W miniony piątek policjanci z wydziału kryminalnego starogardzkiej komendy pracując nad kolejną sprawą narkotykową, przeszukali piwnicę oraz mieszkanie w jednym ze starogardzkich bloków. Gdy funkcjonariusze znaleźli w kredensie blisko 30 z
awiniątek folii aluminiowej z białym proszkiem, zaangażowali do swoich działań policyjnego owczarka belgijskiego, znanego ze swojego wyczucia i wprawy w wykrywaniu narkotyków. Nel, bo o niej mowa bardzo szybko zlustrowała przeszukiwane mieszkanie. Po wnikliwej analizie pomieszczeń i obwąchaniu różnych kątów czworonożna funkcjonariuszka skupiła swoją uwagę na szafce. Jej ogon zaczął kiwać się coraz szybciej, a nos skierował się w stronę szuflady z butami, wskazując swojemu przewodnikowi miejsce, w którym ukryte były kolejne środki odurzające.
W wyniku przeprowadzonej akcji policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów żółtego i białego proszku. Badanie testerem wykazało, że był to mefedron. Kryminalni zatrzymali również 48-latka, do którego należały zabezpieczone narkotyki. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci przypominają, że narkotyki są niebezpieczne i szkodliwe dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Mogą one powodować poważne problemy zdrowotne, a w niektórych przypadkach nawet prowadzić do śmierci. Narkotyki wpływają na nasz układ nerwowy i zmieniają sposób, w jaki odczuwamy rzeczywistość. Mogą powodować zaburzenia percepcji, a także prowadzić do stanów lękowych i depresyjnych. Nasze zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze, a życie bez narkotyków jest pełne pozytywnych emocji i możliwości. Zwróćcie się o pomoc do specjalistów, jeśli macie jakiekolwiek problemy związane z używaniem narkotyków lub potrzebujecie wsparcia w tym zakresie np. do Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Możecie także skorzystać z różnych dostępnych źródeł informacji na temat zdrowego stylu życia, które pomogą Wam dokonać mądrych wyborów.
























![[AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany [AKTUALIZACJA] PILNE: Alarm bombowy na Dworcu Gdańsk Główny. Ruch pociągów wstrzymany](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-pilne-alarm-bombowy-na-dworcu-gdansk-glowny-ruch-pociagow-wstrzymany-1763998014.jpg)



![[FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej [FOTO] PILNE: Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Jagiełły. Na miejscu liczne siły i środku straży pożarnej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-pilne-pozar-budynku-wielorodzinnego-przy-ulicy-jagielly-na-miejscu-liczne-sily-i-srodku-str-1763573162.jpg)
![[AKTUALIZACJA] Lena wyszła z domu i nie wróciła. Jeśli posiadasz informacje skontaktuj się z policją! [AKTUALIZACJA] Lena wyszła z domu i nie wróciła. Jeśli posiadasz informacje skontaktuj się z policją!](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-aktualizacja-lena-wyszla-z-domu-i-nie-wrocila-jesli-posiadasz-informacje-skontaktuj-sie-z-policja-1762463366.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze