- Zapowiada się spora impreza. Jak myślicie, publiczność dopisze?
- Myślę, że tak. – mówi DJ Harry, prowadzący karaoke w starogardzkim „Ogródku”. – Pomimo, ze karaoke w „Ogrodku” odbywało się w czwartki, to frekwencja była spora. To świetna zabawa, ale jednocześnie okazja do tego, żeby ludzie mogli się odkryć. Nie tylko przed publicznością, ale i przed samym sobą.
- To prawda. – dodaje DJ Jocker – Pamiętam poprawiny, na których grałem. Tam też zrobiliśmy karaoke. Ojciec pana młodego zaśpiewał i sam zdziwił się brzmieniem swojego głosu w zetknięciu z mikrofonem tak bardzo, że…nie chciał przestać śpiewać. Często zdarzają się głosy nieprzeciętne, powiedziałbym „lepsze od oryginału”. Publiczność bije brawo na stojąco. Karaoke to impreza, która łączy ludzi, bez elementów agresji. Jeśli jest rywalizacja, to wyłącznie zdrowa.
- Czy to impreza dla ludzi młodych?
- O nie. Można śmiało powiedzieć, że karaoke łączy pokolenia. I grupy zawodowe. Co prawda są kluby gdzie w większości przychodzi albo młodzież, albo ludzie dojrzali, ale wiek nie ma tu naprawdę większego znaczenia. Podobnie jak wykształcenie. Ostatnio w Bachusie pani dyrektor pewnego banku wzięła sobie utwór Wioletty Villas „Dla mamy”. Taka ważna urzędniczka, „pani w garsonce” zaśpiewała tak, że miała owacje na stojąco. I nie przeszkadzało jej to, że na sali jest mnóstwo młodzieży. Dosłownie zmiażdżyła wszystkich. W karaoke nie można przegrać, można się wyłącznie dobrze bawić, bo ta impreza po prostu nie może być sztywna.
- Czy zdarza się, że publiczność wyśmiewa śpiewającego?
- Praktycznie nie. Ludzie przychodzą pośpiewać i ten który się śmiał za chwilę sam może być wyśmiany. Zresztą jeśli ktoś decyduje się na występ publiczny z reguły śpiewa nieźle. A zdarzają się prawdziwe rodzynki, takie gwiazdy, które nigdy nie rozbłysną. I tym właśnie osobom chcemy pomóc organizując mistrzostwa. Finaliści mistrzostw wystąpią na dużej scenie na najbliższej WOŚP w Starogardzie. To będzie taki starogardzki Sopot.
- Czy na mistrzostwach będzie jakiś poławiacz talentów?
- Nie obiecujemy nikomu wielkiej piosenkarskiej kariery. Ale myślimy, że dla osób które kochają śpiewać okazja publicznego występu to już spora nagroda i motywacja do dalszego śpiewania. I zwycięzcy mistrzostw na pewno będą rozpoznawalni w Starogardzie, bo to nie jest impreza anonimowa. Karaoke to świetny temat nie tylko na rozrywkę. Poprzez takie imprezy można pokazać, że nasze miasto naprawdę żyje. Te imprezy maja charakter, mają klimat. Najczęściej są wesołe, ale zdarzają się też nastrojowe, wspominkowe. Graliśmy na przykład karaoke poświęcone pamięci Ryśka Riedla.
- Czy karaoke cieszy się taką popularnością o jakiej byście marzyli?
- To jest pewne novum, może zbyt słabo rozpowszechniane i reklamowane, zwłaszcza w Starogardzie. Jednak podkreślić trzeba jeszcze raz – to miasto żyje, a my chcemy pokazać, że istnieje w nim życie klubowe. Chcemy mistrzostwami zwieńczyć to, co tak naprawdę dzieje się tutaj od ponad trzech lat. Ludzie powinni wpisać sobie karaoke w wewnętrzny kalendarz imprez rozrywkowych. Na karaoke ludzie przychodzą, rozwijają swoje umiejętności wokalne, otwierają się, nabierają śmiałości. To niesamowita satysfakcja, kiedy poczujesz, że ludziom się podoba jak śpiewasz.
- Co najchętniej śpiewa się na karaoke?
- Wszyscy wiemy, że Polacy nie lubią disco polo . – mówi DJ Harry - Dlatego najpopularniejszą melodia jest ciągle „Jesteś szalona” Boys’ów. Chętnie są też wybierane „Czarne oczy” Iwana Komarenki. Ale często sięga się do ambitniejszego repertuaru, na przykład Natalii Kukulskiej, Andrea Bocelli czy Louisa Armstronga.
-------------------------------------
Kim oni są?
DJ Harry z wykształcenia jest magistrem inżynierem elektronikiem. Swoje zainteresowania określa jako wszechstronne, jest właściwie na etapie poszukiwań. Karaoke jest dla niego bardzo ważne, bo grając ma poczucie, że robi coś dla ludzi. Z obszarów na których odbywają się jego poszukiwania najważniejsze jest poszukiwanie miłości, a właściwie osoby, która będzie w stanie przekonać go, że warto w miłość uwierzyć.
DJ Jocker jest pierwszym człowiekiem w Polsce, który legalnie kupił sobie „Magistra”. To nie żart –„Magister” to nazwa…jachtu. Imprezy karaoke to całe jego życie. Na co dzień gra w restauracji „Bachus”.
Gdzie, kiedy i z kim?
Pierwsze eliminacje do Mistrzostw Karaoke odbędą się 30 października w „Aruba Cafe” . Star o godz. 20.00. Kolejne: 6 listopada w „Bachusie”, 13 listopada w „Aruba Cafe”, 19 i 26 listopada w „Ogrodku”, 27 listopada w „Bachusie”. Ewentualna dogrywka odbędzie się 4 grudnia w „Bachusie” i „Aruba Cafe”. Wielki finał imprezy będzie miał miejsce 12 grudnia w Sali balowej „Bachusa”.
Bilet wstępu na imprezę będzie jednocześnie „głosem”, który będzie można oddać na uczestnika. Wybiera publiczność, a w wyborze mogą być pomocne oceny jury. Znany jest już prawdopodobny skład jury: Ania Szarmach, Piotr Chrapkowski i Jacek Sadowski (Leszcze) oraz Janusz Stankowiak.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Draft regulaminu
Mistrzostwa przeznaczone są wyłącznie dla solistów amatorów. Dokładny regulamin, czas i miejsca eliminacji, sponsorzy oraz informacje dodatkowe dostępne są na stronie internetowej www.jockerart.pl. Eliminacje do konkursu odbywać się będą w 3 starogardzkich lokalach: Aruba Coffee, Club Bachus oraz Restauracja Ogródek. W trakcie trwania wieczorów z karaoke w każdym z tych miejsc przeprowadzone zostaną 2 edycje eliminacji i na ich podstawie zostanie wybranych łącznie 12 osób (6 wokalistek i 6 wokalistów) do Wielkiego Finału, który odbędzie się 12 grudnia 2009 w Hotelu Bachus.
Uczestników konkursu w eliminacjach oceniać będzie zgromadzona na danym karaoke publiczność, natomiast w trakcie finału, specjalnie powołana na tę okazję komisja składająca się ze znanych osób związanych z kulturą. Finaliści otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Reklama
Mistrzostwa karaoke. Tu ludzie się otwierają
STAROGARD GD. DJ–e ze Starogardu wraz z właścicielami klubów i kawiarni postanowili zorganizować w mieście mistrzostwa karaoke. Skąd wziął się pomysł, jakie będą zasady, czy ludzi interesuje śpiewanie „przed publiką” – o tym rozmawiamy z prowadzącymi karaoke – DJ Harrym, DJ Jocker’em i DJ Asią – jedyna dziewczyną w powiecie, która potrafi poprowadzić zabawę w placówkach rozrywkowych.
- Rozmawiała: Mieczysława Krzywińska
- 31.10.2009 00:00 (aktualizacja 23.08.2023 13:02)

Data dodania:
31.10.2009 00:00
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ALTreść komentarza: Dobrze, że wreszcie jest - choć mogła być trochę większa. A o salę zabiegał jeszcze śp.dyrektor A.Lubiński ponad 40 lat temu. Niech sala cieszy wszystkich uczniów !Data dodania komentarza: 11.03.2026, 10:21Źródło komentarza: Nowa sala gimnastyczna w „Czwórce” oficjalnie otwartaAutor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: Następny, który widział ronda na obwodnicy Starogardu. Człowieku, zgłoś się do poradni, pomogą ci. Wady wzroku da się leczyć.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:33Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: A w którym mi8ejscu, niebożę, zobaczyłaś rondo na obwodnicy? A wy, 27 stawiających kciuka doi góry, to gdzie takie ronda widzieliście? Andzia, czy ty zjadłaś za dużo, czy wypiłaś za mało? A gdzie ty widziałaś, że nie będzie ekranów dźwiękochłonnych? Jesteś bystrooka, skoro na takiej prezentacji dostrzegłaś brak ekranów. Mega świństwo dla mieszkających starogardzian jest stanie w korkach spowodowanych przez ruch tranzytowy w centrum miasta.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:29Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: AndrewTreść komentarza: Mając jeszcze paliwo z starych dostaw podnoszą ceny,i dziwić się że ludzie tęsknią za komuną.Sami pchają ich w jej objęcia!!!!!!Data dodania komentarza: 5.03.2026, 22:08Źródło komentarza: [PORÓWNANIE] Szaleństwo na stacjach paliw! Ceny galopują w górę z godziny na godzinę!Autor komentarza: ObcyTreść komentarza: Ale wymyślił "dziadek mróz".Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:30Źródło komentarza: Zima w Smętowie Granicznym na sportowo – nowe tory do narciarstwa biegowego przy GOKSiRAutor komentarza: Wyborca obiektywnie.Treść komentarza: Przykra sprawa ,ale najważniejsze ,ze burmistrzowi się dobrze żyje.
Czy wiecie ile ma pensji ?
Wiecej niż niejeden minister,bo ok.20 tysiecy brutto.
Miasteczko malutkie a pensja ogromna.
Natomiast biedni emeryci płaczą i płacą wysokie rachunki.
Taka to sprawiedliwość w naszym kraju.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:16Źródło komentarza: Drastyczne podwyżki cen ciepła w Skórczu. Mieszkańcy: „Albo opłaty, albo jedzenie”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

























![[FOTO] Ogromne zapadlisko przy budynku mieszkalnym! Służby pracują już trzecią dobę. Powołano sztab kryzysowy [FOTO] Ogromne zapadlisko przy budynku mieszkalnym! Służby pracują już trzecią dobę. Powołano sztab kryzysowy](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-ogromne-zapadlisko-przy-budynku-mieszkalnym-sluzby-pracuja-juz-trzecia-dobe-powolano-sztab-1772520952.jpg)





![[FOTO, FILM] Pozbawił wolności, zabił, ukrył i spalił zwłoki! Policjanci zatrzymali trzy osoby [FOTO, FILM] Pozbawił wolności, zabił, ukrył i spalił zwłoki! Policjanci zatrzymali trzy osoby](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-film-pozbawil-wolnosci-zabil-ukryl-i-spalil-zwloki-policjanci-zatrzymali-trzy-osoby-1771235331.png)

Napisz komentarz
Komentarze