Jak co roku Starogard Gdański włącza się w akcję „Rodacy Bohaterom - Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach”
- Jest to akcja ogólnopolska organizowana przez stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia. Początkowo była skierowana wyłącznie do polskich kombatantów ,których jest niestety coraz mniej, dlatego akcja szybko się rozrosła a darów spływało coraz więcej, dlatego pomagamy też polskim rodzinom na Kresach - mówi Arkadiusz Zaborowski, koordynator akcji w Starogardzie Gd. - Zbieramy głównie długoterminowe produkty żywnościowe i środki chemiczne. Otrzymane produkty dostarczamy do stowarzyszenia Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego, które dostarcza je bezpośrednio na Kresy - tłumaczy.
Ruch Narodowy stara się włączyć w akcję w całym województwie pomorskim.
- Jako narodowcy pamiętamy również o Polakach poza granicami kraju w myśl "Jeden Naród Poza Granicami!", zachęcamy też do przynoszenia kartek świątecznych z życzeniami dla Polaków na Kresach – podsumowuje Arkadiusz Zaborowski.
Akcja trwa od 22.11.2022 do 31.12.2022 r. W Starogardzie Gd. produkty można przynosić do biura Konfederacji ul. Rynek 1/11 (ratusz), lub w innym terminie po kontakcie telefonicznym z koordynatorem akcji w mieście - Arkadiuszem Zaborowskim pod numerem tel. 697 954 159.







![[NA ŻYWO] XXV sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego [NA ŻYWO] XXV sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-na-zywo-xxv-sesja-sejmiku-wojewodztwa-pomorskiego-1777280189.jpg)

















![[POSZUKIWANIA ZAKOŃCZONE] Zaginęła 21-letnia mieszkanka gminy Zblewo [POSZUKIWANIA ZAKOŃCZONE] Zaginęła 21-letnia mieszkanka gminy Zblewo](https://static2.kociewiak.pl/data/articles/sm-4x3-poszukiwania-zakonczone-zaginela-21-letnia-mieszkanka-gminy-zblewo-1775721120.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze