcjach” z udziałem obywateli i nie odbiera pieniędzy do rzekomego zabezpieczenia! Jeśli ktoś dzwoni i podaje się za funkcjonariusza, domaga się wypłaty lub przekazania pieniędzy – to na pewno oszust!
Porozmawiajmy z naszymi seniorami!
Nie czekajmy, aż dojdzie do tragedii. Rozmawiajmy z bliskimi – dziadkami, rodzicami, sąsiadami. Wytłumaczmy im, że: Policja nigdy nie prosi o pieniądze!
W razie podejrzanego telefonu należy zakończyć rozmowę i natychmiast zadzwonić pod numer alarmowy 112,
Każda nietypowa prośba o gotówkę przez telefon to powód do niepokoju.
























![[AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany [AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-pilne-alarm-bombowy-na-dworcu-gdansk-glowny-ruch-pociagow-wstrzymany-1763998014.jpg)



![[FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej [FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pilne-pozar-budynku-wielorodzinnego-przy-ulicy-jagielly-na-miejscu-liczne-sily-i-srodku-str-1763573162.jpg)
![[AKTUALIZACJA] Lena wyszła z domu i nie wróciła. Jeśli posiadasz informacje skontaktuj się z policją! [AKTUALIZACJA] Lena wyszła z domu i nie wróciła. Jeśli posiadasz informacje skontaktuj się z policją!](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-aktualizacja-lena-wyszla-z-domu-i-nie-wrocila-jesli-posiadasz-informacje-skontaktuj-sie-z-policja-1762463366.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze