wtorek, 27 stycznia 2026 13:50
Reklama
Reklama

PILNE: Wyniki sondażowe exit poll niejednoznaczne! Po 22 wyniki late poll

Punktualnie o godzinie 21 zakończyło się głosowanie w II turze wyborów prezydenckich 2025. Poznaliśmy już pierwsze wyniki badania exit poll, przygotowanego przez pracownię Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Choć dla wielu wyborców to długo wyczekiwany moment, w przypadku wyrównanego starcia między kandydatami nie daje on jeszcze jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: kto zostanie prezydentem Polski na kolejne pięć lat?
PILNE: Wyniki sondażowe exit poll niejednoznaczne! Po 22 wyniki late poll

Badanie exit poll ma margines błędu wynoszący +/- 2 punkty procentowe. Oznacza to, że jeśli różnica poparcia między kandydatami mieści się w granicach czterech punktów procentowych, nie można jeszcze wskazać zwycięzcy z pełnym przekonaniem. Taka sytuacja oznacza, że decydujące będą kolejne godziny.


Rafał Kazimierz TRZASKOWSKI -50,3 proc.

Karol Tadeusz NAWROCKI -49,7 proc.

 

Już po godz. 22 poznamy tzw. late poll – zaktualizowaną wersję badania, która uwzględni rzeczywiste dane z części komisji wyborczych. Błąd statystyczny spadnie wtedy do +/- 1 pkt proc. Kolejna aktualizacja możliwa jest około północy – wtedy margines błędu wyniesie już tylko 0,5 pkt proc.

Ostateczne i wiążące wyniki ogłosi Państwowa Komisja Wyborcza najprawdopodobniej w poniedziałek, 2 czerwca, rano lub przed południem. To właśnie wtedy dowiemy się, kto faktycznie wygrał wybory prezydenckie 2025.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mmmTreść komentarza: Problem jest systemowy i nie dotyczy tylko Starogardu. Strażnik miejski w Warszawie wystawia średnio 1,5 mandatu dziennie, gdzie pracownik obsługujący strefę płatnego parkowania w tym samym czasie kilkadziesiąt. Strażnicy działają prawie wyłącznie na wezwanie, sami nie podejmują prawie żadnych działań, a na wezwany patrol czeka się około dwóch dni. W Polsce panuje mit mówiący, że Straż Miejska istnieje tylko po to żeby łatać dziurę w budżecie, a w praktyce mandatów jest tak mało, że nie utrzymaliby się z tego przez miesiąc. Druga sprawa, że wiele osób wciąż chętniej piętnuje zgłaszającego wykroczenie niż kierowcę, który nielegalnym parkowaniem blokuje chodnik, zasłania przejście dla pieszych, czy niszczy trawnik. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby zmieniła się nasza mentalność.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 09:25Źródło komentarza: [FOTO, WIDEO] Parkują gdzie chcą i jeżdżą po chodnikach między pieszymi! Rynek - wizytówka miasta czy centralny parking Starogardu?Autor komentarza: teraz jaTreść komentarza: Po pierwsze : Ameryka Północna to nie Stany Zjednoczone Po drugie : Na mocy konstytucji duńskiej z 1953 roku Grenlandia jest integralną częścią Królestwa Danii, posiadającą od 1979 roku szeroką autonomię. W kwestii duńskich władz centralnych, które na Grenlandii reprezentuje wysoki przedstawiciel, są: sprawy konstytucji, obrony, polityki zagranicznej i monetarnej. Grenlandia wybiera 2 deputowanych do parlamentu duńskiego (Folketing). Lokalnym organem władzy ustawodawczej jest Landsting (kadencja 4 lata, z wyborów powszechnych), władzy wykonawczej – rząd, odpowiedzialny przed Landstingiem Po trzecie : mam nadzieję , że tym razem opublikujecie ten komentarz . PozdrawiamData dodania komentarza: 25.01.2026, 11:45Źródło komentarza: FELIETON: Grenlandia i Port HallerAutor komentarza: WTreść komentarza: 😉Data dodania komentarza: 24.01.2026, 18:53Źródło komentarza: Bluzy firmowe z logo - jakie wybrać?Autor komentarza: MAŻORETKI ŻANDARMETKI Spółdzielczego Domu Kultury w TczewieTreść komentarza: ŻANDARMETKI to nasza nazwa zespołu, ale dziękujemy za artykuł. 🙂Data dodania komentarza: 24.01.2026, 18:52Źródło komentarza: Mażoretki i Żandarmetki zapraszają do drużyny. Nowa oferta Spółdzielczego Domu Kultury w TczewieAutor komentarza: taka prawdaTreść komentarza: Port Haller -nowy pomysł PIS na ograbienie polskiego podatnika.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 17:23Źródło komentarza: FELIETON: Grenlandia i Port HallerAutor komentarza: gratulujęTreść komentarza: Ogródki restauracyjne wśród śmierdzących samochodów. Fantastyczny pomysł.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 13:00Źródło komentarza: [FOTO, WIDEO] Parkują gdzie chcą i jeżdżą po chodnikach między pieszymi! Rynek - wizytówka miasta czy centralny parking Starogardu?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama