Celem turnieju było popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie zachowań wobec innych uczestników ruchu, propagowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także promowanie roweru jako środka transportu.
Każda szkoła podstawowa z miasta do eliminacji wystawiła czteroosobową drużynę w kategorii 10-12 lat oraz trzyosobową drużynę wyłonioną ze starszych uczniów. Uczestnicy rozwiązywali zadania testowe, odbyli praktyczną jazdę na rowerze oraz wykonywali zadanie z zakresu pomocy przedlekarskiej. W grupie pierwszej I miejsce zajęła szkoła nr 6, drużyna w składzie Natalia Graban, Michalina Niklewska, Franciszek Szadkowski, Damian Ślusar, II miejsce, PSP nr 4, III miejsce PSP nr 3. W grupie drugiej I miejsce zajęła szkoła nr 6, drużyna w składzie Maura Knitter, Jakub Czechowski, Mikołaj Nagórski. II miejsce PSP nr 4, III miejsce PSP nr 3, IV miejsce PSP nr 8.
Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy turnieju pamiątki ufundowane przez Prezydenta Miasta. Zwycięzcy z poszczególnych kategorii będą reprezentować nasze miasto w eliminacjach powiatowych 9 maja które również odbędą się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6.
Organizator składa serdeczne podziękowanie Prezydentowi Miasta Starogard Gdański za objęcie patronatem turnieju oraz Komendzie Powiatowej Policji i Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim za pomoc w organizacji.


![ZAPOWIEDŹ [WIDEO] Rozmowy o przyszłości szkoły w Rajkowach. TO JUŻ JUTRO ! ZAPOWIEDŹ [WIDEO] Rozmowy o przyszłości szkoły w Rajkowach. TO JUŻ JUTRO !](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-zapowiedz-wideo-rozmowy-o-przyszlosci-szkoly-w-rajkowach-to-juz-jutro-1774286846.webp)

























![[FOTO] Ogromne zapadlisko przy budynku mieszkalnym! Służby pracują już trzecią dobę. Powołano sztab kryzysowy [FOTO] Ogromne zapadlisko przy budynku mieszkalnym! Służby pracują już trzecią dobę. Powołano sztab kryzysowy](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-ogromne-zapadlisko-przy-budynku-mieszkalnym-sluzby-pracuja-juz-trzecia-dobe-powolano-sztab-1772520952.jpg)









Napisz komentarz
Komentarze