środa, 5 sierpnia 2026 03:01
Reklama

Strażackie wakacje pełne pasji i nauki. 26. edycja obozu OSP w Skrzyni

Ponad 200 młodych druhów i druhen z powiatu starogardzkiego szlifuje umiejętności ratownicze i gaśnicze podczas wyjątkowego, dwunastodniowego obozu szkoleniowo-wypoczynkowego w Skrzyni. W poniedziałek, 7 lipca, uczestników odwiedzili przedstawiciele władz miasta i gminy Starogard Gdański, którzy jak co roku wsparli inicjatywę organizowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną.
  • Źródło: UM Starogard
Strażackie wakacje pełne pasji i nauki. 26. edycja obozu OSP w Skrzyni

Już po raz dwudziesty szósty Skrzynia stała się letnią stolicą młodych pasjonatów pożarnictwa. Obóz, którego organizatorem jest Ochotnicza Straż Pożarna, gromadzi dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat. Uczestnicy przez dwanaście intensywnych dni nie tylko odpoczywają, ale przede wszystkim zdobywają cenną wiedzę i umiejętności z zakresu ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Podczas specjalnie przygotowanych zajęć młodzi adepci straży pożarnej uczą się m.in.: zasad udzielania pierwszej pomocy, budowania linii gaśniczej na czas, technik gaszenia pożaru oraz pracy w zadymionych pomieszczeniach. Nie brakuje także szkoleń z ratownictwa wodnego, wysokościowego, technicznego, medycznego i chemicznego.
Tegoroczny turnus odwiedzili przedstawiciele władz miasta i gminy Starogard Gdański, którzy tradycyjnie przywieźli uczestnikom owoce i słodycze. Młodsza ekipa OSP Starogard Gdański zaprezentowała się podczas krótkiego apelu zwołanego przez komendanta OSP, Łukasza Zblewskiego.
Obóz jest fdofinansowany z budżetu Gminy Miejskiej Starogard Gdański, która od lat wspiera rozwój młodych strażaków i ich letni wypoczynek.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anton Treść komentarza: Byłem świadkiem tego zdarzenia. Naprawdę dobrze zorganizowana pomoc ze strony osób przebywających nad jeziorem i biorących udział w akcji ratunkowej, jeszcze przed przybyciem służb. Na prowizorycznych rowerkach wodnych byli oni w stanie wydobyć poszkodowanego z głębi jeziora. Niezależnie od tragicznego finału, zaangażowanie tych ludzi zasługuje na słowa uznania i wdzięczności. Wyrazy współczucia dla bliskich zmarłego. Data dodania komentarza: 27.07.2026, 11:08 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragedia w Twardym Dole! Nie żyje nurek Autor komentarza: . . . . . Treść komentarza: To ty Obajtek? Data dodania komentarza: 24.07.2026, 13:54 Źródło komentarza: Ropa tanieje, a paliwo wciąż drożeje. Diesel w Starogardzie kosztuje już 7,94 zł! Autor komentarza: skandal Treść komentarza: dziadostwo... Data dodania komentarza: 23.07.2026, 19:59 Źródło komentarza: Ropa tanieje, a paliwo wciąż drożeje. Diesel w Starogardzie kosztuje już 7,94 zł! Autor komentarza: Adam Treść komentarza: To podłe drzewo rośnie 50+ lat i tylko czyha żeby wyskoczyć przed samochód. WYCIĄĆ WSZYSTKIE DRZEWA !! Łatwiej jest jechać przepisowo, dębil więcej nikogo nie zabije. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 15:10 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: ... Treść komentarza: Kierujący jechał za wolno. Drzewo nie ustąpiło. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 11:52 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek Autor komentarza: realia Treść komentarza: Drzewo, które eliminuje szaleńców drogowych. Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami. Data dodania komentarza: 18.07.2026, 11:43 Źródło komentarza: WAŻNE: Tragiczny wypadek w Bolesławowie. Nie żyje 19-latek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama