Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim podczas akcji ukierunkowanej na zwalczanie przestępczości narkotykowej zabezpieczyli sporą ilość środków odurzających. W wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych kryminalni zdobyli informacje, które naprowadziły ich na trop mężczyzny, który może trudnić się wprowadzaniem do obrotu zakazanych w Polsce środków. Policjanci ustalili markę oraz numer rejestracyjny pojazdu, jakim miał się poruszać. Aby zweryfikować swoje ustalenia, funkcjonariusze postanowili zatrzymać to auto do kontroli drogowej.
- Mężczyzna na widok dwóch aut z włączonymi światłami błyskowymi, które zablokowały mu drogę, gwałtownie cofnął, uderzając w stojący za nim radiowóz. Widząc, że w ten sposób nie uda mu się uciec, porzucił swoje auto, przeskoczył przez barierę energochłonną i próbował dalej uciekać pieszo. Kryminalni natychmiast ruszyli w jego kierunku i po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów zatrzymali uciekającego 42-latka - relacjonuje asp. sztab. Marcin Kunka.
Podczas przeszukania auta, policjanci znaleźli słoik z suszem roślinnym oraz worki foliowe ze sproszkowaną substancją. Mężczyzna został przekonwojowany do komendy, gdzie policjanci osadzili go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Śledczy przeszukali również mieszkanie zatrzymanego do kontroli drogowej mężczyzny, gdzie również znaleźli zabronione w Polsce substancje.
- Łącznie mundurowi zabezpieczyli blisko 9 kilogramów środków odurzających, wśród których były między innymi marihuana, kokaina, amfetamina, klefedron oraz tabletki MDMA. Z zabezpieczonych substancji można by przygotować ponad 11 800 porcji handlowych. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających - informuje oficer prasowy starogardzkiej policji.
To kolejne zabezpieczone w tym roku narkotyki, które dzięki skutecznym działaniom miejscowych policjantów nie trafią w ręce osób nieświadomych zagrożenia. Policjanci przypominają, że środki odurzające są niebezpieczne dla życia i zdrowia, a ich posiadanie jest karalne. Aby uchronić siebie i swoich bliskich przed zagrożeniami dotyczącymi przestępczości narkotykowej, warto przekazać informacje dotyczące tego rodzaju przestępczości funkcjonariuszom z najbliższej jednostki. Informacje związane z zagrożeniami dotyczącymi przestępczości narkotykowej mogą być również nanoszone na krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa.






























![[AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany [AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-pilne-alarm-bombowy-na-dworcu-gdansk-glowny-ruch-pociagow-wstrzymany-1763998014.jpg)



![[FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej [FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pilne-pozar-budynku-wielorodzinnego-przy-ulicy-jagielly-na-miejscu-liczne-sily-i-srodku-str-1763573162.jpg)
![[AKTUALIZACJA] Lena wyszła z domu i nie wróciła. Jeśli posiadasz informacje skontaktuj się z policją! [AKTUALIZACJA] Lena wyszła z domu i nie wróciła. Jeśli posiadasz informacje skontaktuj się z policją!](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-aktualizacja-lena-wyszla-z-domu-i-nie-wrocila-jesli-posiadasz-informacje-skontaktuj-sie-z-policja-1762463366.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze