piątek, 20 marca 2026 21:54
Reklama

Iniekcja ciśnieniowa – Skuteczna metoda na zabezpieczenie budynku przed wilgocią i uszczelnienie konstrukcji

Wilgoć w budynkach jest nie tylko problemem estetycznym, ale i strukturalnym. Powoduje degradację materiałów, zwiększa ryzyko korozji oraz może prowadzić do poważnych uszkodzeń konstrukcji. Iniekcja ciśnieniowa to innowacyjna metoda ochrony, która pozwala efektywnie uszczelnić i wzmocnić budynki narażone na działanie wilgoci. W artykule omówimy, na czym polega proces iniekcji ciśnieniowej, jakie są jej rodzaje oraz jakie korzyści niesie ze sobą zastosowanie tej technologii w ochronie budynków. Dowiesz się również, dlaczego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie specjalizującej się w iniekcjach ciśnieniowych i hydroizolacjach budynków.
  • 25.10.2024 08:32
  • Autor: Grupa tipmedia
Iniekcja ciśnieniowa – Skuteczna metoda na zabezpieczenie budynku przed wilgocią i uszczelnienie konstrukcji

Co to jest iniekcja ciśnieniowa i jak działa?

Iniekcja ciśnieniowa to proces, w którym specjalne środki uszczelniające – nazywane iniektami – są wtłaczane pod wysokim ciśnieniem do szczelin, pęknięć lub pustek w strukturze budynku. Dzięki użyciu pakerów, czyli specjalnych narzędzi do wstrzykiwania, możliwe jest precyzyjne wprowadzenie środka uszczelniającego w miejscach wymagających szczególnej ochrony przed wilgocią. Iniekcje ciśnieniowe są szybką i precyzyjną metodą ochrony przed przeciekami oraz wzmacniania konstrukcji.

Metoda ta jest stosowana w wielu przypadkach, w tym do uszczelniania dylatacji, ścian szczelinowych, przejść instalacyjnych oraz podszybi windowych. Technologia ta działa efektywnie również w warunkach wysokiej wilgotności i nie wymaga odsłaniania elementów konstrukcyjnych, co czyni ją znacznie mniej inwazyjną od tradycyjnych metod izolacyjnych. BlockWater, firma specjalizująca się w iniekcjach ciśnieniowych, stosuje innowacyjne techniki pozwalające dostosować metodę do różnych potrzeb budowlanych.

Rodzaje iniekcji – kurtynowa, strukturalna, pozioma i pionowa

Aby zapewnić najwyższą skuteczność, iniekcje ciśnieniowe występują w kilku typach, zależnie od potrzeb oraz specyfiki konstrukcji. Każda z metod ma swoje unikalne zastosowanie i zalety, co pozwala na idealne dopasowanie do potrzeb danej konstrukcji:

Iniekcja kurtynowa – Metoda ta polega na wprowadzeniu materiału uszczelniającego za ścianę konstrukcji, tworząc szczelną "kurtynę" chroniącą przed wodą. Jest to idealne rozwiązanie w przypadkach, gdy woda napływa do budynku z zewnętrznych stron ścian lub podłóg, a jej źródło trudno jest wyeliminować.

Iniekcja strukturalna – Proces ten polega na wzmacnianiu struktury budynku przez wstrzykiwanie materiałów uszczelniających w głąb elementów konstrukcyjnych. Tego typu iniekcja jest stosowana w miejscach, gdzie dochodzi do uszkodzeń wewnętrznych, takich jak pęknięcia w betonie, w celu przywrócenia pierwotnej wytrzymałości i ochrony przed dalszymi uszkodzeniami.

Iniekcja pozioma i pionowa – W zależności od rodzaju uszkodzeń oraz charakteru zagrożenia wilgocią, stosuje się iniekcje poziome lub pionowe. Iniekcja pozioma zapobiega kapilarnemu podciąganiu wody przez ściany i jest często wykorzystywana w fundamentach budynków. Iniekcja pionowa sprawdza się w sytuacjach, gdy konieczne jest zabezpieczenie dużych powierzchni ścian przed wilgocią.

Każda z tych metod umożliwia precyzyjne dostosowanie usługi do potrzeb klienta. BlockWater gwarantuje indywidualne podejście, zapewniając profesjonalne usługi uszczelniające dostosowane do specyfiki konstrukcji i warunków technicznych.

Jakie problemy rozwiązuje iniekcja ciśnieniowa?

Wilgoć w budynkach może być przyczyną wielu problemów – od estetycznych zniszczeń po poważne uszkodzenia strukturalne. Iniekcja ciśnieniowa to metoda, która rozwiązuje szeroki wachlarz problemów wynikających z wilgoci:

Zapobieganie przeciekom – Dzięki iniekcji można skutecznie uszczelnić nieszczelności, pęknięcia i szczeliny, które pozwalają na wnikanie wody do wnętrza budynku.

Wzmacnianie konstrukcji – Wstrzykiwane środki uszczelniające wypełniają puste przestrzenie i szczeliny, wzmacniając struktury betonowe oraz minimalizując ryzyko dalszych pęknięć i deformacji.

Eliminacja problemów z wilgocią – Metoda ta skutecznie blokuje wnikanie wilgoci do budynku, co zapobiega tworzeniu się pleśni i grzybów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia mieszkańców.

Ochrona przed korozją – Wilgoć, szczególnie w obecności soli, prowadzi do korozji metalowych elementów konstrukcyjnych, takich jak pręty zbrojeniowe. Iniekcja ciśnieniowa zapobiega takim procesom, chroniąc stal przed rdzewieniem i osłabieniem.

Dzięki zastosowaniu technologii iniekcji ciśnieniowej możliwe jest długoterminowe zabezpieczenie konstrukcji przed wilgocią, co przekłada się na jej trwałość oraz komfort użytkowania budynku.

Zalety iniekcji ciśnieniowej w porównaniu z tradycyjnymi metodami uszczelniania

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod hydroizolacji, które często wiążą się z koniecznością odkopywania fundamentów lub wymiany elementów konstrukcyjnych, iniekcja ciśnieniowa jest metodą szybką, precyzyjną i mało inwazyjną. BlockWater oferuje zaawansowane technologie, które pozwalają na przeprowadzenie nawet do 30 metrów uszczelnienia rys w ciągu jednego dnia.

Główne zalety iniekcji ciśnieniowej:

Niższe koszty – Dzięki precyzyjnej technologii nie ma potrzeby przeprowadzania kosztownych remontów czy wymiany elementów konstrukcyjnych.

Krótszy czas realizacji – Usługa iniekcji ciśnieniowej może być wykonana szybko, co minimalizuje zakłócenia w codziennym użytkowaniu budynku.

Długotrwała ochrona – Środki iniekcyjne stosowane przez BlockWater zapewniają długotrwałą barierę przed wilgocią, co chroni budynek przez wiele lat.

Wszechstronność zastosowań – Iniekcja ciśnieniowa może być stosowana w fundamentach, ścianach, dylatacjach, a także przy uszczelnianiu przejść instalacyjnych.

Iniekcja ciśnieniowa pozwala na uzyskanie wysokiej skuteczności bez konieczności niszczenia elementów konstrukcyjnych. To właśnie dlatego staje się popularnym wyborem zarówno dla właścicieli budynków mieszkalnych, jak i przemysłowych.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przy iniekcji ciśnieniowej?

Choć technologia iniekcji ciśnieniowej jest skuteczna, aby osiągnąć jej pełne korzyści, warto skorzystać z usług profesjonalistów. BlockWater jest firmą, która specjalizuje się w iniekcjach ciśnieniowych oraz hydroizolacjach, oferując klientom kompleksowe podejście do problemu wilgoci w budynkach.

Firma korzysta z nowoczesnego sprzętu oraz technologii skandynawskiej, co pozwala na realizację nawet najbardziej wymagających zleceń. BlockWater oferuje indywidualne podejście do każdego klienta – usługi są dostosowywane do specyficznych warunków budowlanych oraz indywidualnych potrzeb zleceniodawców. Co więcej, firma dysponuje nowoczesnym sprzętem, który umożliwia wykonywanie iniekcji nawet w warunkach braku dostępu do prądu.

Pozytywne opinie klientów świadczą o wysokiej jakości usług, a wieloletnie doświadczenie zespołu gwarantuje, że każde zlecenie zostanie zrealizowane z najwyższą starannością. Decydując się na współpracę z BlockWater, zyskujesz pewność, że budynek zostanie skutecznie zabezpieczony przed działaniem wilgoci, co przełoży się na jego trwałość i komfort użytkowania.

Podsumowanie

Podsumowując, iniekcja ciśnieniowa to jedna z najskuteczniejszych metod ochrony budynków przed wilgocią i przeciekami. Dzięki jej zastosowaniu można uniknąć kosztownych napraw, wzmocnić konstrukcję budynku oraz zapewnić zdrowe i bezpieczne środowisko dla użytkowników. Korzystając z profesjonalnych usług BlockWater, masz pewność, że Twoje potrzeby zostaną spełnione, a budynek zyska skuteczną i długotrwałą ochronę przed wilgocią.

Artykuł sponsorowany


Reklama
Reklama
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zaprasza na koncerty symfoniczne i wydarzenia w marcu 2026 Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zaprasza na koncerty symfoniczne i wydarzenia w marcu 2026 Koncerty symfoniczne i wydarzenia organizowane i współorganizowane przez PFB w marcu Sala Koncertowa PFB6/03/2026, piątek, godz. 19:00Bilety w cenie 33-131,50 złKoncert symfoniczny – Jarosław MeisnerWystąpią:Orkiestra PFBPrzemysław Neumann – dyrygentJarosław Meisner – puzonProwadzenie: Konrad MielnikW programie:Giaochino Rossini – Uwertura Włoszka w Algierze [8’]Bedřich Smetana – Uwertura do opery Sprzedana narzeczona [6’]Derek Bourgeois – Koncert na puzon i orkiestrę symfoniczną op. 114 [20’]Przerwa [20']Nikołaj Rimski-Korsakow – Szeherezada op. 35 [42’]Jarosław Meisner, na co dzień I głos puzonu Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, jako solista wykona Koncert na puzon i orkiestrę symfoniczną op. 114 Dereka Bourgeoisa. Nie zabraknie też wspaniałego przykładu XIX-wiecznego muzycznego orientalizmu, czyli suity Szeherezada op. 35 Nikołaja Rimskiego-Korsakowa,  inspirowanej zbiorem orientalnych baśni Księga tysiąca i jednej nocy.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2026 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski---Sala Koncertowa PFB9/03/2026, poniedziałek, godz. 9:00 i 11:15Bilety w cenie 26 złOliwia Domanska / Oliwia DomanskaFot. Oliwia Domanska/East News, Gdansk, 12.10.2025 Spotkanie ze Slawoszem Uznanskim Wisniewskim w GdanskuKoncert edukacyjny – Paso básico – pierwsze kroki w tanguWystąpią:Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego JantarSoliści: Aleksandra Jonaczyk, Paulina Sawicka, Marta Zacharska-Gazda, Przemysław Mańko, Paweł WiśniewskiMilena Jurczyk – choreograf ZespołuNatalia Bartosz – instruktor i choreograf grupy młodzieżowejAnna Żdżyłowska – instruktor śpiewuAgnieszka Olszewska – scenariusz i prowadzenie koncertuPaweł Wiśniewski – kierownik KapeliAdrian Kulik – kierownik organizacyjny i artystyczny ZespołuWszystkie stopy na pokład! Rozpoczynamy taneczną przygodę z tangiem. Na scenie gdańskiej Filharmonii zobaczycie wirujące sukienki, eleganckich tancerzy i usłyszycie dźwięki, które mogą poruszyć nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Czy potraficie naśladować krok tanga? Jak myślicie, czy tango jest bardziej poważne, czy radosne? Kto z Was ma ochotę zatańczyć razem z nami? Wyobraźnia nie ma przecież żadnych granic! Przygotujcie więc oczy do patrzenia, uszy do słuchania, a ręce – kto wie? – może do klaskania i tańca… Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2026 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski Sala nad Motławą 10/03/2026, wtorek, 13:30Bilety w cenie: 39 zł (jeden bilet obejmuje wstęp jednego dziecka i opiekuna)Czuła muzyka dla SmykaWarsztaty umuzykalniające dla maluszków i ich opiekunówProwadzenie: Ewelina Bronk-MłyńskaWiek: 1-4 latCzas trwania: ok. 45 min.Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach oraz ich opiekunach. Czuła muzyka dla Smyka to przestrzeń wspólnego odkrywania świata dźwięków, rytmu i bliskości. W kameralnej, ciepłej atmosferze dzieci doświadczają różnorodnych brzmień, rozwijają wrażliwość muzyczną i ruchową, uczą się przez zabawę i naturalną ekspresję, budują więź z opiekunem poprzez wspólne muzyczne aktywności.Zajęcia prowadzone są przez Ewelinę Bronk-Młyńską (certyfikowaną instruktorkę I i II st., członkini Polskiego Towarzystwa im. E. E. Gordona, absolwentkę Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na wydziale instrumentalnym i wokalno-aktorskim oraz pedagożkę) w duchu uważności i radości, bez oceniania czy oczekiwań – tu liczy się radość z bycia razem i wspólnego muzykowania.Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski Sala Koncertowa PFB13/03/2026, piątek, godz. 19:00Bilety w cenie: 43-151,50 złPAWEL JAREMCZUK JAREMCZUK.PLKoncert symfoniczny – III Symfonia MahleraWystąpią:Orkiestra PFBGeorge Tchitchinadze – dyrygentMaria Berezovska – mezzosopranChór Filharmonii ŁódzkiejArtur Koza – przygotowanie chóru FŁChór dziecięcy Canzonetta z OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w GdańskuAgnieszka Długołęcka-Kuraś – przygotowanie chóru OSMProwadzenie: Konrad MielnikW programie:Gustav Mahler – III Symfonia d-moll [99’]III Symfonia Mahlera należy do najbardziej monumentalnych i filozoficznych dzieł w historii muzyki symfonicznej. Zaśpiewa Chór Filharmonii Łódzkiej pod kierunkiem Artura Kozy, który od kilku lat regularnie współpracuje z Polską Filharmonią Bałtycką. Partię solową wykona wspaniała ukraińska mezzosopranistka Maria Berezovska. Sponsor SpecjalnySponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2026 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski Sala Dębowa14/03/2026, sobota, godz. 11:00Bilety: 16 złWarsztaty muzyczno-integracyjne dla seniorów – Muzyka nie zna wieku Prowadzenie: Eliza LudkiewiczMuzyka nie zna wieku to sobotnie spotkania w niewielkim, kameralnym gronie, w niezobowiązującej atmosferze. Prowadząca Eliza Ludkiewicz (psycholożka, oligofrenopedagożka oraz arteterapeutka) zapozna uczestników z elementami muzykoterapii, ukazując, w jaki sposób muzyka może rozluźniać ciało i umysł, poprawić kondycję psychofizyczną, pobudzić kreatywność i uwolnić endorfiny. Część druga spotkania ma nieformalny charakter integracji przy kawie, herbacie i słodkiej przekąsce.Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2026 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski Sala Koncertowa PFB 15/03/2026, niedziela, 12:00Bilety w cenie: 28-70 złPiotr SuttBrajan Osiecki / ZastrzezoneKoncert familijny – Wszystko, wszędzie, naraz – wszechstronne instrumenty perkusyjneWystąpią:Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses MusicalesPiotr Sutt – instrumenty perkusyjne, scenariusz i prowadzenie koncertuBartłomiej Sutt – instrumenty perkusyjneW programie:J.S. Bach, W.A. Mozart, G. Puccini, A. Piazzolla Wiek: 4+Czas trwania: ok. 60 min.Instrumenty perkusyjne to prawdziwe muzyczne skarby pełne dźwięków, rytmów i kolorów. Czy wiecie, że dzięki nim można grać wszystko – od klasyki, przez muzykę z całego świata, aż po nowoczesne rytmy? Na scenie pojawią się marimby, wibrafony, ksylofony, kotły, afrykańskie bębny, latynoskie marakasy, brzękadła, a nawet azjatyckie gongi. Usłyszycie utwory takich mistrzów, jak Bach, Mozart, Puccini czy Piazzolla.Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2026 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski Sala Kameralna 17/03/2026, wtorek, godz. 9:00 i 11:15Bilety w cenie: 20 złWielcy kompozytorzy zanim byli wielcy: Ludwig van BeethovenWystąpi:Patrycjusz Lorek – fortepianZespół Wokalny Szkoły Podstawowej w Kowalach(prowadzenie: Marzena Krasowska)Monika Zytke – scenariusz i prowadzenie wykłado-koncertuW programie:L. van BeethovenWiek: 10+Czas trwania: ok. 50 min.Historia Ludwiga van Beethovena to dająca nadzieję opowieść o tym, jak pomimo ogromnych trudności można spełniać marzenia, a za pomocą ciężkiej pracy – osiągnąć ogromny sukces. Mały Ludwig, mając lat 11, musiał zarabiać na utrzymanie rodziny. Jak? Oczywiście muzyką. Świetnie grał na fortepianie i organach. Kiedy podrósł, mógł się wyprowadzić z domu, ale nie zrobił tego, dopóki nie zapewnił utrzymania młodszemu rodzeństwu. Dopiero potem pojechał za swoimi marzeniami do Wiednia. Poznajcie fascynujące losy kompozytora, którego życie silnie doświadczyło, a czego owocem były wybitne, epokowe arcydzieła.Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2026 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski Sala Koncertowa PFB20/03/2026, piątek, godz. 19:00Bilety: 33-111,50 złKoncert symfoniczny – Tae-Yeon KimWystąpią:Orkiestra PFBJong-Jie Yin – dyrygentTae-Yeon Kim – wiolonczela/ laureatka I nagrody na 12. Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. W. LutosławskiegoProwadzenie: Agata Kwiecińska (Polskie Radio)W programie:Maurice Ravel – Suita Moja matka gęś [16’]Witold Lutosławski – Koncert wiolonczelowy [24’]Przerwa [20']Joseph Haydn – Symfonia nr 103 Es-dur [27’]W roli solistki i dyrygenta zobaczymy artystów z Dalekiego Wschodu, którzy z naszym krajem mają bardzo dobre wspomnienia. Oboje wygrali tutaj prestiżowe konkursu. Pochodzący z Chin dyrygent Jong-Jie Yin zdobył I nagrodę oraz Złotą Batutę podczas 11. Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w 2023 roku. Z kolei wybitnie uzdolniona koreańska wiolonczelistka Tae-Yeon Kim w 2024 roku wygrała Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.Koncert przy współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym w ramach programu TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej. Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2026 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski Sala Biała 21/03/2026, sobota, godz. 10:30Bilety w cenie: 39 złOtulające dźwięki dla brzuszka i maluszka Prowadzenie: Joanna Chęcińska-MystkowskaCzas trwania: ok. 45 min.Podczas warsztatów skierowanych do przyszłych rodziców, uczestnicy zapoznają się m.in. z technikami relaksacyjnej muzykoterapii, metodami wyobrażeniowymi i skojarzeniowymi, ćwiczeniami oddechowymi i rozluźniającymi z wykorzystaniem oddechu brzusznego. W ramach spotkania zostaną omówione zagadnienia aktywnego i pasywnego słuchania muzyki, interpretowania reakcji dziecka na bodźce zewnętrzne oraz śpiewania kołysanek i dziecięcych piosenek. Poznacie kilka prostych kołysanek, które z powodzeniem można wykorzystać zarówno w trakcie ciąży, jak i po narodzinach maleństwa. W spotkaniu mogą wziąć udział wszystkie osoby oczekujące dziecka, a także najbliżsi, np. dziadkowie. Nie są wymagane zdolności muzyczne ani posiadanie kompetencji z obszaru wokalistyki.Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski Sala nad Motławą 24/03/2026, wtorek, 13:30Bilety w cenie: 39 zł (jeden bilet obejmuje wstęp jednego dziecka i opiekuna)Czuła muzyka dla SmykaWarsztaty umuzykalniające dla maluszków i ich opiekunówProwadzenie: Ewelina Bronk-MłyńskaWiek: 1-4 latCzas trwania: ok. 45 min.Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach oraz ich opiekunach. Czuła muzyka dla Smyka to przestrzeń wspólnego odkrywania świata dźwięków, rytmu i bliskości. W kameralnej, ciepłej atmosferze dzieci doświadczają różnorodnych brzmień, rozwijają wrażliwość muzyczną i ruchową, uczą się przez zabawę i naturalną ekspresję, budują więź z opiekunem poprzez wspólne muzyczne aktywności.Zajęcia prowadzone są przez Ewelinę Bronk-Młyńską (certyfikowaną instruktorkę I i II st., członkini Polskiego Towarzystwa im. E. E. Gordona, absolwentkę Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na wydziale instrumentalnym i wokalno-aktorskim oraz pedagożkę) w duchu uważności i radości, bez oceniania czy oczekiwań – tu liczy się radość z bycia razem i wspólnego muzykowania.Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn Trójmiejski Sala Koncertowa PFB27/03/2026, piątek, godz. 19:00Bilety: 33-131,50 złKoncert Symfoniczny – Ingolf WunderWystąpią:Orkiestra PFBSebastian Zinca – dyrygentIngolf Wunder – fortepianW programie:Einojuhani Rautavaara – Apotheosis [8’]Wojciech Kilar – II Koncert fortepianowy [27’]Przerwa [20']Jean Sibelius – VI Symfonia d-moll op. 104 [28’]Laureat II nagrody Konkursu Chopinowskiego w 2010 roku – Ingolf Wunder – będzie bohaterem koncertu symfonicznego na koniec marca. Austriacki pianista wraca do Gdańska zagrać II Koncert fortepianowy Wojciecha Kilara, ważne dzieło w jego dorobku, skomponowane w 2011 roku. Kompozycję cechuje oszczędność materiału muzycznego i minimalizm środków wyrazu, typowy dla późnej twórczości Kilara.Koncert przy współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym w ramach programu TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej. Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku: Ruch MuzycznyPatroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Prestiż. Magazyn TrójmiejskiSala Kameralna30/03/2026, poniedziałek, godz. 19:00Bilety: 38-80 złwww.marcoborggreve.com all rights reserved.Danjulo Ishizaka Photo: Marco Borggreve30. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van BeethovenaWystąpią:Danjulo Ishizaka – wiolonczelaHerbert Schuch – fortepianW programie:Ludwig van Beethoven: – II Sonata wiolonczelowa g-moll op. 5 [23’]– III Sonata wiolonczelowa A-dur op. 69 [26’]– IV Sonata wiolonczelowa C-dur op. 102/nr 1 [15’]– V Sonata wiolonczelowa D-dur op. 102/nr 2 [19’]Jubileuszowa 30. gdańska odsłona Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena odbędzie się pod znakiem fortepianu i wiolonczeli. Wiolonczelista o niemiecko-japońskich korzeniach Danjulo Ishizaka zwrócił na siebie uwagę już jako bardzo młody artysta, gdy wygrał międzynarodowe konkursy Gaspara Cassado, im. W. Lutosławskiego i ARD, a także Grand Prix Emanuela Feuermanna. Jest oficjalnym artystą Larsena, profesorem w Bazylei i Berlinie. Herbert Schuchto jeden z czołowych niemieckich pianistów. Zdobył międzynarodowe uznanie, wygrywając trzy ważne konkursy w ciągu jednego roku: Casagrande, London International i Vienna Beethoven Piano Competitions.Główny organizator: Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.03.2026
Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Osowskiej w starogardzkim ratuszu Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Osowskiej w starogardzkim ratuszu Muzeum Ziemi Kociewskiej zaprasza na wernisaż wystawy „Piękno w wielu wymiarach – twórczość malarska Moniki Osowskiej”, który odbędzie się w piątek, 10 kwietnia o godz. 17:00 w Ratuszu Miejskim w Starogardzie Gdańskim (ul. Rynek 1).Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć prace Moniki Anny Osowskiej, artystki urodzonej w Starogardzie Gdańskim, która obecnie mieszka w Mirycach w gminie Skórcz. Na co dzień pracuje w Kociewskim Centrum Zdrowia, gdzie zajmuje się dostarczaniem posiłków pacjentom, a swoją pasję do malarstwa rozwija od wielu lat.Artystka od lutego 2018 roku jest członkinią Grupy Twórczej „Kreska” działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu. W 2025 roku dołączyła również do Stowarzyszenia Twórców „Feniks”.W twórczości Moniki Osowskiej dominują motywy przyrodnicze – artystka szczególnie ceni piękno natury, które często pojawia się w jej obrazach. Maluje również twarze kobiet i dziewczynek, anioły oraz obrazy o tematyce religijnej. Jej styl wyróżniają intensywne kolory, wyraźne linie oraz bogactwo detali.Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników sztuki do udziału w wydarzeniu i poznania twórczości lokalnej artystki.SEO (max 150 znaków):10 kwietnia w Ratuszu w Starogardzie Gdańskim odbędzie się wernisaż wystawy „Piękno w wielu wymiarach” – malarstwo Moniki Osowskiej. Start o 17:00.Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2026
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: assasasasTreść komentarza: Menonici, zagospodarowując deltę Wisły, wiedzieli co robią i dlaczego tak a nie inaczej. Teraz pewnie znalazło się kilku mądrzejszych, którzy zlikwidowali kilka pustych i suchych rowów, bo po co one? Przecież klimat się ociepla i susza wokół. A takie rowy tylko miejsce zabierają. Skutki widać. Zawsze tak jest, gdy mądry inaczej zaczyna majstrować przy wodzie.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 07:16Źródło komentarza: Powiśle i Żuławy pod wodą. Rolnicy alarmują! - To nie jest problem techniczny, to kwestia bytu i przetrwaniaAutor komentarza: JuzekTreść komentarza: Wytruć wszystkieData dodania komentarza: 18.03.2026, 12:51Źródło komentarza: Trutką na szczury truł gołębie?! Sprawę bada starogardzka policja Autor komentarza: ElizaTreść komentarza: a czy można gdzieś kupić normalne bilety a nie internetoweData dodania komentarza: 16.03.2026, 16:41Źródło komentarza: Grażyna Łobaszewska i Adam Nowak (Raz Dwa Trzy) - legendy na żywo w Starogardzie!Autor komentarza: FranTreść komentarza: Najlepiej niech ta Jak armia już w Styczniu się odbędzie.Ledwo śnieg zniknął i jeszcze ma być a już rozpoczęcie.Duzo ludzi by pojechało ale nawet nie zdążyli motocykli po zimie odkurzyćData dodania komentarza: 15.03.2026, 17:30Źródło komentarza: „Jajcarnia 2026” w Sobowidzu – już jutro symboliczne rozpoczęcie sezonu i świecenie motocykliAutor komentarza: ALTreść komentarza: Dobrze, że wreszcie jest - choć mogła być trochę większa. A o salę zabiegał jeszcze śp.dyrektor A.Lubiński ponad 40 lat temu. Niech sala cieszy wszystkich uczniów !Data dodania komentarza: 11.03.2026, 10:21Źródło komentarza: Nowa sala gimnastyczna w „Czwórce” oficjalnie otwartaAutor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: Następny, który widział ronda na obwodnicy Starogardu. Człowieku, zgłoś się do poradni, pomogą ci. Wady wzroku da się leczyć.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:33Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama