piątek, 5 grudnia 2025 08:49
Reklama

Były senator Waldemar Bonkowski skazany! Ciągnął na smyczy psa przywiązanego do auta

Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał na trzy miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności i rok ograniczenia wolności w postaci prac na cele społeczne byłego senatora RP Waldemara Bonkowskiego. Mężczyzna w marcu 2021 roku ciągnął za autem własnego psa, co doprowadziło w konsekwencji do śmierci czworonoga. Wyrok gdańskiego sądu jest prawomocny.
Były senator Waldemar Bonkowski skazany! Ciągnął na smyczy psa przywiązanego do auta
fot. scr/kościerski.info

Były senator z Kaszub Waldemar Bonkowski (zgodził się na podanie danych osobowych – red.) został zatrzymany 1 kwietnia 2021 roku. Całe zdarzenie z jego udziałem zostało zarejestrowane kamerą samochodową z auta, jadącego za samochodem Bonkowskiego. Na filmie widać, jak mężczyzna przywiązuje psa sznurkiem do pojazdu i rusza. Zwierzę początkowo biegnie, lecz później traci siły i upada. Dalszą drogę wlecze się za pojazdem. 

Śledczy odnaleźli truchło psa
Policjanci z Kościerzyny, którzy zajmowali się to sprawą, szybko ustalili tożsamość kierowcy, a jednocześnie właściciela psa. Po przybyciu na posesję oskarżonego, mundurowi zabezpieczyli innego psa, należącego do mężczyzny, który trafił pod opiekę pracowników schroniska. Zabezpieczone zwierzę nie miało jednak żadnych obrażeń.
Weryfikując kolejne zdobyte informacje w tej sprawie, na jednej z posesji polityka śledczy znaleźli i zabezpieczyli truchło psa, które zostało przekazane do badań. Jak w późniejszym czasie wykazała sekcja zwłok, zwierzę doznało „obrażeń narządów wewnętrznych, skutkujących niewydolnością krążeniowo-oddechową”, w następstwie których zdechło.
Oskarżony tłumaczył, że pies uciekł z posesji. Został odnaleziony i przyczepiony smyczą do haka holowniczego samochodu, a następnie doprowadzony na posesję. Były senator myślał, że pies cały czas biegł swobodnie za autem. 

Prawomocny wyrok Sądu Okręgowego
Pierwsza rozprawa odbyła się w kwietniu 2022 roku przed Sądem Rejonowym w Kościerzynie. Wówczas Bonkowski został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem, który w konsekwencji zmarł. 
Sprawa została ponownie rozpatrzona w ubiegłym tygodniu przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, który skazał oskarżonego na trzy miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności, a także ro ograniczenia wolności w postaci prac społecznych. 

Zawieszony w prawach członka partii 
W 2015 roku Waldemar Bonkowski zdobył mandat senatora z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Po serii antysemickich wpisów w mediach społecznościowych Bonkowski został zawieszony w prawach członka partii przez Jarosława Kaczyńskiego. W wyborach w 2019 roku starał się o reelekcję, jednak nie zdobył wystarczającego poparcia i nie dostał się do parlamentu. 
Przypomnijmy, iż w 2019 roku W. Bonkowski został fundatorem pomnika z okazji 1053. rocznicy Chrztu Polski. Usytuowanie pomnika tuż obok drogi Skarszewy - Starogard to efekt umowy senatora z władzami miasta. Jednym z warunków było nadanie budowanej tu ulicy imienia „Chrztu Polski”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

miłośniczka zwierząt 01.07.2024 17:43
W Dniu Psa życzę bonkowskiemu (na nazwisko z dużej litery nie zasłużył) losu takiego, jaki zgotował swojemu psu. Karma wraca, taki zwyrodnialec nie zasługuje na nic dobrego.

Icemark 02.05.2024 23:43
Kwiat PISu, szkoda zwierzaka, może za kratami ta pusta głowa trochę się zastanowi nad sobą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mlisewski590@gmailTreść komentarza: Dzie można odebrać jedzenie Bo ja nie mam nic do jedzenia Proszę odpisaćData dodania komentarza: 1.12.2025, 10:19Źródło komentarza: Nowe lodówki społeczne w Starogardzie! Gdzie się znajdują i co można do nich wkładać?Autor komentarza: CiekawskiTreść komentarza: Czy w autobusie szkolnym są pasy bezpieczeństwa?Data dodania komentarza: 27.11.2025, 12:57Źródło komentarza: Groźne zdarzenie drogowe. Autobus szkolny w rowie. Dzieci bez pomocy medycznej na miejscu stłuczki?!Autor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: wszesniej czy pozniej wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. takie historie sklaniaja do refleksij i sprawdzania swoich praw na czas, naprzyklad za pomoca materialow na stronie https://consultant.net.pl/, a nie wtedy, gdy jest juz za poznoData dodania komentarza: 26.11.2025, 15:46Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocąAutor komentarza: Alinkaaa3Treść komentarza: Czytając ten artykuł, po raz kolejny przekonałem się, że nie można ignorować prawa bez ponoszenia konsekwencji. Wcześniej czy później wszystko wraca, czasami w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Takie historie skłaniają do refleksji i sprawdzania swoich praw na czas, na przykład za pomocą materiałów na stronie Consultant.net.pl, a nie wtedy, gdy jest już za późno.Data dodania komentarza: 26.11.2025, 15:40Źródło komentarza: Lekceważył prawo i sądowe zakazy. Konsekwencje przyszły nocąAutor komentarza: SutenerTreść komentarza: Nie przesadzacie z tą pisowską narracją ? kolejny ściekData dodania komentarza: 24.11.2025, 13:26Źródło komentarza: FELIETON: Czołem, Panie Prezydencie!Autor komentarza: Klemens W.Treść komentarza: Patrząc po ilosci rozbudowań jednorodzinnych Derdowskiego powinna byc połączona zarówno z Gdańska jak i z Skarszewską rondami. I przez całą jej długość podzielona wysepkami z przejściami dla pieszych.Data dodania komentarza: 23.11.2025, 00:21Źródło komentarza: Potrącenie pieszego na ulicy Derdowskiego. Poszkodowany trafił do szpitala
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama