sobota, 14 marca 2026 23:16
Reklama

Jak poprawnie używać trymera barberskiego?

Chcesz prezentować się tak, jakbyś dopiero co opuścił salon barberski? Na Twojej półce w łazience powinien zatem znaleźć się trymer. To idealne rozwiązanie dla osób, które regularnie podcinają brodę i podoba im się efekt dwu- lub trzydniowego zarostu. Jak korzystać zatem z trymeru barber i o czym nie możesz zapomnieć?
  • Źródło: Art. sponsorowany
Jak poprawnie używać trymera barberskiego?

Trymer barberski – jak z niego korzystać?

Jeśli zastanawiasz się, jak korzystać z profesjonalnego trymera do brody, pierwsza i najważniejsza zasada brzmi: nie spiesz się, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy. A co robić dalej? Oto kroki, o których musisz pamiętać.

1)  Na początku dokładnie umyj i osusz brodę, tak aby włoski stały się bardziej miękkie. Następnie precyzyjnie całość osusz przy pomocy ręcznika.

2)  Rozczesz brodę, korzystając z grzebyka lub kartacza, który przy okazji usunie martwy naskórek.

3)  Na trymerze barberskim umieść najdłuższą nasadkę. Zgól brodę na całej je długości, wykonując równe ruchy.

4)  Najlepiej strzyżenie zacząć od szyi, a później kierować się ku górze. Następnie możesz przesuwać trymer w stronę policzków i na baki. Kiedy wyrównasz brodę na całej długości, możesz nasadkę wymieniać na krótszą i z jej pomocą dokładnie przyciąć wspomniane już baki, dzięki czemu nie będą odstawały od twarzy.

5)  Jeśli chodzi o wąsy, możesz przycinać je najpierw dłuższą, a potem krótszą nasadką. Jeśli będą one odpowiednio wystrzyżone, nie będą sięgać poza linię ust.

6)  Następnie skorzystaj z kartacza i przeczesz nim precyzyjnie wąsy i brodę. Zaaplikuj na te partie ciała odpowiedni olejek lub balsam, co pozwoli Ci nawilżyć nie tylko włosy, ale i skórę twarzy.

Pamiętaj, że aby uzyskać dobre efekty, należy przesuwać sprzęt, lekko dociskając go do skóry, ale w kierunku odwrotnym do kierunku wzrostu włosów.

Ważne jest również to, aby trymer był odpowiednio naładowany – wówczas cały proces cięcia przebiega bardziej wydajnie. Jeśli Twoja broda jest dłuższa, najłatwiej ją wystylizować przy pomocy nasadki 10-12 mm, ale aby wyrównać krótki zarost, wystarczy Ci nasadka na poziomie 0,5 lub 10 mm.

Jeżeli zamierzasz pozbyć się włosków z trudno dostępnych obszarów, np. z nosa czy uszu, użyj do tego specjalnej końcówki. Nie wsuwaj danego elementu na odległość większą niż 5 mm. Pamiętaj też, aby umyć urządzenie po każdym jego zastosowaniu. Od czasu do czasu warto też smarować jego ostrze – niezależnie czy jest to trymer do brody barber, czy też urządzenie przeznaczone do zupełnie innej partii ciała. Przejrzyj ofertę Serwisfryz-kos i wybierz idealny trymer dla siebie!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
„Baczyński” w Starogardzie. Poetycki spektakl o miłości, wojnie i sile słowa „Baczyński” w Starogardzie. Poetycki spektakl o miłości, wojnie i sile słowa Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe, poetyckie widowisko teatralne „Baczyński” – spektakl poświęcony Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu: poecie, żołnierzowi i artyście, którego twórczość do dziś porusza kolejne pokolenia.Spektakl będzie można zobaczyć 20 marca 2026 roku w sali widowiskowej SCK w Starogardzie Gdańskim. Zaplanowano dwa pokazy: o godz. 11:00 oraz o 19:00.To intymna, pełna emocji opowieść, w której jeden głos i dźwięk fortepianu budują cały świat – świat młodości rozpiętej między wojną, miłością i twórczością. Scenariusz oparto na autentycznych wierszach Baczyńskiego, fragmentach książki Katarzyny Zyskowskiej „Szklane ptaki” oraz współczesnych monologach. Całości towarzyszy oryginalna muzyka grana na żywo.🎬 Twórcy spektaklu:Reżyseria: Piotr JankowskiScenariusz: Konrad SteinMuzyka: Viktoria KoshubaObsada: Viktoria Koshuba, Konrad Stein📅 Data: 20 marca 2026 r.⏰ Godziny: 11:00 i 19:00📍 Miejsce: Sala widowiskowa SCK, Starogard Gdański🎟 Bilety: 60 zł – dostępne w recepcji SCK oraz onlineWydarzeniu towarzyszyć będzie także wystawa poświęcona twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.To nie tylko spektakl o wojnie – to przede wszystkim opowieść o młodości, miłości i słowie, które bywa silniejsze niż broń.Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.03.2026 11:00 – Data zakończenia wydarzenia: 20.03.2026 19:00
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ALTreść komentarza: Dobrze, że wreszcie jest - choć mogła być trochę większa. A o salę zabiegał jeszcze śp.dyrektor A.Lubiński ponad 40 lat temu. Niech sala cieszy wszystkich uczniów !Data dodania komentarza: 11.03.2026, 10:21Źródło komentarza: Nowa sala gimnastyczna w „Czwórce” oficjalnie otwartaAutor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: Następny, który widział ronda na obwodnicy Starogardu. Człowieku, zgłoś się do poradni, pomogą ci. Wady wzroku da się leczyć.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:33Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: A w którym mi8ejscu, niebożę, zobaczyłaś rondo na obwodnicy? A wy, 27 stawiających kciuka doi góry, to gdzie takie ronda widzieliście? Andzia, czy ty zjadłaś za dużo, czy wypiłaś za mało? A gdzie ty widziałaś, że nie będzie ekranów dźwiękochłonnych? Jesteś bystrooka, skoro na takiej prezentacji dostrzegłaś brak ekranów. Mega świństwo dla mieszkających starogardzian jest stanie w korkach spowodowanych przez ruch tranzytowy w centrum miasta.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:29Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: AndrewTreść komentarza: Mając jeszcze paliwo z starych dostaw podnoszą ceny,i dziwić się że ludzie tęsknią za komuną.Sami pchają ich w jej objęcia!!!!!!Data dodania komentarza: 5.03.2026, 22:08Źródło komentarza: [PORÓWNANIE] Szaleństwo na stacjach paliw! Ceny galopują w górę z godziny na godzinę!Autor komentarza: ObcyTreść komentarza: Ale wymyślił "dziadek mróz".Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:30Źródło komentarza: Zima w Smętowie Granicznym na sportowo – nowe tory do narciarstwa biegowego przy GOKSiRAutor komentarza: Wyborca obiektywnie.Treść komentarza: Przykra sprawa ,ale najważniejsze ,ze burmistrzowi się dobrze żyje. Czy wiecie ile ma pensji ? Wiecej niż niejeden minister,bo ok.20 tysiecy brutto. Miasteczko malutkie a pensja ogromna. Natomiast biedni emeryci płaczą i płacą wysokie rachunki. Taka to sprawiedliwość w naszym kraju.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:16Źródło komentarza: Drastyczne podwyżki cen ciepła w Skórczu. Mieszkańcy: „Albo opłaty, albo jedzenie”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama