niedziela, 15 marca 2026 00:22
Reklama

Urlop w Egipcie – kraju faraonów. Który region wybrać na wakacje?

Jeden z najchętniej wybieranych na wakacje krajów to nie tylko fantastyczne plaże i hotele w all inclusive. To doskonała propozycja wypoczynku dla rodzin z dziećmi, par, aktywnych i tych, którzy chcą zwiedzać. Regiony Egiptu oferują odwiedzającym różnorodność atrakcji, świetną bazę noclegową i wakacyjną atmosferę.
  • Źródło: Art. sponsorowany
Urlop w Egipcie – kraju faraonów. Który region wybrać na wakacje?

Urlop w Egipcie – dlaczego warto?

Tutaj każdy hotel oferuje Ci nie tylko baseny i bezpośredni dostęp do długiej, piaszczystej plaży. Na miejscu masz najczęściej zjeżdżalnie lub aquaparki, a każdy hotel to najwyższej klasy all inclusive z kolorowymi drinkami, pysznymi daniami kuchni lokalnej i międzynarodowej, a często także menu dla najmłodszych. To miejsce na wakacje dla każdego. Miłośnicy zwiedzania mogą odkrywać tu historię królestwa faraonów i tajemnice piramid, zobaczyć świątynie w Luksorze i Karnaku, majestatyczne Kolosy Memnona czy słynną Dolinę Królów. Poszukiwacze przygód koniecznie muszą zobaczyć trzeci co do wielkości kanion świata, czyli Kolorowy Kanion, oraz wybrać w rejs po Nilu. Wolisz aktywnie spędzać czas podczas urlopu? W Egipcie możesz nurkować i snurkować do jednych z najpiękniejszych raf koralowych na świecie z setkami gatunków kolorowych ryb i żółwiami, a na zaawansowanych nurków czekają zatopione wraki statków z niesamowitymi historiami. Znajdzie się też coś dla miłośników słodkiego lenistwa i wakacji w stylu all inclusive – długie, dobrze utrzymane, piaszczyste plaże z barami objętymi „all’em”, wspaniałe kurorty tętniące życiem, luksusowe hotele, a poza nimi kolorowe targi i mnóstwo sklepików z perfumami, ubraniami, ale także rękodziełem, dywanami i przyprawami. Brzmi kusząco, prawda? Jeśli chcesz doświadczyć na własnej skórze wyjątkowości tego wakacyjnego kierunku, skorzystaj z jednej z propozycji urlopu w Egipcie z ITAKI

 

 

Gdzie na wakacje do Egiptu? Najlepsze regiony na urlop

Wiesz już, że Egipt to doskonałe miejsce, by spędzić tam wakacje, ale który region wybrać? Poniżej znajdziesz krótką ściągawkę z najlepszych regionów na urlop w Egipcie z krótkim opisem, czym wyróżnia się każdy z nich.

  • Marsa Alam – to najcieplejszy region Egiptu, który jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania Asuanu, Abu Simbel czy Luksoru. Ze względu na dostęp do jednych z najlepszych raf koralowych, to także doskonały wybór dla miłośników nurkowania i snurkowania. Tutejsze hotele gwarantują dostęp do wspaniałych, piaszczystych plaż, a cały region obfituje w przepiękne widoki.
  • Hurghada – miejsce, gdzie słońce świeci przez cały rok, a na turystów czekają piękne plaże kontrastujące z turkusowym morzem. Tutaj również są świetne rafy koralowe, ale oprócz nurkowania, możesz tu też uprawiać kitesurfing. Dodatkowo możesz stąd wybrać się w niezapomniany rejs po Nilu. 
  • Sharm el Sheikh – zdecydowanie bardziej rozrywkowy region od dwóch pozostałych. Znajdziesz tu szereg atrakcji na aktywny wypoczynek: wycieczki quadami i na buggy, pola golfowe, szkoły i centra nurkowe, a także tętniące nocnym życiem Naama Bay. Miłośnicy zakupów na pewno skorzystają z tutejszych bazarów, a Ci, którzy wolą słodkie nicnierobienie mogą wypoczywać na złotych plażach z widokiem na góry Synaj.
  • Marsa Matrouh – to tutaj znajdują się najpiękniejsze plaże Egiptu, a w odróżnieniu od pozostałych regionów, ten położony jest nad Morzem Śródziemnym. To świetna baza wypadowa do zwiedzania Kairu i Aleksandrii, ale także, by wybrać się na Saharę i odwiedzić piękną oazę Siwę. 

Wiesz już, który z tych regionów jest idealnym miejscem na Twoje wakacje w Egipcie? Na pewno spędzisz tam niezapomniane chwile i jeszcze nie raz wrócisz do egipskich hoteli, aby spędzać tam urlop.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
„Baczyński” w Starogardzie. Poetycki spektakl o miłości, wojnie i sile słowa „Baczyński” w Starogardzie. Poetycki spektakl o miłości, wojnie i sile słowa Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe, poetyckie widowisko teatralne „Baczyński” – spektakl poświęcony Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu: poecie, żołnierzowi i artyście, którego twórczość do dziś porusza kolejne pokolenia.Spektakl będzie można zobaczyć 20 marca 2026 roku w sali widowiskowej SCK w Starogardzie Gdańskim. Zaplanowano dwa pokazy: o godz. 11:00 oraz o 19:00.To intymna, pełna emocji opowieść, w której jeden głos i dźwięk fortepianu budują cały świat – świat młodości rozpiętej między wojną, miłością i twórczością. Scenariusz oparto na autentycznych wierszach Baczyńskiego, fragmentach książki Katarzyny Zyskowskiej „Szklane ptaki” oraz współczesnych monologach. Całości towarzyszy oryginalna muzyka grana na żywo.🎬 Twórcy spektaklu:Reżyseria: Piotr JankowskiScenariusz: Konrad SteinMuzyka: Viktoria KoshubaObsada: Viktoria Koshuba, Konrad Stein📅 Data: 20 marca 2026 r.⏰ Godziny: 11:00 i 19:00📍 Miejsce: Sala widowiskowa SCK, Starogard Gdański🎟 Bilety: 60 zł – dostępne w recepcji SCK oraz onlineWydarzeniu towarzyszyć będzie także wystawa poświęcona twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.To nie tylko spektakl o wojnie – to przede wszystkim opowieść o młodości, miłości i słowie, które bywa silniejsze niż broń.Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.03.2026 11:00 – Data zakończenia wydarzenia: 20.03.2026 19:00
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ALTreść komentarza: Dobrze, że wreszcie jest - choć mogła być trochę większa. A o salę zabiegał jeszcze śp.dyrektor A.Lubiński ponad 40 lat temu. Niech sala cieszy wszystkich uczniów !Data dodania komentarza: 11.03.2026, 10:21Źródło komentarza: Nowa sala gimnastyczna w „Czwórce” oficjalnie otwartaAutor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: Następny, który widział ronda na obwodnicy Starogardu. Człowieku, zgłoś się do poradni, pomogą ci. Wady wzroku da się leczyć.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:33Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: trutu tutuTreść komentarza: A w którym mi8ejscu, niebożę, zobaczyłaś rondo na obwodnicy? A wy, 27 stawiających kciuka doi góry, to gdzie takie ronda widzieliście? Andzia, czy ty zjadłaś za dużo, czy wypiłaś za mało? A gdzie ty widziałaś, że nie będzie ekranów dźwiękochłonnych? Jesteś bystrooka, skoro na takiej prezentacji dostrzegłaś brak ekranów. Mega świństwo dla mieszkających starogardzian jest stanie w korkach spowodowanych przez ruch tranzytowy w centrum miasta.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 19:29Źródło komentarza: [MAPA] Obwodnicą Starogardu pojedziemy w 2028 roku?!Autor komentarza: AndrewTreść komentarza: Mając jeszcze paliwo z starych dostaw podnoszą ceny,i dziwić się że ludzie tęsknią za komuną.Sami pchają ich w jej objęcia!!!!!!Data dodania komentarza: 5.03.2026, 22:08Źródło komentarza: [PORÓWNANIE] Szaleństwo na stacjach paliw! Ceny galopują w górę z godziny na godzinę!Autor komentarza: ObcyTreść komentarza: Ale wymyślił "dziadek mróz".Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:30Źródło komentarza: Zima w Smętowie Granicznym na sportowo – nowe tory do narciarstwa biegowego przy GOKSiRAutor komentarza: Wyborca obiektywnie.Treść komentarza: Przykra sprawa ,ale najważniejsze ,ze burmistrzowi się dobrze żyje. Czy wiecie ile ma pensji ? Wiecej niż niejeden minister,bo ok.20 tysiecy brutto. Miasteczko malutkie a pensja ogromna. Natomiast biedni emeryci płaczą i płacą wysokie rachunki. Taka to sprawiedliwość w naszym kraju.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 14:16Źródło komentarza: Drastyczne podwyżki cen ciepła w Skórczu. Mieszkańcy: „Albo opłaty, albo jedzenie”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama