czwartek, 6 października 2022 05:25
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

GDZIE SĄ NASZE WPŁATY? Nieprawidłowości w tczewskich Wspólnotach Mieszkaniowych. Podejrzana osoba z kierownictwa!

W ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka bardzo niepokojących sygnałów odnośnie działalności kierownictwa administracji m.in. Wspólnot Mieszkaniowych przy ul. Jasia i Małgosi oraz ul. Wisławy Szymborskiej w Tczewie. Jak nas poinformowano, poszkodowanych tczewskich wspólnot może być więcej. Chodzi o rozliczenia finansowe dot. podstawowych kwot pochodzących z wpłat mieszkańców m.in. za media. Miały nie wpływać na konto instytucji świadczących usługi (m.in. za śmieci). Mieszkańcy prosili nas o ostrzeżenie innych grup lokatorskich o możliwym procederze. Policja bada sprawę, która jest na bardzo wczesnym etapie.
  • Źródło: Tczewska.pl
GDZIE SĄ NASZE WPŁATY? Nieprawidłowości w tczewskich Wspólnotach Mieszkaniowych. Podejrzana osoba z kierownictwa!

Otrzymaliśmy list do redakcji następującej treści:
„Droga redakcjo Gazety Tczewskiej,

proszę o zainteresowanie się mediów działalnością biura nieruchomości działającej na terenie Tczewa oraz Gdańska, zajmującym się prowadzeniem wspólnot mieszkaniowych. M. Ś. (do wiad. redakcji). mająca swoje biuro w Tczewie, na przestrzeni ostatnich lat okradła na kwotę kilkunastu tysięcy złotych kilka wspólnot na terenie Tczewa. Sprawa wypłynęła w zeszłym tygodniu. M. Ś. przyznała się do zarzutów. Najgorsze jest to, że pozostałe wspólnoty, którymi zarządza nie wiedzą o tym fakcie, i żyją w niewiedzy. Nie mają pojęcia, że muszą dokonać sprawdzeń swoich rachunków bankowych pod kontem defraudacji środków. Z mojej wiedzy Ś. zarządza ponad 20 wspólnotami a tylko dwie jak na razie wykryły jej oszustwa. Proszę o nagłośnienie sprawy, ponieważ kobieta ma dalej dostęp do kont innych wspólnot i kto wie ile innych jeszcze okradła.”

(autor zastrzegł anonimowość imię i nazwisko do wiad. red.).


Proceder polegał na wykonywaniu przelewów na konto M. Ś. nie mających pokrycia w faktycznych kosztach wspólnoty.


- Na chwilę obecną wiadomo o kilku wspólnotach z Tczewa, które zawiadomiły prokuraturę i policję – informuje mieszkaniec (imię i nazwisko do wiad. Red.). - Wspólnoty przy ul. Jasia i Małgosi oraz Wisławy Szymborskiej i kilka innych. Na razie suma ze wszystkich wspólnot dochodzi do 400.000,00 zł a to jeszcze nie koniec. Kolejne wspólnoty sprawdzają swoje finanse i już wiadomo, że poszkodowanych będzie więcej.(-redakcja dysponuje informacjami o numerach budynków).


Jak sprawdziliśmy tczewska policja i Prokuratura Rejonowa w Tczewie zostały powiadomione. Sprawa jest jednak na bardzo wczesnym etapie i policja nie podaje żadnych szczegółów. Poprosiliśmy biuro prasowe policji w Tczewie o potwierdzenie, że postępowanie dot. m.in. wspólnoty przy ul. Wisławy Szymbrskiej w Tczewie, jest prowadzone.

 

- Dla dobra prowadzonych działań nie udzielamy na razie żadnych informacji w tej sprawie – oświadczyła st. post. Katarzyna Ożóg z Zespołu Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Prowadzimy jednak intensywne działania. Obecnie nie mogę zdradzać żadnych szczegółów m.in. dotyczących tego jak długo pracujemy nad sprawą. Postępowanie jest na bardzo wczesnym etapie. Jeżeli tylko będziemy mogli udzielić bardziej szczegółowych informacji na pewno powiadomimy państwa redakcję. Wkrótce opublikujemy także komunikat.


W ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka informacji z różnych źródeł dotyczących nieprawidłowości w zarządzaniu wspólnotami mieszkaniowymi. We wszystkich pojawia się nazwisko Ś. Skontaktowaliśmy się z członkiem zarządu WM przy ul. W. Szymborskiej. Jak podkreślił lokator zależy mu na nagłośnieniu sprawy, by lokatorzy z innych wspólnot w Tczewie mieli czas na odpowiednią redakcję. Jak powiedział sam wraz z innymi mieszkańcami żyli przez dłuższy czas w nieświadomości tego, że nie są dokonywane podstawowe opłaty.

- Ta pani zarządzała minimum pięciom wspólnotami mieszkaniowymi, ale jest ich więcej – stwierdził przedstawiciel Zarządu WM przy ul. W. Szymborskiej. - Chodzi o nierozliczanie środków pochodzących wpłat wspólnotowych. W przypadku naszej chodzi przynajmniej o kwotę rzędu 100 tys. zł z samego tylko funduszu remontowego, co sprawdziliśmy. Prowadzimy dalsze analizy (…).


*Więcej o sprawie nieprawidłowości we Wspólnotach Mieszkaniowych w Tczewie opisanych w artykule w najbliższym 37 nr. Gazety Tczewskiej.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Starogardzki Dzień Seniora 2022 Starogardzki Dzień Seniora 2022 Starogardzkie Centrum Kultury 15 października 2022 o godzinie 17:00 zaprasza na “Starogardzki Dzień Seniora”. Wydarzenie odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, w Starogardzie Gdańskim. W tym roku dla Starogardzkich Seniorów wystąpią “Skaldowie” oraz Stefano Terrazzino. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiaka.Stefano Terrazzino – włoski tancerz, aktor i wokalista. Od 2005 roku mieszka i pracuje w Polsce. Laureat wielu prestiżowych i międzynarodowych konkursów tanecznych. W polskim programie rozrywkowym „Taniec z Gwiazdami” kilkakrotnie stawał na podium, w tym dwukrotnie na miejscu pierwszym. Również dwie wygrane przyniósł mu program na antenie telewizji Polsat “Dancing with the Stars – Taniec z gwiazdami”. W polskiej edycji tego programu wziął udział aż dziewięć razy, a w niemieckiej trzy razy. Stefano pasjonuje się muzyką. Talentem wokalnym i aktorskim zachwycił jury i publiczność programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, zdobywając pierwsze miejsce w III edycji. Chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki Stefano Terrazzino w Starogardzie Gdańskim zaprezentuje muzyczno-taneczny wieczór, który z całą pewnością stanie sięniezapomnianym wydarzeniem. Artysta wykona niezapomniane znane i lubiane włoskie przeboje m. in.: Volare, Azzuro, Mambo Italiano, Oblivion, Sara Perche Ti Amo i inne.Skaldowie – grupa pop-rockowa, działająca z przerwami od 1965 do dziś. Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów przełomu lat 60 i 70 XX wieku. Ich przeboje: “Kulig”, “Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, “Cała jesteś w skowronkach”, “Króliczek”, “Prześliczna wiolonczelistka”, czy “Medytacje wiejskiego listonosza” na stałe wpisały się w kanon najpopularniejszych utworów w historii polskiej piosenki XX wieku.Podczas koncertów będzie prowadzona kampania informacyjno – profilaktyczna dotycząca uzależnień wśród osób 60+ pd hasłem “Wolny nestor”.Bilety:1 zł – dla seniorów,10 zł – bilet normalny.Bilety do nabycia w recepcji SCK oraz na stronie www.sck.art.plDo biletu zostanie dołączony kupon konkursowy, który weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród od sponsorów. Przy zakupie biletu online, kupon konkursowy do odbioru w recepcji SCK za okazaniem potwierdzenia zakupu.Patronat:Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz StankowiakOrganizatorzy:Starogardzkie Centrum KulturyStarogard GdańskiWspółorganizator:OSIRSponsorzy:Stary LasKAZ DystrybucjaPolmetNasz StarogardRezydencja Live Bank SpółdzielczyMedpharmaData rozpoczęcia wydarzenia: 15.10.2022 17:00
Piotr Bałtroczyk Stand-up “Starość nie jest dla mięczaków” Piotr Bałtroczyk Stand-up “Starość nie jest dla mięczaków” Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: ”Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”.To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.„Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków.”Z BE – jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz – „słowa sypią się jak gó….o z barana”.BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg, lekturę, czy gitarę.Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności.Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawekw Telecasterach.Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania.Wszystko jest inspiracją …Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei …Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka … .Bilety za pośrednictwem biletyna.pl21.10.2022 o godzinie 18:00 w Kinie "Sokół"Data rozpoczęcia wydarzenia: 21.10.2022
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Typowy skretyniały pisior, żal mi Ciebie .Paliwo podrożało , bo wysyłamy na Ukr, węgla nie ma ale spoko kupimy nasz Polski węgiel powtarzam Polski węgiel!!!od Ukrainy i jakos to będzie . Czy nas Rosja zaatakowała ?? No nie . To dlaczego miałbym iść walczyć dla neobanderowców??? Nie będę się pchał nie w moją wojnę . PiSiorki z Powcami niech idą :):) Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:28Źródło komentarza: Tabletki z jodem trafiły do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. MSWiA: To na wszelki wypadekAutor komentarza: alkomat 2Treść komentarza: a co mom zgłaszać , jak tego nie udowodnię ?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 09:16Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Wystarczy nie jeździć jak debil i już nie dopierdzieląData dodania komentarza: 21.09.2022, 09:10Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: precz z trolemTreść komentarza: A Ty trolu? Zgłosiłeś?Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:30Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: boloTreść komentarza: Masz człowieku mały mózg, a w zasadzie ty nie masz mózgu. Ale nie mam zamiaru żałować takich typów jak Ty i Tobie podobni. Jesteś zły. Ty i Tobie podobni to najgorsze zło dla Polaków i dla Polski.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:29Źródło komentarza: UWAGA kierowcy! Od jutra zmiany w przepisach. Wyższe mandaty i punkty kasowane po dwóch latach Autor komentarza: JolaTreść komentarza: To o czym piszesz to patologia. Nie potrafisz zorganizować dziecku życia, to podaruj sobie dzieci. Potem cała Polska musi utrzymywać patoli, którym te policyjne ble, ble, ble też nie pomoże.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 07:16Źródło komentarza: Dzielnicowi odwiedzili dzieci z przedszkola Aniołek
Reklama
Reklama