piątek, 5 grudnia 2025 15:04
Reklama

19-latek zdewastował przystanek autobusowy – grozi mu do 5 lat więzienia

W nocy z niedzieli na poniedziałek, około godziny 4:00, na al. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, 19-letni mieszkaniec gminy Lubichowo zniszczył wiatę przystankową, rozbijając szybę metalowym stojakiem. Policjanci, którzy natychmiast zareagowali na zgłoszenie, zatrzymali mężczyznę w pobliżu miejsca zdarzenia. Na widok radiowozu próbował oddalić się, jednak został szybko ujęty.
  • Źródło: KPP Starogard Gd.
19-latek zdewastował przystanek autobusowy – grozi mu do 5 lat więzienia

Źródło: KPP Starogard Gd.

Podczas legitymowania okazało się, że wandal ukrywał pod kurtką narzędzie, którym zdewastował przystanek. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Nie potrafił wyjaśnić motywów swojego działania. W związku z niestosowaniem się do poleceń policjantów, został także ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

19-latek spędził noc w policyjnej celi. Obecnie śledczy wyjaśniają szczegóły sprawy, szacują straty i przygotowują zarzuty wobec mężczyzny. Za zniszczenie mienia grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Ważny apel:
Dewastacja mienia to poważne przestępstwo godzące w dobro wspólne. Jeśli jesteś świadkiem podobnych aktów wandalizmu, zgłoś to na numer alarmowy 112. Twoja reakcja może pomóc w szybkim zatrzymaniu sprawców i ochronie przestrzeni publicznej. Wspólnie dbajmy o porządek i bezpieczeństwo w naszym otoczeniu.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mlisewski590@gmailTreść komentarza: Dzie można odebrać jedzenie Bo ja nie mam nic do jedzenia Proszę odpisaćData dodania komentarza: 1.12.2025, 10:19Źródło komentarza: Nowe lodówki społeczne w Starogardzie! Gdzie się znajdują i co można do nich wkładać?Autor komentarza: CiekawskiTreść komentarza: Czy w autobusie szkolnym są pasy bezpieczeństwa?Data dodania komentarza: 27.11.2025, 12:57Źródło komentarza: Groźne zdarzenie drogowe. Autobus szkolny w rowie. Dzieci bez pomocy medycznej na miejscu stłuczki?!Autor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: wszesniej czy pozniej wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. takie historie sklaniaja do refleksij i sprawdzania swoich praw na czas, naprzyklad za pomoca materialow na stronie https://consultant.net.pl/, a nie wtedy, gdy jest juz za poznoData dodania komentarza: 26.11.2025, 15:46Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocąAutor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: Czytając ten artykuł, po raz kolejny przekonałem się, że nie można ignorować prawa bez ponoszenia konsekwencji. Wcześniej czy później wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Takie historie skłaniają do refleksji i sprawdzania swoich praw na czas, na przykład za pomocą materiałów na stronie Consultant.net.pl, a nie wtedy, gdy jest już za późno.Data dodania komentarza: 26.11.2025, 15:40Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocąAutor komentarza: SutenerTreść komentarza: Nie przesadzacie z tą pisowską narracją ? kolejny ściekData dodania komentarza: 24.11.2025, 13:26Źródło komentarza: FELIETON: Czołem, Panie Prezydencie!Autor komentarza: Klemens W.Treść komentarza: Patrząc po ilosci rozbudowań jednorodzinnych Derdowskiego powinna byc połączona zarówno z Gdańska jak i z Skarszewską rondami. I przez całą jej długość podzielona wysepkami z przejściami dla pieszych.Data dodania komentarza: 23.11.2025, 00:21Źródło komentarza: Potrącenie pieszego na ulicy Derdowskiego. Poszkodowany trafił do szpitala
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama