W uroczystościach pogrzebowych Benedykta XVI w Rzymie uczestniczył prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki wraz z przedstawicielami parlamentu i wieloma Polakami, przebywającymi w Rzymie.
- Benedykt XVI był jedną z absolutnie najważniejszych osób światowego Kościoła ostatnich dziesięcioleci. Jego odejście jest na pewno także i dla Kościoła wielką stratą. Cieszę się, że mogłem być w Watykanie i Ojca Świętego pożegnać – mówił po uroczystościach pogrzebowych Andrzej Duda.
Prezydent Polski wspomniał, że papież Benedykt XVI jako następca Jana Pawła II przybył do Polski w 2006 r. z mocnym przesłaniem: „Trwajcie mocni w wierze”. - Zgromadził wtedy tłumy naszych rodaków, którzy przychodzili się modlić, często ze łzami w oczach, wspominając Jana Pawła II, tamten wielki pontyfikat. Benedykt XVI przybywał także jako przyjaciel Jana Pawła II, jako jego bliski współpracownik - mówił Prezydent dziennikarzom.
Benedykt XVI, który stał na czele Kościoła od 2005 do 2013 roku, zmarł 31 grudnia w wieku 95 lat w rezydencji w Ogrodach Watykańskich, gdzie mieszkał od czasu swej rezygnacji.
Reklama
Żegnali papieża Benedykta XVI
Papież Benedykt XVI był dla Polaków bardzo ważną postacią w świecie Kościoła katolickiego - mówił Prezydent Andrzej Duda, który uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych Papieża Seniora. Msza święta pogrzebowa, której przewodniczył Papież Franciszek, została odprawiona na placu Świętego Piotra w Watykanie.
- 09.01.2023 22:35

Reklama
Reklama
Reklama
![[FOTO] Wędkarze z Koła PZW nr 74 Skórcz wspólnie remontują kładki nad jeziorem Czarne Płn. [FOTO] Wędkarze z Koła PZW nr 74 Skórcz wspólnie remontują kładki nad jeziorem Czarne Płn.](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-foto-wedkarze-z-kola-pzw-nr-74-skorcz-wspolnie-remontuja-kladki-nad-jeziorem-czarne-polnocnym-1770673812.jpg)






























![[AKTUALIZACJA] Podstawówki gotowe na powrót uczniów. Zajęcia odwołano tylko w jednej szkole średniej [AKTUALIZACJA] Podstawówki gotowe na powrót uczniów. Zajęcia odwołano tylko w jednej szkole średniej](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-podstawowki-gotowe-na-powrot-uczniow-zajecia-odwolano-tylko-w-jednej-szkole-sredniej-1769948181.png)


Napisz komentarz
Komentarze